Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirmajā kārtā Rundāles pašvaldībai konkurentu nav 7

Zemgales plānošanas reģiona komisija piecu cilvēku sastāvā ceturtdien, 5. jūnijā, ieradās Rundāles novadā un vērtēja pašvaldību pēc noteiktiem kritērijiem un iesniegtās pieteikuma anketas konkursā «Eiropas Gada pašvaldība 2014». 
 
Rundāles novads konkursā piedalās trešo gadu. Iepriekš pašvaldība sacentās vienā kategorijā ar Latvijas lielo novadu pašvaldībām. Šogad jaunums, vērtēs trīs kategorijās – lielās pilsētas, novadu pašvaldības ar iedzīvotāju skaitu līdz 7000 un ar iedzīvotāju skaitu virs 7000. Tādējādi Rundāles novads tiks objektīvi salīdzināts ar līdzvērtīgiem novadiem.

Novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Kociņa atklāj, ka pašvaldība piedalās konkursā, lai varētu atskatīties un novērtēt labos darbus, kas veikti vides sakārtotības un iedzīvotāju labā.
 
Rundāles novada pārstāvji – K. Kociņa, sociālā dienesta vadītāja Kristīne Brūvele un sociālā darbiniece Laima Artimoviča – vērtēšanas komisiju sagaidīja Mežotnes pilskalnā. K. Kociņa stāsta: «Mēs nevaram trīs stundu laikā parādīt visu novadu, bet varam akcentēt mūsu mīļākās vietas. Viena no tām ir Mežotnes pilskalns, kurā pēdējos gados esam uzlabojuši infrastruktūru un rīkojam dažāda mēroga pasākumus, piemēram, Baltu vienības dienu, orientēšanās sacensības Ģimeņu dienā un citas aktivitātes.»

Komisija tika iepazīstināta ar pārmaiņām pilskalnā kopš 2007. gada, kādi projektu līdzekļi piesaistīti, cik aktīvi darbojas novada dabas vērotāju grupa un kā nākotnē plānots attīstīt teritoriju, izbūvējot autostāvlaukumu un atdzīvinot Mežotnes baznīcu. Tika uzsvērta pilskalna nozīme veselības veicinošu pasākumu organizēšanā.
 
Pilsrundāles vidusskolā komisiju iepazīstināja ar izglītības iespējām novadā, aplūkoja arī sporta laukumu pie skolas un par Eiropas Savienības (ES) finanšu līdzekļiem labiekārtotos mācību kabinetus. Rundāles novada domes speciāliste izglītības un IT jautājumos Zinaida Sparāne un skolas direktore Anda Liškauska informēja par mācību iestādē īstenotajiem ES projektiem, pašvaldības sniegto atbalstu pedagogiem un skolēniem, piemēram, brīvpusdienām, transporta pieejamību, stipendijām un apbalvojumiem par sasniegumiem un daudz ko citu.

Noslēgumā pašvaldība stāstīja par novada domes atbalstu uzņēmējiem un nevalstiskajām organizācijām, kultūras jomu un pašvaldības izmantotajiem komunikācijas rīkiem. Viesus iepazīstināja ar Rundāles novada Mūzikas un mākslas skolu, Svitenes saieta namu un Svitenes bibliotēku. Apmeklētājus iepriecināja folkloras kopa «Svitene». 

Vērtēšanas komisijas locekle Gunta Žilde stāsta: «Iepazīstoties ar Rundāles novada domes pieteikuma anketu konkursā, bija grūti noticēt, ka tik mazā pašvaldībā ir tik daudz pozitīvu lietu. Gribējās apskatīt novadu un pārbaudīt, vai tiešām viss atbilst patiesībai. Te viss darbojas labā līmenī – daudz sakoptu vietu un ievērojams ir multifunkcionālais sporta laukums pie vidusskolas.»
 
Zemgales reģiona žūrijas komisiju vada Iecavas novada domes priekšsēdētājs Jānis Pelsis. Pērn Iecavas novads izcīnīja titulu «Eiropas gada pašvaldība 2013». Rundāles novadu vērtēja arī Zemgales plānošanas reģiona izpilddirektors Valdis Veips un administrācijas vadītāja Santa Ozola, Dobeles pašvaldības pārstāvis Andrejs Spridzāns un Pļaviņu novada domes priekšsēdētāja Gunta Žilde.

J. Pelsis teic: «Šodien komisijas uzdevums ir palīdzēt pašvaldībai cienīgi sagatavoties konkursa nākamajai kārtai, kad Rundāles novadu vērtēs lielā – valsts – žūrija.» Zemgales reģiona kārtā Rundāles pašvaldībai nav konkurentu, tāpēc tā tiks virzīta uz nākamo konkursa kārtu valsts līmenī. Iecavas novada pašvaldības vadītājs dalījās pieredzē un sniedza ieteikumus.

Konkursā komisija vērtē iedzīvotāju dzīves kvalitātes aspektus, kuru īstenošanā īpašu ieguldījumu var sniegt tieši pašvaldības, piemēram, personības attīstības veicināšanā, kas sevī ietver izglītību, fizisko labsajūtu, mobilitāti, sociālo iekļaušanu, attālināto pakalpojumu pieejamību un citus kritērijus.
 
Šogad konkursa pirmajā kārtā sacenšas 22 pašvaldības, iepriekš «Bauskas Dzīvi» informēja Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) pārstāve Ilze Mutjanko. Zemgales plānošanas reģionā uz pirmo kārtu līdz ar Rundāles novadu pieteicies Jelgavas novads un Jelgavas pilsēta, kā arī Jēkabpils pilsēta. Tikšanās reizē žūrijas komisija apsprieda iespēju pirmās kārtas noslēguma pasākumu rīkot 19. jūnijā Rundāles novadā.
Trīs labākās pašvaldības no katra plānošanas reģiona tiks izvirzītas otrajai kārtai valsts mēroga konkursā. 15 pašvaldības sacentīsies otrajā kārtā, līdz 26. septembrī svinīgā apbalvošanas ceremonijā tiks sumināti visi konkursanti.
I. Mutjanko stāsta, ka konkursu organizē ar mērķi veicināt pašvaldību atbalstu iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanā, nodrošinot saviem iedzīvotājiem daudzveidīgas un kvalitatīvas izglītības, atpūtas un iesaistīšanās iespējas.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

novadniece

Mazs bij tēva novadiņis
Bet diženi turējāsi
Lai izdodas!

pirms 6 gadiem, 2014.06.06 18:26

Rundāle rullē

Laikam tiešām konkurentu nebija, ja jau pat komisijas vadītājam mute paveras no redzētā :)
... interesanti uz ko tā čiksa pirmajā bildē rāda :D

pirms 6 gadiem, 2014.06.07 10:51

Nu ja

visi tantuki (arī ārzemes) piesauc Kaucmindi, bet kur tā ir?

pirms 6 gadiem, 2014.06.07 11:34

Tā čiksa

Uz valni, kuru aizbēra pirms diviem gadiem. Tā ir tiešām ļoti aizraujoša tēma! :)

pirms 6 gadiem, 2014.06.07 20:43

ANDA

Nu, protams, ka vislabākais!!!

pirms 6 gadiem, 2014.06.08 10:03

tur kaut kam ir jābūt

visi uz Mežotnes pilskalnu skatīties valni :D
izskatās tas ir pat satraucošāks kā labā pusē stāvošie divi valņi :D

pirms 6 gadiem, 2014.06.08 12:11

Vietējās ziņas