Pilsētas svētkus apdraud naudas trūkums 67

Bauskas 400 gadu jubilejas rīcības komitejas kārtējā sēdē 27. novembrī tika apspriests svētku norises plāns.Ņemot vērā iepriekšējo sanāksmju sarunas, to bija sastādījušas pilsētas Tautas nama amatpersonas. Speciāliste Ilva Vansoviča izklāstīja iecerēto programmu, kura varētu sākties jau otrdien, 21. jūlijā. Svētku kulminācija būtu sestdien, 25. jūlijā, kad iecerēts arī lielais koncerts. Iepazīstinot sanākušos ar svētku kopējo tāmi, nosauktā summa - 101 000 latu - daudzos radīja noliegumu. Domes priekšsēdētājas vietnieks Māris Freimanis apgalvoja, ka tik daudz naudas nākamā gada budžetā pilsēta nevarēs atrast. Finanšu nodaļas vadītāja Sarmīte Oļehnoviča precizēja, kamēr nav skaidrs viss par valsts budžetu, pašvaldība vispār nākamajam gadam konkrēti neko plānot nevar. I. Vansoviča skaidroja, ka lielāko izdevumu daļu veido honorārs noslēguma pasākumā iecerētam populārās mūzikas koncertam. Tajā piedalīties uzrunāts Raimonds Pauls, kopā ar kuru būtu simfoniskais orķestris, arī solisti. Viņiem honorārs veido teju pusi no visas svētkiem atvēlētās summas.Komitejas locekļi aicināja meklēt citus māksliniekus, kopējo svētku mākslinieciskajai daļa atvēlēto izdevumu tāmi samazinot uz pusi - apmēram 50 tūkstošiem latu. Uzņēmējs Mārtiņš Ruža ieteica nepārsteigties ar pieprasīto honorāru apstiprināšanu, jo ekonomiskās krīzes apstākļos mākslinieku prasības arī varētu samazināties. Iesakot aicināt citus mūziķus, viņš kā piemēru minēja grupu «Smokie», kuras iespējamais honorārs varētu būt daudz mazāks. Izskanēja priekšlikums krīzes apstākļos svētku rīkošanai atvēlēt minimālus līdzekļus. Taupības nolūkos svinības varētu notikt divas dienas, izmantotu tikai pilskalnu, nevis arī Rātslaukumu. Deputāts Raitis Ābelnieks iebilda, ka nav prātīgi svētkus «izdzīt» no pilsētas. Izskanēja priekšlikums vairāk pasākumu rīkot arī Korfa dārzā, laukumā pie lielveikala «Rimi». Savu pāris tūkstošu vērto piedāvājumu komitejai izteica SIA «Escape» pārstāvis Agris Drīksna. Viņš piedāvāja pilsētas svētku laikā sarīkot «Ģimenes spēles» - izklaidējoši izglītojošu atraktīvu pasākumu visai ģimenei. M. Freimanis aicināja baušķeniekus paust savas vēlmes, kādus mūziķus 400 gadu jubilejas noslēguma koncertā uzaicināt. Savus priekšlikumus var sūtīt laikrakstam «Bauskas Dzīve», arī pilsētas Domei.

Pievieno komentāru

Komentāri 67

izbrīna

Nekādu problēmu par 400 gadu jubileju,jo tad Bauska vairāk nebūs pilsēta ,bet tikai novada centrs.Bauska pilsētas tiesības ieguva 1409 gadā un zaudēs tās 2009.gadā. Ko atzīmēs??? Bauskas pilsētas tiesību zaudēšanu????5.decembra presē minētas pilsētas,bet Bauskas tai skaitā nav. Gribētos skaidrojumu,kur es dzīvošu 2009.gadā? Kā sauks apdzīvoto vietu Bauska?

pirms 12 gadiem, 2008.12.05 15:06

Sev pēmijas izmaksāt vienmēr naudu atrod, bet kad cilvēkiem svētkus jātaisa, izrādās trūkst naudas!!! Noželojami!!! :(

pirms 12 gadiem, 2008.12.05 11:52

kukū-vass

Piemet , piemet pagalīti, labo vecenīt!

pirms 12 gadiem, 2008.12.05 10:30

savējā

Nav jau Lauskinieces kundze vienīgā mūsu rajonā, kas spēj organizēt svētkus. Bet vienlaga labāk viņa, nekā kāds no
Rīgas, kurš nekad neizveidos mūsu pilsētas svētkus ar Bauskas
elpu un piedreību mūsu pilsētai.

pirms 12 gadiem, 2008.12.05 09:11

māra

varbūt vaina tiešām ir faktā, ka vienmēr lūkojamies pēc rīgas lielmākslas...es atceros Lauskinieces Lilitas organizētos svētkus iepriekšējā lielajā jubilejā.pēc tam pat te nebija NEVIENA negatīva komentāra.Tas, manuprāt, ir kritērijs- ja visiem bija, ko darīt.Nezin, vai viņa šoreiz ir aicināta dalīties idejās/ Tādas noteikti šim cilvēkam ir..

pirms 12 gadiem, 2008.12.04 17:13

marina

Protams, gribētos un baušķenieki būtu pelnījuši pašus izcilākos Latvijas māksliniekus(gan Prāta Vētru, gan Raimondu Paulu utt.)Taču no otras puses, ne tikai līdzekļu taupības nolūkos, bet domājot par svētku ideju(pilsētas jubileja), manuprāt būtu daudz loģiskāk, ja šajos svētkos, pirmkārt, dotu iespēju uzstāties pilsētas kolektīviem un grupām. Un Bauskai tādu ir daudz un dažādos žanros. Pilnīgi pietiktu pilnvērtīgai koncertprogrammai.Varbūt atsevišķā koncertā varētu aicināt uzstāties Latvijas(bet varbūt arī ārzemju)māksliniekus, kas kādreiz Bauskā ir uzstājušies. Būtu tāds savdabīgs atskats vēsturē.
Un galvenais, NEKĀDĀ GADĪJUMĀ PASĀKUMU VADĪŠANAI NEAICINĀT RĪGAS MĀKSLINIEKUS. Cik esmu vērojusi pasākumus ar pieaicinātiem vadītājiem, pārsvarā tas ir briesmīgi, īpaši, ja pasākums ir lokāls. Lai cik izcils būtu šis cilvēks, viņš te nav dzimis un nav dzīvojis, viņš nezin ne pilsētu, ne tās vēsturi, ne cilvēkus(briesmīgākais, kad nespēj pat no papīra pareizi nolasīt pilsētnieku vārdus uzvārdus). Lai kā viņš censtos, visa vadīšana iznāk atsvešināta. Manuprāt, pilsētā un rajonā ir gana daudz kultūras darbinieku, kas spējīgi novadīt šādu pasākumu daudz sirsnīgāk.

pirms 12 gadiem, 2008.12.04 14:27

kukai

KŪ.. kū kū (kā tai superīgajā krievu filmā "Kin Dza Dza")

pirms 12 gadiem, 2008.12.04 13:05

Kukai

Kā nav zināms nekas konkrēts? Ja grib, lai Dome dod naudu, tad jābūt jau diezgan skaidram plānam par svētku norisi. Protams, ne jau uz minūtēm, bet svētku vadmotīvs un ar to saistītās lietas ( arī materiālās) taču ir jāzin, ja tam ir nepieciešams finansējums.

pirms 12 gadiem, 2008.12.04 10:20

kuka

Kāda jēga likt mājas lapā, ja nekas konkrēts vēl nav zināms... Atkal būs tikai kunkstēšana.

pirms 12 gadiem, 2008.12.03 16:28

efeja

Varbūt, ka varētu šo svētku norises plānojuma projektu, ko attēlā Ilva dala deputātiem ievietot Domes mājas lapā. Tad būtu skaidrība un varbūt tiešām konkrēti priekšlikumi no forumistiem.

pirms 12 gadiem, 2008.12.03 14:20

generator

atvaino, lana, bet nekas nav saprotams .. - kas īsti ar ko kopojās un kāpēc kopojās?

pirms 12 gadiem, 2008.12.02 20:40

Lana

:) Tā rodas "pārpratumi"...!
1.Idejas tika apkopotas!!! Un skaistas idejas!
2.Tika piedāvātas arī jaunas!!!
3.Tie, kuri nevietā aprēja cilvēkus,ar humoru tika aicināti savas negācijas izlikt citā vietā!!!
Paldies Mārtiņam. kurš saprata! Paldies arī anonīmajai rakstītājai, kura uztraucas par Lanu!:))
TĀTAD GALVENAIS JAUTĀJUMS VĒL AIZVIEN PAR TO, KĀ PALĪDZĒT LABIEM CILVĒKIEM, KURI RŪPĒJAS PAR MŪSU PILSĒTU!

