Pirmais Bauskas rudens velobrauciens aizrauj simtus 13

Ap trīs simti riteņbraucēju 13. septembrī piedalījās Bauskas rudens velobrauciena aktivitātēs. Saulainajā svētdienā distanci no Bauskas līdz Mežotnei un atpakaļ veica gan seniori un jaunieši, gan baušķenieki un viesi.

Rātslaukumā, kur braucienam deva startu, ieradās daudzi Bauskas novadā pazīstami sportisti, amatpersonas, uzņēmēji. Ar dažādiem tērpiem priecēja komandas – SIA «Geka», «Drogas», vidējās paaudzes deju kopa «Mēmele», hokeja klubs «Bauska» u. c.

Sacensību vietā pirmie dalībnieki ieradās ap pulksten desmitiem. Tai skaitā arī aizkrauklietis Pēteris Kirilovs ar savu 1936. gada «Latvello» markas velosipēdu. «Šādas sacensības ir tieši mums abiem – man un velosipēdam. Garākas distances ritenis var neizturēt,» smaida aizkrauklietis, kurš piedalījās sacensībās, ģērbies ādas tērpā, ar lidotāja cepuri galvā, baltā kreklā, ar ķiršsarkanu tauriņu un melni baltu šalli. P. Kirilovs vēlāk ieguva balvu par oriģinālāko velosipēdu.

Turpat blakus sacīkšu vietai varēja apskatīt pirmās Latvijas brīvvalsts laika trīs velosipēdus. Interesentiem gan pirms sacīkstēm, gan pēc piedāvāja dažādus konkursus.

Baušķeniece, pedagoģe Vija Cerusa bija atbraukusi ar 25 gadus vecu «Pegasus» markas velosipēdu. «Neviena riepa nav plīsusi, labs sēdeklis. Vasarā daudz ar šo velosipēdu braucu – no distances bail nav,» teic V. Cerusa.

Sacensībās piedalījās daudz ģimeņu. «Tēvam gadījās rokas trauma, un tā nu neplānoti esam visi šodien kopā. Nolēmām piedalīties,» stāsta Avotiņu ģimene no Codes, kur viena atvase brauca bērnu sēdeklītī, bet otra ar savu riteni. No ģimenēm daudzskaitlīgākā beigās izrādījās Orbidānu ģimene.

Startā pirmie aizskrien pieredzējuši sacensību dalībnieki – lai arī lielākā daļa no viņiem parasti piedalās sacīkstēs bez asfalta seguma, tomēr šoreiz izmēģina arī asfaltu.

Ātrie braucēji varbūt nepamanīja apkārtējās ainavas, bet lēnākie noteikti izbaudīja jau nokoptos un apsētos laukus, varēja novērtēt šī gada kāpostu ražu, kas vēl gaida savus novācējus, apsveicināties ar skatītājiem, kurus ik pa brīdim varēja manīt ceļa malā. Katrā ziņā ceļš līdz Mežotnei bija viegls, interesants un aizraujošs.

Braucienā lielu atbalstu jaunākajām atvasēm un arī otrām pusītēm sniedza daudzi vīri un tēvi. Viens no viņiem pamanījās vest vienu bērnu uz sēdeklīša, vēl dažus piekabē un vēl savai dzīvesbiedrei palīdzēja ātrumu uzturēt, stumjot ar roku.

Toties distance no Mežotnes līdz Bauskai kļuva par pārbaudījumu daudziem – spēcīgais pretvējš spieda pie zemes un sagādāja grūtības arī pieredzējušākiem braucējiem. Atpakaļceļš ievilkās garumā, un pēdējie finišēja tikai pēc stundas un 40 minūtēm.

Par pirmo vietu absolūtajā kopvērtējumā cīnījās pieci vīri, kas beigās finišēja sešu sekunžu robežās. Uzvarēja Kaspars Launerts no Jelgavas, kuram ir starptautisku sacīkšu pieredze. Otrajā vietā īslīcietis Toms Lauks, atpaliekot par vienu sekundi, un aiz viņa divas sekundes jelgavnieks Artūrs Ronis.

Dāmām veiksmīgākā bijusī baušķeniece, tagad rīdziniece Linda Leja, kura ļoti priecājās par gūto panākumu. Otrajā vietā baušķeniece Laura Ramane, trešā Sanda Želve no Jelgavas. Atsevišķi apbalvoja vēl vietu ieguvējus piecās vecuma grupās, kā arī pasniedza dažādas īpašās nominācijas.

Noslēgumā sekoja loterija sacīkšu dalībniekiem – 16 balvas un televizors. Pašam negaidot, balvu ieguva 13 gadus vecais baušķenieks Normunds Indāns. «Mammu, es vinnēju televizoru. Nē, es nejokoju, es tiešām vinnēju televizoru!» puika tūlīt zvanīja mātei, kura uzreiz pat nenoticēja dēla veiksmei.

Kopumā pirmais Bauskas rudens velobrauciens apliecināja sevi kā ģimenes vienojošu aktivitāti. Tas iedvesmoja jauno paaudzi kustīgam dzīvesveidam un bija interesants gan nopietniem sportistiem, gan arī vienkārši šāda dzīvesveida mīļotājiem. Braucienu dalībnieki novērtēja kā lielisku un aicināja tādu rīkot atkal pēc gada. Organizators un velobraukšanas entuziasts Kaspars Brazovskis sola, ka jau laikus sāks domāt par nākamā gada sacensībām.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

dalībnieks

Mīļš PALDIES organizatoriem un atbalstītājiem!!!
Bija vnk SUPER!!!!!!!!!!!!!

pirms 5 gadiem, 2015.09.15 10:34

mamma

Es domāju,ka mans dēliņš mani izjoko...Esam ļoti pateicīgi Ģirtam par atbalstu!!!

pirms 5 gadiem, 2015.09.15 10:49

Minējs

Paldies Kasparam! Bez viņa šādu svētku nebūtu!

pirms 5 gadiem, 2015.09.15 12:37

Dalībniece

Visu cieņu Kasparam par šāda velobrauciena noorganizēšanu. Neskatoties un grūto atpakaļ ceļu, brauciens bija izdevies un noteikti sagādāja prieku ikvienam. Liels paldies par jauko svētdienu. Malacis!

pirms 5 gadiem, 2015.09.15 13:00

Malējs

Kā organizātors gribu arī īpaši pateikties policijai(Valsts, Pašvaldības, Kārtības), par atbalstu, perfektu sadarbību un drošību. Arī bērnu vecākiem, kas ar busiem noslēdza kolonnu papildus drošībai un palīdzēja tiem,kam tehniskas ķibeles.

pirms 5 gadiem, 2015.09.15 13:12

Dalībniece-senjore

Paldies Kasparam!Tas bija vienkārši brīnišķīgi!

pirms 5 gadiem, 2015.09.15 14:54

Arī DALĪBNIEKS

PALDIES KASPAR !!!!
Bija baigi labi. Un forši ir tas, ka BAUSKĀ KAT KAS TĀDS NOTIEK !!!!
Ceru, ka šāds brauciens kļūs par tradīciju !!!!!
Vēlreiz PALDIES !!!!

pirms 5 gadiem, 2015.09.15 19:02

paldies

Bauskas sporta vadībai bija laba skola.

pirms 5 gadiem, 2015.09.15 22:09

to paldies

pagaidi tikai, atriebība no pensionāres Birutes jau tiek kaldināta...

pirms 5 gadiem, 2015.09.16 20:38

dalībnieks

Pasākums tiešām izdevies!Esmu pārliecināts,ka ir dzimusi skaista un atraktīva Bauskas tradīcīja,kas turpināsies daudzus gadus,vasarai aizejot un rudenim atnākot!Patīk

pirms 5 gadiem, 2015.09.15 20:16

smuki

Ja būs vairāki tādi čakli Kaspari tad šī tradīcijas neizpaliks. Cerēsim, ka būs arī nākošgad.

pirms 5 gadiem, 2015.09.16 18:12

Riteņbraucēja.

"Priekš citiem darbodamies, attīsti pats savus spēkus negurstošā karā-
Un mūžīgs darba lauks būs tavā varā un mūžam jaunots spēks un ieroči."
/J.Rainis/ Izturību!

pirms 5 gadiem, 2015.09.17 09:01

Vietējās ziņas