Pirmdien pārbaudīs trauksmes sirēnas 4

Pirmdien, 30. novembrī, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) visā Latvijā pārbaudīs trauksmes sirēnas, iedarbinot tās uz trim minūtēm, informē Ilze Dāme-Birziņa, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste.

 «Trauksmes sirēnas ir paredzētas iedzīvotāju brīdināšanai gadījumos, kad notikusi dabas vai tehnogēna katastrofa vai arī pastāv tās draudi. Ir būtiski regulāri pārbaudīt trauksmes sirēnas, lai reālā situācijā tās nostrādātu bez aizķeršanās,» uzsver VUGD Civilās aizsardzības pārvaldes priekšnieks pulkvedis Ivars Nakurts.

Pirmdien, 30. novembrī, no plkst. 10 līdz plkst. 10.20 visā valstī uz trim minūtēm tiks iedarbinātas trauksmes sirēnas. Iedzīvotājiem nav pamata uztraukumam, jo tā ir kārtējā trauksmes sirēnu pārbaude. Gadījumā, ja trauksmes sirēnu pārbaudes laikā tās nedzirdat, nesatraucieties, jo ārkārtas gadījumos tiks izmantoti arī citi apziņošanas veidi, piemēram, informācijas nodošana pa skaļruņiem. VUGD aicina viesnīcu administrāciju informēt savus ārvalstu viesus par gaidāmo trauksmes sirēnu pārbaudi, lai nerastos lieki uztraukumi.

Latvijā ir uzstādītas 164 trauksmes sirēnas, kuras ir izvietotas tā, lai  raidītais skaņas signāls būtu dzirdams apmēram 1,5 kilometru rādiusā (atkarībā no sirēnas izvietojuma augstuma, teritoriālās apbūves īpatnībām, pilsētas ikdienas trokšņiem, gaisa mitruma un vēja stipruma). Mūsu novados tādas ir divas – Bauskā, Dārza ielā 9, uz Bauskas 2. vidusskolas jumta, un Iecavā, Skolas ielā 19, uz pamatskolas jumta. VUGD atgādina, ka gadījumos, ja iedzīvotāji iepriekš nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, izdzirdot trauksmes sirēnu signālu, jāieslēdz televizori un radioaparāti vai citas ierīces, piemēram, mobilo telefonu radiouztvērēji, informācijas saņemšanai par to ieslēgšanas iemeslu un nepieciešamo rīcību.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2017. gada 8. augusta noteikumiem Nr. 440 «Valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas izveidošanas, darbības un finansēšanas kārtība» VUGD veic trauksmes sirēnu gatavības pārbaudi, lai noskaidrotu trauksmes sirēnu tehnisko stāvokli un sadarbību ar plašsaziņas līdzekļiem (radio un TV).

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Vaktēstāvis

Šie pat vairs mūsu zemes,ūdens un gaisa robežām nepietuvojas

pirms mēneša, 2020.11.30 15:32

smieklonim

Savu idiotismu laikam savādāk neproti izpaust.

pirms mēneša, 2020.11.29 19:57

njjaa

dzirdejaam , dzirdeejaam, Baauskaa pulksten 10, 10 skaneeja, soreiz ta klusak bija, bet darba kartib aa ira.

pirms mēneša, 2020.11.30 13:16

Vietējās ziņas