pirms 12 gadiem, 2008.12.02 19:19

Salevecis

Vajadzeeja virsrakstu Pilseetas dominieki sev saruupeeja skaistus sveetkus, bet paareejiem mirstiigajiem Bauskiniekiem sveetkiem naudas shoreiz nebuus.

pirms 12 gadiem, 2008.12.02 18:17

salavecis

NESAPROTU , PAR KO TAD DOMĒ UN CITĀM PAŠVALDĪBAS INSTITŪCIJĀS ŠEFIŅI SAŅĒMA TĀS PRĒMIJAS!! LAI TAGAD IZPAUŽĀS UN ATSTRĀDĀ!! PIEKRĪTU KA NEVAJAG NE PAULU NE TAMLĪDZĪGUS IR ARĪ JAUNI UN TALANTĪGI CILVĒKI!!!!!!!!!

pirms 12 gadiem, 2008.12.02 16:00

Lanai

Kāpēc tā jāņirgājās par idejām. Vai tad tajās nav arī kāda lietiņa, kuru varētu izmantot.Ļoti var saprast no kurienes ir rakstītāja. Īpaši riebīgi uzrakstīts.

pirms 12 gadiem, 2008.12.02 14:31

iedzīvotāja

Cienījamie baušķenieki! Vai tiešām tik traki esat nokaitināti,ka tikai negatīvu vien saskatāt mūsu Domes darbā? Nu padomājiet tā prātīgi, vai vērts gāzt tās "samazgas", ja redzam ka tomēr IR padarīts un daudz padarīts ļōti īsā laikā. Nekad mēs nebūsim Ventspils, jo mēs taču nemācam saviem pusaudžiem sargāt to kas sarūpēts. Pie mums ir tā, ja nav personīgais tad nav jāsargā.Un svētkus mums vajag NOTEIKTI.Vienus svētkus taču organizēja Lauskinieces k'dze. Man patika, bija visai ģimenei ko darīt. Nu Paulu tak nevajag.Rajonā tik daudz talantu, paaiciniet,aprunājaties, gan jau neplēsīs tik traki kā Rīgas varenie. Bauskas svētkus gaidīšu ļoti.

pirms 12 gadiem, 2008.12.02 12:19

Lita

Varbūt var arī bez lieliem naudas tēriņiem svētkus svinēt. Svētku organizētājiem jādomā pašiem kā ko darīt,nevis salūgt dārgus māksliniekus . Bauskā un Bauskas rajonā daudz talantīgu cilvēku.Piemēram Jaunā talanta Pētera Upelnieka grupa un ir tak tik daudz dziedātāju un dejotāju. Tas būtu pat vēl skaistākj,kaut kas jauns un neredzēts. R.Pauls daudz redzēts un dzirdēts un tik dārgs. Arī bez uguņošanas var iztik,tā kļūst par ikdienu.

pirms 12 gadiem, 2008.12.02 11:44

Mārtiņš

Lana ir ielikusi labas idejas! Paldies!

Es tikai ceru, ka šos komentārus lasam ne tikai mēs, bet arī tie cilvēki, kam derētu tos izlasīt. Tas nav domāts ar ironiju vai kaut kā ļauni, bet reāli jau sanāk, ka Bauskas Dzīves portāls ir tā vieta, kur visi nākam izteikties, jo uz Domi neviens idejas nenesīs un pastkastītē diez vai metīs. Plus - anonīmi izteikties ir vieglāk! Daudzi to izmanto uz izgāž žulti, lai jau, bet ir ari tiešām kāda forša ideja notverama.

pirms 12 gadiem, 2008.12.02 01:43

Lana

Arī pasaule jāapskata, jo vairāk iespaidu, jo bagātāka fantāzija! Tie, kuri paši ceļojuši, sapratīs, cik liela nozīme arī pasaules redzējumam!
Tātad vēl viens konkrēts priekšlikums kādai dienai!
AR KO BAUSKA UN TĀS IEDZĪVOTĀJI PAZĪSTAMI ĀRPUS SAVAS PILSĒTAS ROBEŽĀM!:)

pirms 12 gadiem, 2008.12.01 21:35

atkal es

lai domnieki nedauzaas pa pasauli un aizbrauc uz citaam Latvijas pilseetaam pieredzes apmainjaa. tikko shovasar pilseetas sveetkus svineeja Kuldiiga, esot bijis ļoti jauks pasaakums vairaaku dienu garumaa

pirms 12 gadiem, 2008.12.01 20:44

Vietējās ziņas