Pirmizrādi piedzīvojusī filma «Dvēseļu putenis» šomēnes skatāma mūsu novados 1

Daudzi Latvijas iedzīvotāji jau vairākus gadus nepacietīgi gaidīja pēc Aleksandra Grīna romāna motīviem veidoto filmu «Dvēseļu putenis». Rīgā tā pirmizrādi piedzīvoja 8. novembrī, savukārt mūspusē to redzēsim: Rundāles multifunkcionālajā centrā 18. novembrī, Īslīces kultūras namā 19. novembrī, Bauskas kultūras centrā – 20. novembrī, Grenctāles kultūras namā – 21. novembrī.

"Latvija nav radusies tukšā vietā! Filma ir vērienīga vēstures stunda katram Latvijas iedzīvotājam un ikvienam skatītājam visā pasaulē, kurš interesējas par vēsturi ne tikai kā skaitļu un faktu hronoloģiju, bet arī kā cilvēces piedzīvojumu un pieredzi. Šī filma apliecina latviešu nesalaužamo spītu, dzimtenes mīlestību un varonību un būs interesanta visiem," par savu darbu ir teicis Dreibergs.

Kā stāsta filmas veidotāji, vēsturiskā kara drāma pēc strēlnieka Aleksandra Grīna romāna motīviem vedīs 100 gadus senā pagātnē. "Sešpadsmitgadīgais Artūrs dodas strēlniekos un kopā ar draugiem cīnās par brīvību - pat tad, kad neviens nezina, kurā pusē tā meklējama. Saviļņojošais stāsts ļauj skatītājam pieaugt kopā ar Artūru un jaundibināto Latvijas valsti, vērojot dzīvi ierakumos zēna acīm, pašaizliedzīgi stājoties pretī ienaidniekam, meklējot īstu mīlestību un mācoties novērtēt brīvības cenu," stāstīja filmas veidotāju pārstāve Šķēle.

Galveno varoni filmā atveido Oto Brantevics no Turlavas, kuram šī ir pirmā pieredze lielajā kino. Pārējo filmas aktieru ansambli veido Mārtiņš Vilsons, Rēzija Kalniņa, Raimonds Celms, Gatis Gāga, Jēkabs Reinis, Vilis Daudziņš, Renārs Zeltiņš, Ieva Florence, Grēta Trušiņa un daudzi citi. Kopā ar aktieriem filmā filmējās arī vairāk nekā 1500 brīvprātīgie masu skatu aktieri.

Filmai kopā ar prestižās "Emmy" balvas laureāti, komponisti Lolitu Ritmanis radīta oriģinālmūzika. Līdzās latviešu izcelsmes komponistei, mūzikas ierakstā piedalījās arī diriģents Māris Sirmais un valsts akadēmiskā kora "Latvija" mākslinieki, kā arī īpaši filmai izveidots orķestris. Orķestra producents un Latvijas Lielās Mūzikas balvas laureāts Edgars Saksons apvienojis mūziķus no Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra, Latvijas Nacionālās operas un baleta, kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" un Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas.

Projekta komandu veidoja 90 kino profesionāļi no Latvijas un ārvalstīm - režisors un producents Dzintars Dreibergs, galvenais operators Valdis Celmiņš, Rīgā dzimušais scenārists un Ņujorkas Universitātes profesors Boriss Frumins, komponiste Ritmanis, Gunita Groša, mākslinieks Juris Žukovskis, kostīmu māksliniece Sandra Sila, grima māksliniece Dzintra Bijubena, studija "Kultfilma" un citi.

Filmas kopējās izmaksas tiek lēstas 2,1 miljona eiro apmērā. Valsts budžeta finansējuma daļa projektā plānota 65% jeb 1,37 miljonu eiro apmērā.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas