Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pilsrundāles vidusskola iesaistās Labo darbu nedēļā

Nedēļa pirms skolēnu brīvlaika Pilsrundāles vidusskolas audzēkņiem un pedagogiem pagāja ražīgi un darbīgi. Jau devīto gadu viņi iesaistās labdarības organizācijas «Palīdzēsim.lv» rīkotajā akcijā «Labo darbu nedēļa», bet kopumā tā tiek organizēta desmit gadus, teic Pilsrundāles vidusskolas direktores vietniece ārpusstundu darbā Aiga Vangale.

Akcijas mērķis ir mudināt darīt labas lietas. Tas var būt jebkas – palīdzība kādam vientuļam cilvēkam, teritorijas sakopšana, rūpes par dzīvniekiem vai sirsnīga aprunāšanās, kādam uzlabojot garastāvokli. Palīdzību var sniegt jebkurš Latvijas iedzīvotājs, jo kaut vismazākais darbs spēj citus darīt laimīgākus, kas otram nozīmē tik daudz, lai gan pašam, iespējams, tas liekas sīkums.

Labos darbus veica Pilsrundāles vidusskolas katra klase. 1. un 5. klases skolēni sakopa vidi. 2. klases bērni veidoja grāmatu «100 vārdi Latvijai». Tajā aprakstīti bērnu novēlējumi par godu Latvijas simtgadei. 3. klase veidoja dekorus Rundāles novada sociālajam centram. 6.a klase labiekārtoja bērnu atpūtas laukumu,  6.b klase kopa teritoriju pie mākslas skolas, 7. klase kopa kapus. Palīdzīgu roku novada vientuļajiem cilvēkiem sniedza 8., 10. un 11. klases skolēni, iegādājoties viņiem pārtiku un apģērbu.

4. un 9. klasei bija uzticēta Rundāles pils parka sakopšana. «Bauskas Dzīve» devās lūkot, kā viņiem veicas. Mazākie enerģiski grāba lapas, klases audzinātāja Maija Rikmane vērtē, ka veicies ļoti labi. Lai gan nogurums beigās ņēmis virsroku, visi strādājuši ar lielu atdevi, prieku un atbildību. Citā teritorijas pusē vecākie audzēkņi rozēm grieza lapas. Kāds jaunietis sacīja, ka darbs esot patīkams un jauki pavadīts laiks svaigā gaisā, cits atzina, ka labāk ietu uz mācību stundām.

«Labos darbus neveicam tikai akcijas laikā. Arī Ziemassvētkos rīkojam labdarības pasākumus. Šoreiz paveicām diezgan daudz, esmu apmierināta. Nevaru pateikt, kura klase bija visaktīvākā, visi bērni ar lielu prieku iesaistījās un pauda vērtīgas idejas. Vienlaikus skolā risinājās veselības nedēļa. Vairāk pievērsāmies fiziskām aktivitātēm – starpbrīžos sportojām, vingrojām un dejojām. Esam rosīgi un vēlamies skolas dzīvi darīt interesantāku,» pauž A. Vangale.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas