Pirmais iespaids par Īslīces pagastu – pozitīvs 18

Konkursa «Sakoptākais Latvijas pagasts 2008» Zemgales vērtēšanas komisija šodien, 16. jūlijā, strādāja Īslīces pagastā. Žūrijas darbs ir saspringts, tas ilgs līdz vēlam vakaram. «Bauskas Dzīve» kopā ar komisiju pabija Īslīces vidusskolā.Te vairāk nekā stundu ilgā prezentācijā komisija iepazinās ar pagasta veikumu izglītības, sociālajā jomā. Vidusskolas direktore Tija Mīlgrāve, klāstot par skolas sasniegumiem, uzteica jauniešu aktivitāti mākslinieciskajā pašdarbībā. Skola spēj sekmīgi konkurēt ar netālu esošajām izglītības iestādēm Bauskā, Uzvarā. Anita Skubiļina, stāstot par sociālo darbu pagastā, uzskaitīja nevalstisko organizāciju aktivitātes. Īslīces pagastā šogad sociālajai jomai atvēlēti 355 tūkstoši latu jeb 19,3 procenti no pašvaldības budžeta. Pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Jolanta Lauva minēja, ka pagastā reģistrētas 18 nevalstiskās organizācijas. Savukārt kultūras namā darbojas astoņi mākslinieciskās pašdarbības pulciņi pieaugušajiem un tikpat daudz pulciņu bērniem. Kultūras jomai vietvara šogad atvēlējusi 242 000 latu, savukārt sporta dzīves nodrošināšanai tērēs 34 000 latu. Konkursā katrā pašvaldībā tiek vērtēts kas īpašs, ko dēvē par «Pagasta odziņu». Īslīcieši šajā nominācijā piedāvā SOS bērnu ciematu. Vērtēšanas komisijas locekle kultūras ministrijas pārstāve Taisa Akme uzteica Īslīces vidusskolas dejotājus, kuri, viesus sagaidot, izpildīja dejas no uzveduma «No sirsniņas sirsniņai». Komisijas vadītāja Valkas rajona Trikātas pagasta padomes priekšsēdētāja Cilda Purgale «Bauskas Dzīvei» atzina, ka pirmais iespaids par pagastu ir pozitīvs: «Var redzēt, ka visi dienesti konkursam ir gatavojušies. Mums ir iedoti daudzi materiāli, ir sagatavotas videoprezentācijas.»Plašākas pārdomas par Īslīcē redzēto C. Purgale «Bauskas Dzīvei» solīja izteikt rīt, 17. jūlijā, pirms došanās uz Dobeles rajona Jaunbērzes pagastu. Piektdien, 18. jūlijā, komisija strādās Jelgavas rajona Glūdas pagastā. Piektdienas vakarā varētu būt zināmi arī Zemgales konkursa rezultāti. «Bauskas Dzīve» atgādina, ka bez minētajiem konkursā «Sakoptākais Latvijas pagasts» Zemgalē piedalās arī Valles pagasts no Aizkraukles rajona un Jēkabpils rajona Salas pagasts.

Pievieno komentāru

Komentāri 18

anonīms

aizei un nokaunies tad... tā vai tad ir apriešana??? tā ir realitāte!!!

pirms 12 gadiem, 2008.07.18 08:13

no kaimiņpagasta

Man ir kauns, kā īslīcieši aprej savu pagastu...

pirms 12 gadiem, 2008.07.17 20:19

anonīms

un vel... man tiešām patīk šīs pagasts, bet gribās lai būtu vēl skaistāk, ir tādi sīkumi kurus neredz, nedaudz jāpacīnās ... ilgi meklēju dzīvoklīti tieši pagastā, man ļoti paveicies, bet gribētos dzīvot sakoptākā mējā nekā ir tagad, nu nav tas tik dārgi...

pirms 12 gadiem, 2008.07.17 15:01

Nu ja..

Palasot komentarus jasecina,ka vienigais,ko drikst iedzivotaji,ir maksat maksajumus un darit vissu pasu rokam.Tad nevilus rodas jautajums,prieks kam mums tas viss??Namu parvaldiba,pasvaldibas u.t.t.
Un veel,domaju ka katrs normali domajos cilveks,spej novertet kritiku,jo tiesi ta palidz attistities un stradat talak,saskatit kludas.Bet izradas musu pagasta viss ir perfekti un kritika ir nevieta.´FANTASTIKA! :)

pirms 12 gadiem, 2008.07.17 15:00

anonīms

nu tagad nesāksim salīdzināt...iet runa par konkrētām vajadzībām... un vel, vai padzirdija ļ. cienījamo komisiju arī ar ūdeniti??? bet ja tauta klusēs tad vispār nekas netiks darīts, tad labāk lai zin kas jādara ja neredz, cerams ka kādreiz tā strūklakas vieta būs aizberta lai bērniem nekārotos tur līst, a kam nepatīk, tad arī nelasiet, ejiet kārtojiet savas privātmājas!!!

pirms 12 gadiem, 2008.07.17 14:57

Ancy

Jā arī ceļi un rotaļu laukumi ir sakopti!Par daudzdzīvolkļu māju kāpņu telpām runājot - jūs zinat cik šāds remonts izmaksā?No jūsu iemaksātajām naudām labi ja var pāris kvadrātmetru caurā jumta apmainīt.Es dzīvoju mājā kuru apsaimnieko pašu iedzīvotāju veidots kooperatīvs un tad 15 gadu laikā nav neviens no 4 podjezdiem remontēts, jo vienkārši tam nepietiek naudas, jo pirmām kārtām ir jāsiltina bēniņi,jālabo tekošie jumti, jāmaina salauztās durvis utt.Tā kā pirms kaut ko rakstiet padomājiet cik pats personīgi esi uzkrājis mājas apsaimniekošanai-gadā labi ja ls100 sanāk,bet par šo naudu arī sētniekiem, grāmatvedei un santehniķim jāmaksā algas.Tā lūk!

pirms 12 gadiem, 2008.07.17 14:42

vēl viena iedzīvotāja

Pagasta odziņa ir kaut kas savdabīgs, kas atrodas pagastā un tam nav jābūt pagasta īpašumam vai iestādei. Tas var būt amatnieks, mākslinieks, vēsturiska celtne vai sabiedriskā organizācija, kas darbojas pagasta teritorijā un ar kuru pagasts var lepoties. Mīļie komentētāji - iepazīstieties ar nolikumu. Ja runa ir par Iecavu, tad pilsēta ir attīstīta, bet laukus pat salīdzināt nevar ar Īslīces sakoptajiem laukiem. Visu cieņu Īslīces lauksaimniekiem - malači!

pirms 12 gadiem, 2008.07.17 14:20

:P to lauks

gribētu es zinat tev ka privātmajas iedzīvotajam arī kāš par tavu privatmāju aprūpes naudu? Bet no daudzīvokļu mājām kāš un neko nedara. Tāda lūk starpība

pirms 12 gadiem, 2008.07.17 13:51

lauks

Nu asfaltu rullēt jau būtu par traku, bet bērnu laukumu un vēl jo vairāk - kāpņu telpu remontu būtu jāspēj pašiem paveikt. Es kā privātmājas iedzīvotājs neprasu, lai citi rūpējas par manas mājas remontu un manu bērnu izklaidēm, bet vairums daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji vēl joprojām grib dzīvot kā komunismā.

pirms 12 gadiem, 2008.07.17 13:06

anonīms

da neiet runa par to ka kads dara vai nedera, nav ko solīt tad ja nepildi solījumus, un ja neredz kas darās deguna priekšā, nu piedodiet... Tu piedāvā pašiem iet rullet asfaltu pie mājām, vai taisīt kapņutelpās remontu, sataisīt bērnu laukumu, nedaudz jāpalasa par ko iet runa... neviens nesaka ka nav sakopts, bet par cilvēcisko attieksmi jāpadomā... vai tik tiešām šīs atsauksmes neviens nelasa no augstākstāvošiem???

pirms 12 gadiem, 2008.07.17 11:36

iedzīvotāja

Te ļoti labi var redzēt, kurš pats nekad nav roku pielicis pie savas apkārtnes sakopšanas, man ir kauns, ka Īslīces pagastā dzīvo tādi iedzīvotāji. Ne jau pašvaldība visu piemēslo un lauž!!! Es lepojos ar to, ka Īslīces pagasts ir izviržits šim konkursam. Tas jau vien norāda uz to, ka mums ir laimējies ar pašvaldību. Ja jau Īslīcē ir tik slikti, ejiet dzīvot tur, kur ir labāk!!!

pirms 12 gadiem, 2008.07.17 09:21

iedzivotajs

piekritu ka pagastu censas sakopt tikai uz konkursu :( tai pat laikā LLT preti pieturai uzlika tos puķu podus, ko domāju pagasts speciāli pirka šim pasākumam, un te gribu pieminēt - zinātājiem kas zin cik maksā viens tāds puķu pods - būtu labāk bērnu smilšu kastei vāku uztaisījuši. un tie kas norej ka mes paši neko nedaram tā nav, kam tad mēs maksājam naudu lai mūsu apkārtējā vide būtu sakopta.
vēl gribu pieminēt to ka mūsu iedzīvotāju priekšlikumus un pretimnākšanu sakoptākai un labiekārtotākai videi noraida. gan jau dažs labs zin pa ko iet runa. visi reiz saņems pa nopelniem. vnk ir bezspecigi vienkāršie vietējie iedzivotaji jo pagastļaudis visu zin labāk

pirms 12 gadiem, 2008.07.17 09:14

arī iedzīvotāja

A ko jūs te cepaties? Nu paceliet savas sēžamvietas un pielieciet savu roku tās vietas, ko jūs saucat par savām mājam, sakopšanai. Vai arī privātmājās gaida, lai pagasts nāk sakopt, ja jau ir pagasta teritorijā? Un katrs jau sapoš vairāk savu māju, kad gaida ciemiņus, vai ne tā?

pirms 12 gadiem, 2008.07.17 08:43

Kritiskā...

Nu akurāt kā padomju laikos,ielas nolīdzina un grāvjus izplauj kur komisiju kā aitu baru aizdzīt vajadzīgajā virzienā...Bet kādā stāvokli tiltins!Un daza laba iela Bērzkalnu centrā bez elektrības un bedraina...

pirms 12 gadiem, 2008.07.16 22:57

:P

Nu nezinu, Līdums ar LLT manā uztverē izskatās briesmīgi itsevišķi Līduma puse par ko sakoptu tur var runāt? Iecavu saprotu tiešām sakopta vide, bet Īslīce. Nezinu var būt Bērzi ir ļoti sakopta vide nekad tur neesmu bijis

pirms 12 gadiem, 2008.07.16 22:17

iedzīvitāja

žēl ka pa mājām nepastaigāja, būtu vērts 15. mājā ciemiņus ievest!!! kad tur taisīs iekšējo remontu??? ko??? nekad??? pašu spēkiem??? a par ko apsaimniekošanas maksa???

pirms 12 gadiem, 2008.07.16 20:41

kaimins

Ja, tiesi manas domas!
Un vel,nezinaju ka SOS KINDERDORF ir pagasta nopelns.Odzina,tad odzina,tikai pateicoties kam?

pirms 12 gadiem, 2008.07.16 19:13

anonīms

a a to dumaju - zāle nopļauta, ziedi saliti ( pretī pieturai ) , a izrādās tas tik priekš komisijas... lai parāda ceļus un rotaļa laukumu

pirms 12 gadiem, 2008.07.16 18:48

Vietējās ziņas