Pilsrundāles vidusskolā klašu telpas ir pietiekami lielas, darbs mazākās grupās netiks organizēts

Rundāles novadā 1. septembrī mācības sāk Pilsrundāles vidusskola, pirmsskolas izglītības grupas Bērstelē, Svitenē, Mūzikas un mākslas skola. Jaunajam mācību gadam gatavas arī divas pirmsskolas izglītības iestādes – «Mārpuķīte» Rundāles pagastā un «Saulespuķe», kas atrodas Īslīces SOS bērnu ciemata teritorijā.

Pilsrundāles vidusskolā un tās trīs struktūrvienībās pašlaik reģistrēti 337 bērni, t. sk. 271 ir vidusskolas audzēkņi no 1. līdz 12. klasei, no kuriem 49 apmeklē Mūzikas un mākslas skolu, bet Bērsteles un Svitenes pirmsskolas grupās mācās 66. Pirmsskolas izglītības iestādes «Mārpuķīte» durvis vērs 117 audzēkņu; plānots, ka rudenī viņiem piepulcēsies vēl septiņi bērnudārznieki, savukārt «Saulespuķē» pašlaik reģistrēti 65 bērni, informē pašvaldībā.
 
«Pilsrundāles vidusskola, ievērojot visus ieteikumus, 1. septembrī uz svinīgu brīdi kopā sanāks skolas pagalmā. Pēc tam visi aicināti uz pirmo audzināšanas stundu. Mācības paredzēts nodrošināt klātienē, klašu telpas ir pietiekami lielas, un skolēnu skaits klasēs optimāls, tāpēc pagaidām darbs mazākās grupās netiks organizēts. Lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem un liekiem pārdzīvojumiem, tiek izskatīta iespēja skolā izvietot termokameru, kas fiksētu ikviena skolēna ķermeņa temperatūru,» informē Antra Žukovska, Pilsrundāles vidusskolas direktore. Ja nāksies mācības organizēt attālināti, 1. – 6. klašu skolēni varētu mācīties klātienē, bet 7. – 12. klašu audzēkņi – attālināti, viņa skaidro.

Speciālās pirmsskolas izglītības iestādes «Saulespuķe» vadītāja Agnese Čakša uzsver, ka iestādē joprojām pastiprināti domā, kā nodrošināt higiēnas prasību ievērošanu, kā organizēt nodarbības un kolektīvā adaptēt bērnus, kas iestādes durvis vērs pirmoreiz. Pašlaik tiek pārstrādāti pavasarī izdotie iekšējās kārtības noteikumi, papildinot tos ar ieteikumiem, ko iezīmējis kovidlaiks.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas