Pilsrundālē ūdenssaimniecības attīstībai iegulda pusmiljonu

Rundāles novada Pilsrundāles ciemā pabeigts ūdenssaimniecības infrastruktūras uzlabošanas projekts, informē pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Kociņa.
 
Infrastruktūras rekonstrukcija bija uzticēta Klaipēdas uzņēmumam «EDRIJA». Līgums par esošo dziļurbumu slēgšanu un jaunu izbūvi, ūdenstorņa rekonstrukciju, kanalizācijas un ūdensvadu tīklu rekonstrukciju un izbūvi tika parakstīts pērnā gada augustā.

Lai garantētu nepārtrauktu nepieciešamo ūdens spiedienu un rezerves, projektā remontēja ūdenstorni Pilsrundālē 1, savukārt Pilsrundālē 2 ūdens atdzelžošanas stacijā uzstādīja dīzeļģeneratoru. Rekonstruējot esošos kanalizācijas pašteces tīklus, kā arī divas esošās kanalizācijas sūkņu stacijas, pašlaik var nodrošināt kvalitatīvu notekūdens savākšanu un plūsmu ciema iedzīvotājiem.

Projekta kopējā līgumcena veido 469 596,79 eiro lielu summu bez PVN. Būvuzraudzību objektā nodrošināja «Firma L4» par līgumcenu 3600 eiro bez PVN. Savukārt autoruzraudzību veica SIA «NM Consulting» par līgumcenu 555 eiro bez PVN.

Šis ir jau trešais ūdenssaimniecības attīstības projekts, ko pēdējo divu gadu laikā ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) atbalstu realizējusi Rundāles novada dome. ERAF finansē 85 procentus no kopējām attiecināmām izmaksām. Līdz šim ūdenssaimniecības uzlabojumus piedzīvojuši Viesturu un Saulaines ciema iedzīvotāji.

Ūdenssaimniecības rekonstrukciju Svitenes ciemā plānots pabeigt līdz 31. augustam. Pašlaik tur strādā Jelgavas novadā reģistrētais uzņēmums «Būvfirma Vītols». Par 379 575,27 bez PVN uzņēmums apņēmies izbūvēt jaunu dziļurbumu dzeramā ūdens iegādei, rekonstruēt un izbūvēt jaunu ūdensvadu, esošos kanalizācijas tīklus un spiedvadus.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas