Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirmajā Bauskas novada domes sēdē jāizskata teju simt jautājumu 2

Bauskas novada domes pirmā sēde pēc visām komiteju sēdēm būs, 25. jūlijā, plkst. 14. Tās darba kārtībā iekļauti 93 izskatāmie jautājumi. Tā informē novada pašvaldības lietvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Andra Matuļenko.

Lielākā daļa jautājumu jau skatīti komiteju sēdēs, tādēļ balsojums par tiem varētu būt raits. Taču ir lēmumu projekti, par kuriem pirms balsojuma iespējamas izvērstākas diskusijas. Sēdes sākumā plānots amatā apstiprināt pansionāta «Derpele» jauno vadītāju Intu Savicku. Deputātiem būs jābalso par finansējuma piešķiršanu vairākām novada izglītības iestādēm. Naudu paredzēts atvēlēt mūziķiem Pēterim Upelniekam un Katrīnai Siliņai.

Novada domes juridiskās nodaļas vadītājs Modris Mākulēns sagatavojis lēmuma projektu, kurš paredz izsludināt publisko apspriešanu par ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanas aizlieguma noteikšanu visā Bauskas novada administratīvajā teritorijā. Apspriešana paredzēta divus mēnešus, sākot no 1. augusta.

Savus ģerboņus vēlas Dāviņu un Vecsaules pagasts. Šajā sēdē paredzēts uzdot lietvedības un sabiedrisko attiecību nodaļai izsludināt ideju konkursu par ģerboņu skiču izveidi.

No novada budžeta rezerves fonda paredzēts atvēlēt apgaismojuma izbūvei Ziedoņu ielā Bauskā un Liepu ielai Īslīces pagastā. Ir iecerēts turpināt Dārza ielas seguma remontu un gājēju trotuāra izbūvi posmā no Saules līdz Slimnīcas ielai. Ņemot vērā atsevišķu deputātu ieteikumu, iecerēts izbūvēt stāvlaukumu automobiļiem Dārza ielā – pretim Bauskas slimnīcas ieejai. Tādējādi nāksies mainīt satiksmes organizāciju posmā no Saules ielas līdz piebrauktuvei pie slimnīcas.

Apbalvojumu piešķiršanas padomes priekšsēdētājs Guntis Liepa sagatavojis vairākus ziņojumus par Bauskas novada apbalvojumu piešķiršanu. Deputātiem domes sēdē būs jālemj par Bauskas novada Goda pilsoņa titula piešķiršanu. Būs arī jābalso par personām, kuras ieteiktas apbalvot ar apbalvojumu «Mūža ieguldījums». Paredzēts arī piešķirt pašvaldības godarakstus un atzinības rakstus.

Finanšu komitejas sēdē deputāti noraidīja priekšlikumu palielināt komitejas locekļu skaitu no deviņiem līdz desmit. Vēlreiz par šo ieceri nāksies balsot visiem deputātiem domes sēdē. Deputātu vērtējumam sagatavots lēmuma projekts, kas paredz palielināt darbinieku skaitu novada administrācijā. Paredzēts izveidot jaunu amata vietu lietvedības un sabiedrisko attiecību nodaļā, kā arī saimnieciskajā nodaļā. Deputātiem būs jābalso par šo amata vietu izveidi un speciālistiem iecerēto atalgojumu.

Novada administrācijā iecerēts izveidot vēl vienu jaunu amata vietu – izpilddirektora vietnieks. To rosinājis novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks. Izpilddirektora vietnieka pienākums būs pārraudzīt pašvaldības funkciju izpildi Bauskas pilsētā, kā arī kontrolēt kapitālsabiedrību darbību. Sagatavots arī priekšlikums par izpilddirektora vietnieka mēnešalgu, nosakot to 70 procentu apmērā no domes priekšsēdētāja mēnešalgas.

Aktuālāko no domes sēdes, tostarp apbalvoto personu uzvārdus, «Bauskas Dzīve» paziņos jau sēdes laikā, vēstot par to «Twitter» kontā bauskasdzive.lv. «Bauskas Dzīve» atgādina, ka domes sēdes ir atklātas, tās var apmeklēt ikviens interesents.


Pievieno komentāru

Komentāri 2

:)

OMG, kam tagad vajag siltu vietu, atkal palielināt darbinieku skaitu!!!

pirms 7 gadiem, 2013.07.25 12:50

Vietējās ziņas