Pircēji Bauskā izmanto «pēdējās dienas» iespēju 16

Laika posmā no sestdienas, 19. decembra, līdz 11. janvārim tirdzniecībā katru dienu tiks piemērots regulējums, kas līdz šim attiecās uz brīvdienām un svētku dienām, vienlaikus tiks paplašinātas iegādājamās preču grupas, ko šajā laikā drīkstēs tirgot, paredz valdībā pieņemtie grozījumi rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.

Tādējādi piektdiena, 18. decembris, bija pēdējā diena pirms šiem ierobežojumiem, kurā vēl varēja pagūt nopirkt «aizliegtās» preces.
Arī «Bauskas Dzīve» rudenīgi pelēcīgās piektdienas rītā devās lūkot, kāda ir situācija pilsētas veikalos. Daudziem svētki nav iedomājami bez salūta, savukārt copmaņi nevar no ūdens izvilkt nevienu zivi, ja nav laba inventāra. Tālab iegriezāmies veikalā «Ne spalvas, ne asakas». Ziemas periods neesot aktīvākais makšķeru pirkšanas periods, paskaidroja pārdevējs. Nekādas drūzmēšanās, tikai Irina no Pilsrundāles steidza lūkot kaut ko no pirotehnikas, lai nepaliktu bez svētku ugunīm.

Devāmies uz veikaliem «Līga» Stacijas ielā. Baušķenieks Uldis Veršūns bija atbraucis darbavietas uzdevumā gādāt celtniecības materiālus un vēl kādus instrumentus. Lielas konkurences veikalā viņam šajā ziņā nebija.

Savukārt saimniecības preču veikalā sastaptie Codes pagasta iedzīvotāji Kaspars un Zane atklāja, ka šeit iegādājušies Ziemassvētku dāvanu meitiņai – rakstāmgaldu. Pāris vēl nesteidzīgi staigāja ap elektropreču plauktiem, meklējot velti omei.

Saimniecības un sporta preču veikalā pēc pulksten desmitiem arī nebija nekādu rindu, lai arī sporta preces varēja pagūt iegādāties tikai piektdien. Pārdevēja Ilga Biguze vēl tikai gaidīja potenciālos pircējus.

«Mājai un dārzam» sastaptais baušķenieks Mareks iesācis remontu dzīvoklī, viņam vēl bija jānopērk kādi «sīkumi» tā pabeigšanai. Savukārt vairāki cilvēki iegādājās dāvanas «Māras tirgū», citi pirka garšvielas, lūkoja gultas veļu, priekšautus, garšoja un iegādājās gaļu un vīnus, tomēr tas viss rīta stundā notika bez drūzmēšanās.


Turpretī «Rimi» stāvlaukums bija mašīnu pārpildīts tā, ka atrast vietu bija ļoti sarežģīti, tomēr, kā atzina daži pircēji, «tā jau te arī iepriekš ierasta aina» un «rindas veidojas, kad nelaiž iekšā bez groziņa vai noteiktā cilvēku skaita dēļ». Ieejot lielveikalā, obligāto groziņu nebūt netrūka, un cilvēku nebija vairāk, kā ierasts. Tikai vairāk gan tika lūkoti tie plaukti, kuru preces nu ilgāku laiku nebūs nopērkamas. Baušķeniece Rasma stāvēja pie elektroprecēm, dāmai nebija viegli izvēlēties, kura elektriskā tējkanna būs īstā, bet tā noteikti iegādājama. Savukārt Rasma Brokāne no Īslīces pagasta Rītausmām lūkoja dāvanas. Baušķenieks Raimonds rokās jau turēja austiņas, ko dāvinās dēlam. «Neuztveru gaidāmos ierobežojumus par traucēkli,» sacīja pircējs.

Ar pilniem iepirkuma ratiem no lielveikala iznāca Codes iedzīvotāja Janīna Ādama. «Pirku to, kas man pietrūka,» stāstīja jaunā sieviete. Ratiņos gan vīdēja visiem ikdienā vajadzīgas un arī vēlāk dabūjamas preces. Galvenais guvums gan bijusi dāvana jubilejā krustbērnam un viņa brālītim, kas nesapratīšot, kāpēc viņam nav, tādēļ jāpērk abiem ķipariem. «Maizīti iegādājos. «Ķīmiju» parasti mēneša sākumā nopērku ilgākam laikam. Man nav stresa, to nevajag. Ir svarīgākas lietas, par ko raizēties. Gribu sniegu svētkos, vīrs jau bija aizbraucis uz Riekstukalnu slēpot. Svētkos visiem vēlu sniegu un prieku!» ar smaidu sacīja Janīna.

Datortehnikas veikalā «Baltic Data» ik palaikam ienāca daži pircēji. Mežotniece Ināra Davidone bija atbraukusi nopirkt dēlam dāvanā austiņas un klaviatūru datoram, «vēl vīram jāpaspēj ko sagādāt». Veikala pārdevēji Normunds Lokmanis un Mārtiņš Kalderauskis atklāja, ka jau ceturtdien nākuši vairāk cilvēku. Pieprasītas bijušas austiņas, klaviatūras un datori. Piektdien telpu platība atļāva veikalā atrasties astoņiem pircējiem, par to vēstīja arī informācijas zīme. Pašreizējo ierobežojumu laikā iedzīvotājiem nebūs jāpaliek bez vajadzīgajām precēm, uz reklāmas plakāta rādot telefona numuru, stāsta N. Lokmanis. Piezvanot varēšot pasūtīt nepieciešamo, tikšot noslēgts attālinātais līgums un norunāts, kad pircējs nāks preci saņemt un par to samaksāt. Nosaucot savu vārdu, uzvārdu un norēķinoties, pēc tam kārotā prece būs rokā. Varot izmantot arī interneta mājaslapu balticdata.lv, izvēlēties tajā. Katrā ziņā ir šīs divas iespējas – mājaslapa un attālināto pasūtījumu izsniegšanas punkts, kurā saņemt un samaksāt telefoniski pasūtīto lietu.

Arī «Bauskas Dzīve» aicina neļauties panikai un pētīt veikalu izplatīto informāciju par iespējām iegādāties preces ierobežojumu laikā, tā, piemēram, arī tirdzniecības nams «Kvēle» sociālajos tīklos informē, ka «ir iespēja pasūtīt preci un saņemt to, iepriekš vienojoties par laiku».

Diemžēl arī grāmatas nonākušas «aizliegto» sarakstā. «Zvaigzne ABC», līdzīgi kā grāmatu veikals «Globuss» tirdzniecības centra «Rimi» telpās, piektdien strādāja līdz pulksten 22. «Bauskas Dzīve» vēroja, ka grāmatnīcā bija ienācis jau maksimālais cilvēku skaits. Tā baušķeniece Liāna Gudre māsīcas bērnam rokās jau turēja dāvanu – grāmatu par burvīgām princesēm.

No 19. decembra līdz 11. janvārim Latvijā veikalos būs ierobežots pieejamo preču klāsts, taču, salīdzinot ar regulējumu, kas līdz šim attiecās uz brīvdienām un svētku dienām, tiks paplašinātas preču grupas, ko šajā laikā drīkstēs tirgot.

Turpmāk varēs darboties tirdzniecības vietas, kurās drīkst tirgot pārtikas preces, alkoholu, higiēnas preces, pirmās nepieciešamības saimniecības preces, tabakas izstrādājumus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un to šķidrumus.
Tāpat varēs darboties tirdzniecības vietas, kurās drīkst pārdot dzīvnieku barību un preces, preses izdevumus, sabiedriskā transporta biļetes, mutes un deguna aizsegus un individuālos aizsardzības līdzekļus, pašu ražoto lauksaimniecības produkciju, mobilo telefonu priekšapmaksas kartes, kā arī ziedus un Ziemassvētku eglītes.

Vienlaikus tirdzniecības vietām pastiprinātas arī prasības – vienam apmeklētājam būs jānodrošina ne mazāk kā 15 kvadrātmetri no pieejamās telpu platības, apmeklētāju veikalā nedrīkstēs būt vairāk kā pieejamo ratiņu vai groziņu, savukārt uz veikalu drīkstēs doties tikai pa vienam – līdzi varēs nākt bērni līdz 12 gadu vecumam vai nepieciešamības gadījumā asistents.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

???:)

ja Latvijā nebūtu lielveikalu, tad arī ziemsvētkus nevarētu svinēt, jo nebūtu mantu. Nav mantas nav svētku $$$$hhhhh

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.19 18:41

Duduu

A beidzot svētki būs pēc būtības - mierīgi, ģimeniski un bez lielas braukāšana apkārt. Varēs atpūsties oficiāli. Arī neuztrauc tie ierobežojumi.

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.19 22:02

nu nu

redzēs, ko teiksi, ja līdz nākošā gada 11. janvārim tev no ierindas izies tālrādis vai tik ierastais bakstāmrīks, diez vai pats mācēsi arī zeķes salāpīt?

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.20 15:54

Dumbass

Bakstāmrīkus un tālrāžus tirgo un vairums jau sen kā pērk globāltīmeklī.

Sanāk, sanāk, kas vēl nav noķēruši!

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.21 02:58

Didzis

Tagat alkahols bus partikas prece bus stikla un plastmasa desas. Bet zeķites nopirkt nevares

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.20 09:59

ja kas

izskatās, tur valdībā, darbojas tāda paša līmeņa "speciālisti" kā slavenā piketa rīkotāji Rīgā pret ierobežojumiem

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.20 10:48

Ak 47

Bagāti dzīvojam Latvijā visu taisa ciet Citas valstīs tā nāu nekā nāu piemumsim tik , kā kūdra mēdzi ,kuri nepieder ,veikali, valsts īpašumā , Ostā stāv vilcieni nebrauc 86 procenti zaudējumos , algās nebūs iespējams tīk varēs saņemt Eiropas naudu Vairs nebūs , nekā nāuu bērni projām citas ārvalstīs strādā ,Latviju neviens nedzird .Jo nāuu ko dod Šajā gadā valstī būs Eiropai jāatdod atpakaļ , Summa īra 20000.000.000Er Latvijā tik palīgs lielveikali un viss mazi bizness nebūs jo nebūs ko maksāt nodokļus .Jo nāuu nespējas Jau apzaga valsts Tevī.Un nāksies ko ņemt Kredītu.Atkal ,kādi Ziemassvētki nebūs ko es nākam gad ,jau cenās būss aukstāk visos lielveik alos.Un tev atnāks SMS kredītu negribāt paņemt līdzi mēs jums varam piedāvāt .un cik 250000 un cik jāatdod tik 770000 tas nekas viss kārtībā . Pusē notas summas aiziet valstī tev paliek 10000$ man sanāk tik piedāvāt vēl paņemti kredītu .Ooo super Degradācija sākas kurš vēlas kredītu Es varu piedāvāt 200000$ no 300000$un īpašuma māju nepabeigti iekšdarbi Kurā maksā 2000,000$māja VIP. Mašīna nāk īpašuma nodoklis īra samaksāts . Māja Adrodas Baltezera .

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.21 13:22

Pāļa bazārs

Rakstītājs pālī, nesapratu, ko gribēja pateikt. Gramatika arī reibonī smagi pieklibo.

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.21 14:36

olegs golovciks

Plaanpraatinji maskaas...Kaa tad taas lupatas pasargaa no viirusiem ? Varbuut veel Bauskaa ir palicis kaads drosmiigs,neuzpirkts dakteris,kursh atbildees ?

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.21 15:45

plānprātiņam

Lai gan šīs maskas 100% nepasargā no saslimšanas, bet zinātniski ir pierādīts, ka tās samazina saslimšanas risku. Ja samazina par kādiem 50%, tad tas nozīmē, ka saslimušo ir uz pusi mazāk. Un tas nozīmē, ka slimnīcas tiek krietni mazāk pārslogotas, nekā tādā gadījumā, ja neviens maskas nelietotu. Attiecīgi arī mirušo krietni mazāk, ja pietiek saprāta neklausīt visādus masku noliedzējus,

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.21 16:24

dakters

Lābāks līdzeklis par maskāmi ir billa kohteilis.

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.22 15:57

Skolnieciņš no svētavota

Ir pienākuši ilgi gaidītie Ziemas saulgrieži. Senču spēks ir sasniedzis savu pilnību. Šajā laikā, kad ir gada garākā nakts un īsākā diena, notiek brīnumi. Tieši Ziemas saulgrieži ir īstais laiks, lai lūgtu Laimas svētību visam nākamajam gadam. Saulgriežu dienā Laima ir īpaši labvēlīga visiem, kas viņai tic. Laima ar prieku uzklausīs mūsu lūgšanas un piepildīs mūsu velmes. Tāpēc lūgsim visvareno Laimu – Likteņa Dievieti. Iedegsim dzeltenu svecīti skaistā māla svečturī uz galda un lūgsim Laimu. Lūgšana Laimai: « Visvarenā Laima, mēs Tevi pielūdzam un slavējam! Visvarenā Laima, mēs Tevi pielūdzam un slavējam! Visvarenā Laima, mēs Tevi pielūdzam un slavējam! Laima, uzklausi manu lūgšanu. Likteņa Dieviete, uzklausi manu lūgšanu. Tu esi godāta gan starp Dieviem, gan starp cilvēkiem. Tu esi mīlēta gan starp Dieviem, gan starp cilvēkiem. Tu esi cienīta gan starp Dieviem, gan starp cilvēkiem. Tava griba ir tīra un svēta. Palīdzi man, Laima, sasniegt dzīvē savus mērķus. Dāvā man laimi sirdī un spēku ķermenī. Aizdzen visas raizes. Piepildi manu garu ar savu dievišķo spēku. Virzi mani pa laimīgiem dzīves ceļiem. Atvairi no manis nelaimes un nelabvēļus. Sargā manu dzimtu tāpat kā es godāju Tevi. Visvarenā Laima – Likteņa Dieviete – es pieņemu Tevi savā sirdī. Es pieņemu savu senču spēku. Kļūsti par manu aizstāvi, visvarenā Laima. Dari mani laimīgu un priekpilnu. Lai godāta tiek Laima kā tas no iesākuma ir bijis, tā tagad un vienmēr lai ir.». Novēlu mums visiem sasniegt iecerēto un turpināt iesākto! Lai Laima ir ar mums! Visa slava Laimai!!!
Ar Laimas viedumu, Skolnieciņš no svētavota [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
P.S. Lūgšanu vēlams atkārtot divpadsmit reizes. Pēc lūgšanas ir jāpateicas Laimai. Piemēram, ziedojot sauju monētu un paciņu sviesta ugunskurā vai arī atstājot cienastu uz jebkura akmeņa (svētakmeņa).
#ZiemasSaulgrieži #rituāli #tradīcijas #pagāni #LatvjuDievi #Laima #LikteņaDieviete #LatvjuDievuSvētība #latviskums #latvietība #sentēvi

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.21 20:51

Latvju Dievu padēls

Kalna svētībā tevi sagaidīsim atplestām rokām

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.22 15:21

Vietējās ziņas