Pirmdien asins donorus gaidīs Bauskā

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) pirmdien, 28. septembrī, rīko izbraukumu uz Bausku, portālu informēja VADC sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ilze Sarkanābola. Viņa atzīmēja, ka  pašlaik donoru centrs lūdz atsaukties A, 0 un B rēzus pozitīvo un negatīvo asins grupu  donorus.

«Pieprasījuma pieaugums pēc asins komponentiem vērojams kopš jūlija, savukārt augustā tas sasniedzis janvāra līmeni, kas ierasti ir visaugstākais. Kā liecina statistikas dati, arī rudens periodā pieprasījums parasti saglabājas augsts, līdz ar to lūdzam donoriem būt aktīviem,» teic VADC direktore Egita Pole.  Turklāt pašlaik VADC nosaka antivielas pret Covid-19 visiem donoriem, kuri to vēlas. «Tādējādi varam iegūt ainu par imunitāti,» norādīja Pole.

Asinis ziedot pirmdien no pulksten 10 līdz 14 varēs Bauskas novada domes 2. stāva zālē.

Lai ziedotu asinis, līdzi jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam (pasei, personas apliecībai (eID) vai jebkurai citai personu identificējošai apliecībai, kas satur sekojošu informāciju – personas kodu, vārdu, uzvārdu un foto.  Laika taupīšanas nolūkos donora anketu iespējams aizpildīt iepriekš – elektroniskā formātā VADC mājaslapā.

Valsts asinsdonoru centrs aicina donorus būt atbildīgiem un ievērot valdības noteiktos epidemioloģiskos pasākumus, lai ierobežotu «Covid-19» izplatību. Asinis var ziedot, ja donors jūtas labi un ir pārliecināts par savu veselības stāvokli; pēdējo 14 dienu laikā nav bijis saskarsmē ar cilvēkiem, kuriem ir aizdomas par saslimšanu ar «Covid-19».

Donoram obligāti līdzi jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam (pasei, personas apliecībai (eID) vai jebkādam citam personu apliecinošam dokumentam).

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas