Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pilsrundāles vidusskolai lūdz papildu finansējumu 1

 Rundāles novada dome Pilsrundāles vidusskolai plāno piešķirt papildu finansējumu – gandrīz 1300 latu, tā lēma 17. septembrī Rundāles novada domes sociālo, izglītības un kultūras jautājumu komitejas sēdē.
 
Skolas direktore Anda Liškauska stāsta, ka izglītības iestādes budžetā uzkrājumi nerodas, nav arī rezerves algu fondā. Tomēr, jaunajam mācību gadam sākoties, nepieciešami papildu līdzekļi, teic A. Liškauska. 

Papildu līdzekļi tika lūgti Pilsrundāles vidusskolas struktūrvienības Svitenes skolas pirmsskolas pedagoga algai. Pēc vecāku iniciatīvas tika ierosināts pagarināt bērnudārza darba laiku no plkst. 16 līdz 18, jo strādājošajiem vecākiem ir problēmas izņemt bērnus no izglītības iestādes.

Lai nodrošinātu garākas nodarbības, papildus jāapmaksā desmit stundas nedēļā. Turpmākajos trīs mēnešos nepieciešamā summa ir 335,04 latu. Bērsteles bērnudārzs jau trešo gadu strādā līdz plkst. 18. «Tas abās mācību iestādēs radītu vienlīdzīgu sistēmu,» pārliecināta A. Liškauska.

Papildu līdzekļi nepieciešami arī kādai Bērsteles skolas pirmskolas audzinātājai, kura izglīto divus līdz četrus gadus vecus bērnus. Viņa Eiropas Sociālā fonda projektā «Pedagoga konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos» ieguvusi trešo kvalifikācijas pakāpi. Tā paredz astoņu procentu piemaksu no minimālās darba algas. Līdz gada beigām vajadzīgā summa ir 83,37 lati.
Bērsteles skolā kopš augusta beigām nedarbojas 2006. gadā iegādāts kopētājs. Pēc veiktām konsultācijām un piedāvājumu apskates secināts, ka jaunas ierīces iegādei nepieciešami 122 lati.

Rundāles novada speciāliste izglītības un informācijas tehnoloģiju jautājumos Zinaida Sparāne bija sagatavojusi ziņojumu, kurā lūgts paaugstināt Pilsrundāles vidusskolas direktorei algu par desmit procentiem. To argumentē ar darba apjoma palielinājumu 2011. gadā, bet pašreizējais algas apjoms tika noteikts gadu pirms tā. Šogad līdz gada beigām papildus vajadzīgi 297,82 lati.

Gada laikā trim darbiniekiem izmaksāts pabalsts sakarā ar ģimenes locekļa vai apgādājamā nāvi, tāpēc nepieciešami 450 lati. Direktore uzskata, ka, plānojot nākamā gada budžetu, ir jāņem vērā šādu situāciju iespējamība.

Visi jautājumi apstiprināti komitejas sēdē un izvirzīti tālākai izskatīšanai Rundāles novada domes sēdē.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

darbinieks

Skaisti kārtējo reizi sadalīti darbinieki kuriem var piešķirt pabalstu tuvinieku zaudējumu gadījumos un kurš var palikt ar atbildi ka nav naudas.,gan iztiks un neprasīs.Iztika arī un neprasīja.Paldies par direktores godīgumu.Tikai nevajag atsaukties uz krīzi valstī.

pirms 7 gadiem, 2013.09.23 08:52

Vietējās ziņas