Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pilsrundālē rekonstruēs meliorācijas sistēmas

Lauku atbalsta dienests apstiprināja Rundāles novada domes iesniegto projektu «Meliorācijas sistēmas rekonstrukcija Pilsrundālē». Pašlaik visas iesaistītas puses – zemes īpašnieki – parakstīja koplīgumu par projekta realizāciju, liecina informācija «Rundāles Novada Ziņās».

Rekonstruējamo meliorācijas sistēmu platība ir 32,6 hektāri lauksaimniecībā izmantojamās zemes. Šī teritorija sadalīta starp astoņiem īpašniekiem un aptver desmit zemes īpašumus, tajā skaitā Rundāles pils muzeja zemi. Teritoriju šķērso valsts ceļi Pilsrundāle–Svitene–Klieņi un Dzirnieki–Pilsrundāle, veidojot krustojumu pretī Rundāles pils muzejam.

Gadu gadiem zemes platības pie paša ceļu krustojuma un tālāk paliek neapstrādātas līdz vēlam pavasarim, jo pārāk mitrās zemes dēļ uz tām nav iespējams uzbraukt ar traktortehniku rudenī vai agrā pavasarī. Tas bojā arī kopējo teritorijas ainavu un neļauj īpašniekiem intensīvi izmantot zemes platības lauksaimniecībā, atzīst Ludmila Knoka, Rundāles novada lauku attīstības konsultante.

Pašlaik rit administratīvi organizatoriskie darbi tehniskās un iepirkuma dokumentācijas sagatavošanā. Praktiskie darbi tiek plānoti nākamā gada rudenī pēc ražas novākšanas. Visam jābūt paveiktam līdz 2015. gada 1. februārim.

Projekta kopējā summa ir 47 851 lats, no tiem attiecināmās izmaksas ir 39 546,28 lati. Atbalsts veido 75 procentus.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas