«Pirmās fotogrāfijas» svētkos Iecavā pulcē domubiedrus no visas Latvijas 6

Iecavas kultūras namā sestdien, 21. februārī, pulcējās ap 60 draugu un domubiedru no visas Latvijas, lai svinētu biedrības «Liepas» un Latvijas Zemnieku federācijas (LZF) «Pirmās fotogrāfijas» svētkus.

Sarīkojums bija sirsnīgu sarunu, atkalredzēšanās prieka, gandarījuma par padarīto un vēl paveicamo ieceru piepildīts.

Pasākuma iniciatore bija LZF valdes priekšsēdētāja un «Liepu» dibinātāja Agita Hauka, kura vēlējās «jauku cilvēku kompānijā» nosvinēt sabiedriskā darba 17 gadus. Viņas enerģiju un pozitīvismu uzteica sveicēji, «Liepas» un LZF dalībnieki, pateicoties par idejām un atbalstu sabiedrībai noderīgiem projektiem.

«Liepu» un LZF sākums ir vienots – Agitas albumā ir 1998. gada 21. februārī Iecavā uzņemta fotogrāfija, kurā redzami sabiedriskā darba sācēji. Līdzās Agitai ir tagadējā politiķe Lolita Čigāne, kura toreiz bija tulce nevalstiskā sektora aktīviste Britai Marijai Gustafsonei no Zviedrijas. Labs palīgs zemniekiem tolaik bija agrākais Iecavas pašvaldības lauku konsultants Stepans Drozdovs. Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) vadītāja Mārtiņa Cimermaņa karjerā dalība LZF bija viens no pirmajiem soļiem dziļākai lauku izpratnei.

Agita dāvāja ierāmētu seno bildi tiem attēlā iemūžinātajiem, kas bija atbraukuši uz svētkiem, kā arī vēl dažiem savas sabiedriskā darba karjeras padomdevējiem.

Sarīkojuma viesi sveica Agitu un «Liepas», uzteicot gan par padarītajiem darbiem, gan iedvesmojošu atbalstu pašiem būt sabiedriski aktīviem. Uzslavas par nerimstošo enerģiju Agitai veltīja Bauskas biedrības «Apvārsnis» vadītāja Raimonda Ribikauska, Zontu organizācijas pārstāves – Lauksaimniecības universitātes profesore Baiba Rivža un Skaistkalnes vidusskolas direktore Svetlana Vāverniece.

Sarīkojumā piedalījās visas pirmās piecas «Liepas», kas savulaik sāka kluba darbību.

Vairāk lasiet «Bauskas Dzīves» 23. februāra drukātajā versijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

kika

kas latvijā vecenes beigs visur figurēt! Riebjas šitā amazoņu valsts, tāpēc ir tāda pusperēta

pirms 5 gadiem, 2015.02.23 10:26

Purva vecene

Aizveries!

pirms 5 gadiem, 2015.02.23 10:58

Purva vecene

Parak daudz zini!

pirms 5 gadiem, 2015.02.23 10:58

nepazīstama

Vai arī tu kādreiz nebūsi veca,atceries ko rakstīji,jo visiem pienāk vecums un labi kad vēl ir kur izklaidēties.Turieties meitenes

pirms 5 gadiem, 2015.02.23 20:08

labvēlis

,,Liepu" meitenes malači, Jūsu ieguldījums ir acīmredzams Iecavai.Ceru , ka pašvaldība Jūs novērtē.
Lai veicās!

pirms 5 gadiem, 2015.02.23 18:18

nesapraša

Ko šīs kundzes tādu labu izdarījušas?

pirms 5 gadiem, 2015.03.01 15:34

Vietējās ziņas