Pilskalna ielā slēdz satiksmi 2

Gan autovadītāji, kas bieži brauc pa Pilskalna ielu, gan kājāmgājēji, gan ielas iedzīvotāji beidzot ir sagaidījuši visaptverošu ielas pārbūvi. Vienīgais, ar ko būs jāsamierinās, – pārbūves laikā iela brīžiem atsevišķos posmos vai visa būs slēgta auto satiksmei.

Pirmo reizi zīme «Braukt aizliegts» parādījās 9. maija rītā. «Bauskas Dzīve» pārliecinājās, ka ielas slēgšana radīja garākas rindas pie Bauskas Valsts ģimnāzijas luksofora, bet ievērojamu sastrēgumu vai traucējumu pilsētas satiksmē nebija.

Bauskas novada saimnieciskās nodaļas projektu vadītāja inženierbūvēs Laima Berga informēja, ka sākotnēji, kamēr nebija saņemta «Latvijas Valsts ceļu»» apstiprināta remontdarbu apbraukšanas shēma, satiksme ielā bija organizēta pa vienu joslu. Saņemot apstiprinājumu, Pilskalna ielu satiksmei slēdza. Speciāliste skaidro, ka iedzīvotājiem, kas dzīvo Pilskalna ielā, nodrošinās piekļuvi īpašumiem.

Ielas brauktuvei lielas izmaiņas nav plānotas. L. Berga informē, ka pārbūvējamās ielas brauktuves platums būs seši metri. Transportlīdzekļu novietošana būs tāda pati kā līdz šim.

Pilskalna ielas pārbūvi īstenos SIA «YIT Infra Latvija» par summu ar pievienotās vērtības nodokli 1 959 362,08 eiro. Izpildes laiks paredzēts 72 nedēļas no būvdarbu zonas nodošanas protokola abpusējas parakstīšanas dienas – jāteic gan, ka būvdarbu zonu būvniekam nodeva jau pagājušā gada rudenī.

Galvenie uzlabojumi pēc jaunā projekta Pilskalna ielā būs gājējiem un riteņbraucējiem. Visā ielas garumā līdz Kraujas ielai paredzēts izbūvēt gājēju un velosipēdistu celiņus. Ielas sākuma posmā līdz Skolas ielai paredzēti divi gājēju celiņi, bet tālāk viens celiņš ielas kreisajā pusē. Plānots rekonstruēt gājēju ietvi arī pie Bauskas stadiona un trases beigās posmā no Kraujas līdz Upmalas ielai.

Neskatoties uz to, ka Pilskalna ielā jau ir izbūvēta virkne komunikāciju, būs arī jauni darbi, par kuriem informē L. Berga. Posmā no Pionieru ielas līdz Kraujas ielai paredzēta ūdensapgādes tīkla uzlabošana. Vairākās vietās plānots izbūvēt lietusūdens kanalizācijas tīklus – no Brīvības bulvāra krustojuma līdz Skolas ielai, kā arī no Kraujas ielas līdz Upmalas ielai un vēl atsevišķos posmos. Plānota drenāžas tīklu izbūve no Brīvības bulvāra līdz Skolas ielai. Notiks elektrības tīklu uzlabošana, izbūvējot vājstrāvas tīklu no Brīvības bulvāra līdz Skolas ielai, no Sporta ielas līdz Pionieru ielai un krustojumam līdz Upmalas ielai. Plānots ieguldīt elektrības kabeli no Pionieru ielas krustojuma līdz Pilskalna ielas 51. namam.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

nenoskatīties

kā domes speciālistu nolaidības dēļ jau daudzas dienas šoferīši un šoferītes no Uzvaras ielas pa šķērsielām mēģinot nokļūt uz Pilskalna ielas, līdz tai tiek... apgriežas un mēro ceļu atpakaļ, jo zīmes, ka Pilskalna ielā satiksme remontdarbu dēļ nav iespējama, neviens novietot nav iedomājies.

pirms gada, 2019.05.10 18:31

Kājāmgājējs

Intresanti kad to Brīvības bulvāri pabeigs. Pilskalna ielu ar nodos nepabeigtu???

pirms gada, 2019.05.10 23:42

Vietējās ziņas