Pilsrundāles bibliotēkai jauna nodaļa atvērta Saulainē 3

Saulainē mēnesi strādā jauna Pilsrundāles bibliotēkas nodaļa. Ciema iedzīvotāji bibliotekāros pakalpojumus var saņemt pirmsskolas izglītības iestādes «Mārpuķīte» pirmajā stāvā, kur līdzās atrodas arī ārsta prakse un norēķinu punkts.

Pagājušā gada novembrī Rundāles novada domes sēdē deputāti lēma par bibliotēkas Saulaines nodaļas izveidošanu, reorganizējot Pilsrundāles un Vecrundāles bibliotēku. Dome bibliotēkas nodaļas izveidei piešķīrusi finansējumu – 767 eiro, informē Kristīne Līdaka, Rundāles novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste.

Klientus apkalpo Anita Maldute, Vecrundāles bibliotēkas vadītāja. Viņa Saulaines sociālās aprūpes centrā interesentus reizi mēnesī apkalpoja jau kopš 2018. gada. A. Maldute joprojām turpina darbu arī Vecrundāles bibliotēkā. Bibliotēka ir aprīkota ar mēbelēm, datortehniku, tās sienu jau rotā rundālietes Līgas Valneres gleznu izstāde. Bibliotēkā ir zona bērniem ar grāmatām un spēlēm.

Apmeklētājiem Saulainē tiek piedāvāta daudzveidīga nozaru un bērnu literatūra, daiļliteratūra un populārākie žurnāli. Bibliotekāre palīdz orientēties e-pakalpojumos, ir iespēja kopēt un skenēt interesējošos materiālus, kā arī izmantot bezvadu internetu. Vēlamo grāmatu vai žurnālu var saņemt arī no citas bibliotēkas.  

Rundāles novadā bibliotēkas joprojām bez maksas piedāvā kopēšanu, skenēšanu, «Microsoft Office» programmu pareizu lietošanu, konsultē un palīdz senioriem apgūt e-pakalpojumus, kā arī orientēties digitālajos rīkos. Bibliotēkas ir atvērtas, un klientus apkalpo, ievērojot ārkārtējās situācijas noteiktos ierobežojumus un piesardzības pasākumus valstī, bet tie seniori, kuri līdz bibliotēkai paši nevar atnākt, par iecerētās lasāmvielas saņemšanu var vienoties ar bibliotekāru, iepriekš piezvanot.

Par aizvadīto mēnesi Saulainē Anita Maldute «Bauskas Dzīvei» pastāstīja: «Bibliotēkas pakalpojumiem izvēlētā vieta ir ļoti piemērota senioriem, kas ir galvenie mūsu apmeklētāji un lasītāji. Te iespējams ērti apvienot praktiskas lietas – ārsta apmeklējumu, maksājumu veikšanu – ar grāmatu saņemšanu. Savus lasītājus pazīstu, bibliotekāres darbā esmu kopš 2014. gada. Ja nepieciešams, varu piegādāt grāmatas arī uz mājām, īpaši ziemā, kad vecākiem ļaudīm pārvietošanās  nav tik droša. Par laikraksta «Bauskas Dzīve» lasīšanu vairāk interesējas vecrundālieši.»

Pilsrundāles bibliotēkas vadītāja Aelita Ramane atzina, ka ir realizējies jau pirms vairākiem gadiem novada attīstības plānā ierakstītais projekts, un tas ir vēl viens solis tuvāk Rundāles novada iedzīvotājiem – saulainiešiem, kuri tagad var izmantot bibliotekāros pakalpojumus, laipnas un radošas bibliotekāres apkalpoti.

Viena no čaklākajām lasītājām  Zaiga Dreņģere teicās ļoti apmierināta ar jauno iespēju. Lasīšanai viņa varot atvēlēt laiku tikai ziemā, jo vasarā kopjams dārziņš. Zaiga jau agrāk izmantojusi iespēju reizi mēnesī saņemt grāmatas sociālajā centrā Saulainē. Z. Dreņgere «Bauskas Dzīvei» stāsta: «Mūsu bibliotekāre Anita ļoti cenšas ieklausīties mūsu vēlmēs un interesēs, savu darbu viņa dara ar aizrautību. Senioriem iziešanas maz, tāpēc satikšanās pie grāmatas un iespēja vaigu vaigā redzēties ir svarīga mūsu dažkārt vienmuļajā ikdienā. Tad varam pārrunāt jaunumus un svarīgāko. Lai gan pašlaik šis prieks ir ierobežots, jo katrs ierodamies citā laikā, ticu, ka pavasaris un vasara mums visiem nesīs labas pārmaiņas.»

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Vests

Nu malači citādi to vien lasam-likvidēts,slēgts utt. .

pirms 16 dienām, 2021.02.09 12:57

Pilnā bibliotēka

Pamazām veidosies no jaunām, nevis no padomju grāmatām.

pirms 16 dienām, 2021.02.09 15:08

Vietējās ziņas