Pirmo poti pret «Covid-19» līdz šim saņēmuši 3269 mūspuses iedzīvotāji 6

Latvijā darbu sākuši liela mēroga vakcinācijas centri. Bauskā atradīsies trešā līmeņa vakcinācijas centrs, bet joprojām nav zināms konkrēts datums, kad tur tiks sākta iedzīvotāju vakcinēšana pret «Covid-19».

Jau ziņojām, ka vakcinācijas centra izveidei Bauskas pašvaldība atvēlējusi telpas jaunuzceltajā sporta hallē. Līgums par vakcinācijas pakalpojuma sniegšanu noslēgts ar Veselības centru apvienību (VCA). VCA pārstāve Oksana Ivanova skaidroja, ka vēl precīzi nav nosakāms, kad vakcinācijas centrs Bauskā sāks darbu, arī konkrētu centra darba laiku vēl nav iespējams ieplānot. Joprojām VCA nav saņēmusi iedzīvotāju sarakstus vakcinācijai šajā centrā. Kad tie būs VCA rīcībā, sekos vakcinējamo apzvanīšana, aicinot ierasties uz imunizāciju. No VCA puses pašlaik  darbam Bauskā tiek plānotas divas brigādes, lielāka vakcinācijas pakalpojuma pieprasījuma gadījumā būtu iespējams plānot darbu arī trim brigādēm.

Vakcinācijas projekta biroja komunikācijas konsultante Agnese Strazda paskaidroja – kopējais vakcīnu apjoms paredz, ka vakcināciju var nodrošināt ar esošajām vakcinācijas jaudām – ārstniecības iestādēm un ģimenes ārstiem.

«Kad Latvijā strauji ienāks liels vakcīnu apjoms un būs atvērtas visas vakcinējamās iedzīvotāju grupas, tad arī C līmeņa centri tiks vērti vaļā. C līmeņa centru atvēršana var būt pamatota arī ar to, ja konkrētajā pilsētā ir liels vakcinēties gribētāju skaits un esošās vakcinācijas iestādes nevar nodrošināt raitu vakcināciju,» teic A. Strazda, vienlaikus piezīmējot, ka svarīgi Bauskas, Rundāles, Vecumnieku un Iecavas novada iedzīvotājiem laikus pieteikties vakcinācijai, ko var izdarīt tīmekļa vietnē manavakcina.lv vai pa tālruni 8989.

 
Pēc Vakcinācijas projekta biroja apkopotās informācijas, līdz 9. aprīlim mūspusē vakcīnas pret «Covid-19» pirmo devu saņēmuši 3269 iedzīvotāji (Bauskas novadā – 1698, Iecavas novadā –788, Rundāles novadā –273, Vecumnieku novadā – 510), bet otro – 389 personas (Bauskas novadā – 220, Iecavas novadā – 84, Rundāles novadā –18, Vecumnieku novadā – 67).

Pievieno komentāru

Komentāri 6

kasis

Es jau neieteiktu vakcineties,ja negrib veselibas problemas tuvakaja laika,bet izvele ir katra zinja.

pirms 26 dienām, 2021.04.12 22:17

sc

Izskatās, ka izgāžas vakcinācijas plāns - cilvēki pietiekami saprātīgi kopumā, lai piedalītos eksperimentā...

pirms 25 dienām, 2021.04.13 09:54

Prieks

Lai kā kranči nerietu par vakcinācijas bīstamību, prieks, ka mūspusē ir arī gana daudz izglītotas un spriestspējīgas personas...vienīgais trūkums: nepietiekams vakcīnu daudzums. Rējējiem ieteiktu paklusēt, nevienu ar varu nevelk vakcinēties, nepanikojiet, uzlieciet savas folija cepurītes un baudiet pavasari.. nekas ne izgāžas, ne kā, viss notiek tā, kā tam jānotiek un prieks par to. Ir cerība, ka mēneša beigās valstī būs piegādātas vairāk vakcīnu devas un līdz ar to cilvēki tiks pie savas ilgi un ar nepacietību gaidītās vakcīnas.

pirms 25 dienām, 2021.04.13 18:43

šaubos gan

tiks pie savas ilgi un ar nepacietību gaidītās vakcīnas.
Šaubos, tiks pie Astra Zenec, kas nu nav ilgi un ar nepacietību gaidīta.

pirms 25 dienām, 2021.04.13 20:05

Dace

Mēs sapotejamies .Viss labi.
25 cilveki kolektivā ar Astra Zeneka!

pirms 25 dienām, 2021.04.13 22:11

Prieks

Redz nu, vesels kolektīvs ar galvu uz pleciem un atbildības sajūtu pret sabiedrību... apsveicami!

pirms 24 dienām, 2021.04.14 00:25

Vietējās ziņas