Pilskalna ielā Bauskā uzklāj asfalta pirmo kārtu 5

Bauskā, Pilskalna ielā, atsākušies būvdarbi. Tiesa, to mērķis pagaidām ir tikai sagatavot satiksmei vienu ielas posmu, nevis pilnībā īstenot projektu, jo uz finansējumu no Valsts kases šogad cerību nav.

Pagājušajā gadā Bauskas novada dome noslēdza līgumu ar SIA «YIT Infra Latvija» par summu 1 619 307,5 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), ar PVN – 1 959 362,08 eiro. Izpildes laiks bija plānots 72 nedēļas no būvdarbu zonas nodošanas protokola abpusējas parakstīšanas dienas.

Diemžēl šī gada situācija ieviesa savas korekcijas – Valsts kase ierobežoja aizdevuma izsniegšanas apmēru, un pašvaldībām nācās stāties rindā, cerot uz iespēju aizdevumu iegūt. Diemžēl Bauska šajā sarakstā jau vairākus mēnešus ir 48. pozīcijā, un nekas nemainās. Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks atzīst, ka nav lielas pārliecības, ka finansējumu izdosies iegūt nākamgad, jo noteikumus aizdevumu izsniegšanai plāno tādus pašus un priekšroka būs Eiropas Savienības fondu projektiem. Vai pēc tam paliks pāri nauda pārējiem, pārliecības nav.

Tikmēr būvuzņēmējs šovasar jau bija sācis strādāt ceļa posmā no Lauku ielas līdz Pionieru ielai. Sadarbībā ar Bauskas novada domi pieņemts lēmums šo posmu daļēji pabeigt un uzklāt pirmo asfalta kārtu, lai ielu var atvērt satiksmei. Ja viss izdosies, septembra otrajā pusē vai nākammēnes iela būs pieejama automašīnām. Tāpat plānots pabeigt trotuāra daļu šajā ceļa posmā. Kad pārbūvēs pārējo daļu, vēl nav zināms. A. Jātnieks teic, ka būvnieks saprot situāciju un ir gatavs dialogam, bet aizdevuma nepiešķiršanas gadījumā var gadīties, ka arī šim projektam būs jāmeklē nauda nākamā gada novada budžetā.

Jau vairākus mēnešus Bauskas novada dome gaida arī Centrālās finanšu un līgumu aģentūras atzinumu par Mēmeles ielas pārbūves projektu. «Arī tur viss būs Finanšu ministrijas rokās. Kamēr mums nebūs pārliecības par finansējuma pieejamību, darbus nesāksim, lai šādas situācijas neatkārtotos,» pauda A. Jātnieks.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Nezinītis

Varbūt šis "negadījums" rosinās mūs novada "saimniekus" mācīties saimniekot ar to naudu, kas pašu maciņā, nevis dzīvot uz bērnu un mazbērnu rēķina.

pirms gada, 2019.09.05 19:29

šiverētāji

šādā veidā saimniekojot, viens otrs pārticību nodrošinājis gan sev, gan saviem bērniem un mazbērniem, tikai uz citu bērnu un mazbērnu rēķina

pirms gada, 2019.09.06 07:46

zinītis

Varbūt šis gadījums rosinās Bauskas vēlētājiem kustināt smadzenes nākošajās vēlēšanās? Kad savēlētie āži jau saimnieko dārzos tad necilvēcīgi viņus no turienes triekt ārā, ēst gribas visiem.

pirms gada, 2019.09.06 10:11

hihihi

Sāks vilkt ūdeni un gāzi hallei - asfaltu būs jāuzlauž!

pirms gada, 2019.09.05 23:03

nauda bedrēs

Jau tagad neskaitāmas reizes atkal no jauna raktas bedres nupat nolīdzinātā un noblietētā ielas pamatkārtā, sevišķi pie stadiona.

pirms gada, 2019.09.06 11:29

Vietējās ziņas