Pilsrundāles vidusskolā starpbrīžos aktīvi dejo un vingro 3

Rundāles novada Pilsrundāles vidusskolā aizvadītajā nedēļā stundu starpbrīži aizritēja skaļāk un kustīgāk, nekā ierasts. Ko īsti Rundāles skolēni dara starpbrīžos, «Bauskas Dzīve» devās noskaidrot piektdien. Sarunas ritēja ar direktores vietnieci ārpusstundu darbā Aigu Vangali un skolēnu domes pārstāvēm – prezidenti Melisu Renci, Alisi Švedu, Alisi Lapsu, Evu Reinfeldi un Angeliku Žideli. Vērojām arī starpbrīdī notiekošo.

Aiga Vangale īpaši uzsvēra: «Aktivitāšu mērķis ir veicināt bērnos prieku par kustībām un aktīvu dzīvesveidu, kas ir labas veselības priekšnoteikums. Protams, svarīgi, ka šādā veidā var novērst uzmanību arī no telefonu kārdinājuma. Mācību stundu laikā jaunāko klašu skolēniem gan lūdz tos atstāt pie skolotājas. Tieši jaunākā vecuma bērni, no pirmās līdz trešajai, ceturtajai klasītei, ir visaktīvākie, viņu interese ir milzīga, nāk un taujā, kur mūzika, kur dejas. Šajā vecumā kustēties ir dabiski, jo bērns vēl nav atradinājies no tā, kas mums visiem vitāli nepieciešams – kustēties un uzkrāt pozitīvas emocijas.»

Skolēnu domes aktīvistes pastāstīja, ka mācību iestādē kas līdzīgs notiek jau otro gadu. Ierosme rasta pēc lielāka pašvaldības projekta īstenošanas skolā. Meitenes atzīst, ka starpbrīžu nodarbības iepatikušās un nolemts tās šogad radoši papildināt un turpināt. Nekā sarežģīta, kā izrādās. Katrai nedēļas dienai bijusi pat sava programma, piemēram, pirmdien skolas zālē sapulcējušies dažāda vecuma audzēkņi un sekojuši mūzikai un dejai, ko demonstrēja uz lielā ekrāna, – vari būt tikai vērotājs vai vari aktīvi iesaistīties. Piedalījušies arī skolotāji. Tā atkal no jauna apgūta daža laba aizmirsta deja vai rotaļa: savulaik visās paaudzēs populārā «Putniņu deja», «Ādamam bij’ septiņ’ dēli», «Lecampolka» u. c.

Īpaša bijusi trešdiena, kas veltīta Meteņu dienai, skola pieskandināta ar visām šai dienai raksturīgajām «dullībām». Pilsrundāles vidusskolā ciemojusies un darbojusies Svitenes folkloras kopa. Nav aizmirsta arī iespēja gan zēniem, gan meitenēm savu fizisko izturību demonstrēt spēka vingrinājumos, kas tikai izskatās vienkārši, bet ilgstoši ir grūti izpildāmi. Ja neizdodas, tad var pasmaidīt par sevi un citiem...

Rundāles novada pašvaldības attīstības nodaļas vadītāja Laura Ārente, komentējot aktīvos starpbrīžus, pastāstīja: «Sākums šīm aktivitātēm bija pašvaldības projektā «Vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei» īstenotā  Veselības nedēļa. Tā tika organizēta sadarbībā ar skolēnu domi. Rundāles novada dome nodrošināja veselīga uztura lekcijas, fizisko aktivitāšu paraugdemonstrējumus, kā arī veselīgu dzīvesveidu veicinošas balvas. Savukārt skolēnu dome organizēja rītarosmes klasēs, «enerdžaizerus» – izkustēšanos mūzikas pavadībā, «PPP konkursu» – pietupies, palecies, pumpējies –, fotoorientēšanos 7. – 12. klasēm un viktorīnu «Veselīgs dzīvesveids»1. – 4. klasēm. Ir gandarījums par to, ka projekts ir iedvesmojis skolēnus radoši attīstīt un turpināt veselīgu, ar kustībām bagātu dzīvesveidu.»

Pilsrundāles vidusskolā ar dejām, vingrošanu un citām aktivitātēm pildītus starpbrīžus organizē trīs reizes mācību gadā – pa nedēļai rudenī, ziemā un vēl būs dinamisko starpbrīžu nedēļa pavasarī.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Baušķenieks

Nu baigi forši. Super. Vienkārši malači! Feini bērni!

pirms gada, 2019.02.12 21:37

Vietējās ziņas