Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pilsrundāles vidusskolā atzīmē Mārtiņdienu

Suminot latviešu tradīcijas, 8. novembrī Mārtiņdienu sagaidīja Rundāles novada Pilsrundāles vidusskolas audzēkņi un skolotāji, informē direktores vietniece ārpusstundu darbā Aiga Vangale.
 
Mārtiņi jeb Mārtiņdiena ir seni latviešu ziemas sagaidīšanas svētki, kad beidzas Veļu laiks. Pēc Saules kalendāra Mārtiņdiena iezīmē viduspunktu starp rudens saulgriežiem Miķeļiem un ziemas saulgriežiem Ziemassvētkiem. Šo svētku nozīmi, godā ceļot rudens dabas veltes un atminoties senču ticējumus, izzināja skolēni no 1. līdz 12. klasei.

Sarīkojuma laikā notika tradicionālais tirdziņš. A. Vangale atzīst, ka informācija par Mārtiņdienas tirgu bija izplatīta visā novadā, lai piesaistītu plašāku publiku –tirgotājus un pircējus. Tradīciju kopēji bija atnesuši gan pašu taisītus priekšmetus, gan kulinārijas izstrādājumus. Skolēnu domes pārstāve Krista Zīverte atklāj, ka daudzus pārsteiguši pirmklasnieki, kuri tirgojušies ar pašu ceptiem gardumiem.

Audzēkņi bija sagatavojuši mīklas un ticējumus, kas skolasbiedriem atraktīvā gaisotnē ļāva nostiprināt zināšanas par mūsu tautas godiem. Aktivitātēs iesaistījās skolēni un pedagogi.

Katrai klasei bija uzdevums sagatavot vismaz vienu Mārtiņdienas kompozīciju. Tās bija līmētas, zīmētas un veidotas no dārzeņiem un ziediem. Par īpaši izdevušos K. Zīverte atzina no rudens veltēm veidotu Mārtiņdienas gaili. Tāpat skolā notika lielā salātu degustācija. Sagatavoto gardumu klāsts bija plašs – pupiņu un kāpostu salāti, skābēti gurķi, ziemas konservi. Citam par citu balsojot, tika piešķirtas nominācijas: skaistākie, garšīgākie, veselīgākie, interesantākie, saldākie, sāļākie un asākie salāti.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas