Pirmdien «tumšo gājējus» glābs Bauskā 5

Lai mudinātu Latvijas iedzīvotājus rūpēties par sevi un līdzcilvēkiem, diennakts tumšajā laikā lietojot gaismu atstarojošās vestes vai apģērbu ar atstarojošajiem elementiem, kampaņas «Esi gaismas vest-nesis!» ietvaros Bauskā pirmdien, 9. novembrī, notiks gājēju drošības reids. 

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārstāve Ieva Bērziņa atklāja,ka šī gada desmit mēnešos Zemgales reģionā ceļu satiksmē bojā gājuši četri gājēji, bet ievainoti - vairāk nekā 50.

CSDD apkopotie dati liecina, ka oktobrī, novembrī un decembrī bojā iet tikpat daudz cilvēku, cik gada pirmajos deviņos «gaišajos» mēnešos. Tas nozīmē, ka gada tumšajos mēnešos katru trešo dienu uz Latvijas ceļiem iet bojā gājējs un katru dienu tiek savainoti pāris gājēji un / vai velosipēdisti.

Lai mazinātu negadījumu skaitu un pievērstu sabiedrības uzmanību, CSDD kampaņas «Esi gaismas vest-nesis!» ietvaros plānots bez maksas izdalīt vismaz 20 000 vestu visā Latvijā. Atstarojošo vestu saņemšana pieejama arī aptuveni 120 mobilajās «vest-niecībās» - autobusos («Nordeka», «Liepājas autobusu parks» un CATA), Latvijas Samariešu apvienībā un reģionos esošajās nevalstiskajās organizācijās. Savukārt iegādāties vestes iespējams 757 punktos visā Latvijā - Latvijas Pasta nodaļās, «Statoil» un veikalos «Maxima».

Kampaņa «Esi gaismas vest-nesis!» tiek daļēji finansēta no OCTA līdzekļiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Tumšo gājējus

Vai ar to virsrakstu viss ir kārtībā?

pirms 5 gadiem, 2015.11.09 19:32

Latviešu valoda

kā jau vienmēr - ierasta prakse, gramatika klibo, -kā aizgāja vienīgā žurnāliste uz Bauskas administrāciju darbā, tā visa gramatika ir siena šķūņa pelavās

pirms 5 gadiem, 2015.11.09 20:36

Ilēns

Vai, sāpīgi ir, kā aizgāja skuķēns, lai arī gudrs, bet tikko no skolas sola un mammas pupa atrāvies, tā joki nav, visa gramatika pa zedeņiem un redakcija iet postā!

pirms 5 gadiem, 2015.11.09 21:24

ļoļipizāns

auzān, ej pamācies -iegūsti žurnālista izglītību un līdz ar to tiesības ...citādi tāds apkārtstaigājošs skolotājs vien esi, ne žurnālists

pirms 5 gadiem, 2015.11.10 18:29

ļoļipizānam

tu taču esi galīgi stulbs (es speciāli rakstīju ar mazo tu)

pirms 5 gadiem, 2015.11.12 11:59

Vietējās ziņas