Pilsrundālē veidos jaunus apstādījumus 3

Rundāles novada dome ceturtdien, 18. jūnijā, plkst. 17 Pilsrundāles vidusskolas aktu zālē aicina iedzīvotājus apspriest plānotos ceļa apstādījumus Pilsrundālē, informē pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Kociņa.
 
Tikšanās reizē spriedīs par pašvaldības autoceļa Dzirnieki–Pilsrundāle, kas savieno Rundāles pils muzeju ar Pilsrundāles ciemu līdz valsts autoceļam Bauska–Eleja, apstādījumu projekta risinājumiem.

Projektu pēc Rundāles novada domes pasūtījuma ir izstrādājis IK «Marta Tabaka», par konsultanti pieaicinot Aiju Kaškuri, Latvijā pazīstamo dendroloģi un Kalsnavas pagasta eksperimentāli dendroloģiskā dārza «Igaijas» saimnieci. Projekta izstrāde ilgusi vairākus mēnešus, un tajā aktīvi iesaistījušies gan domes, gan Rundāles pils muzeja speciālisti, skaidro K. Kociņa.

Ceļa posma apstādījumus plānots veidot no dažādu sugu kokiem. «Būtiski, lai ceļa apstādījumi būtu baudāmi arī ziemā, tāpēc esam plānojuši tos «atsvaidzināt» ar skujkokiem. No Rundāles pils līdz Īslīces upei tiks saglabāta vēsturiskā aleja, izcērtot atsevišķus kokus un stādot jaunus. Šeit pēc Rundāles pils ieteikuma esam plānojuši iestādīt arī melnās papeles ‘Italica’ ar kolonveida stāvu, kā arī platlapu liepas, veidojot vēsturisko sasauci ar agrāk stādīto aleju. Ceļa malās gar Pilsrundāles ciemu iecerēts veidot sarkano ozolu apstādījumus, bet pie pašas domes stādīt atsevišķas ābeles, tostarp purpura, kas ainaviski izcels Pilsrundāles ciemu. Tālāk paredzēts veidot vītolu grupu apstādījumus,» par projekta iecerēm stāsta ainavu arhitekte Marta Tabaka.

Pasākumā prezentēs kopējo projekta ieceri un stāstīs, kā saglabāt un kopt esošos kokus un krūmus, kā izveidot jaunu koku un krūmu stādījumus. Uz apspriešanu aicināts ikviens novada iedzīvotājs, bet īpaši tie saimnieki, kuru nekustamie īpašumi robežojas ar pašvaldības ceļu un kuru īpašumos būs jākopj un jācērt koki, lai izveidotu ainaviski pievilcīgus apstādījumus.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

iedzivotājs 2

Ideja jau jauka un skats arī būs labs, bet vai nesanāks tā, ka koku saknes izcilās bruģēto gājēju celiņu?

pirms 5 gadiem, 2015.06.15 16:52

Iedzīvotājs 3

Tāpēc jau:
"Rundāles novada dome ceturtdien, 18. jūnijā, plkst. 17 Pilsrundāles vidusskolas aktu zālē aicina iedzīvotājus apspriest plānotos ceļa apstādījumus" :)

pirms 5 gadiem, 2015.06.15 20:42

Vietējās ziņas