Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirmo reizi Bauskas novadā rīko pateicības sarīkojumu Dziesmu svētku dalībniekiem 10

Bauskas novada Īslīces kultūras namu 9. novembrī pilnu bija pulcējis pateicības sarīkojums XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV deju svētku dalībniekiem. Šāds saiets notika pirmoreiz, to rīkoja Bauskas novada dome un Kultūras centrs.

Dziesmu un deju svētkos gan dalībniekus, gan skatītājus vieno patriotisms, lepnums un mīlestība pret dzimteni – Latviju. To Bauskas novada koru dziedātājiem, dejotājiem, folkloras kopu dalībniekiem, mūziķiem un daiļamatu pratējiem atgādināja pašvaldības vadītājs Raitis Ābelnieks. Piemiņas veltes un ziedus saņēma 21 amatierkopas vadītājs.

Pašvaldības augstāko apbalvojumu Goda rakstu 9. novembra saietā pasniedza Bauskas novada jauktā kora «Mežotne» diriģentei Mārītei Jonkus. Tas viņai piešķirts jau augustā par izciliem sasniegumiem novada un valsts mērogā, nesavtīgu ieguldījumu kultūras un sabiedriskajā darbā, dalību un augstu māksliniecisko sniegumu XXV Vispārējos latviešu dziesmu un XV deju svētkos.

Mārīte Jonkus atzīst, ka šāds paldies ir svarīgs, tomēr diriģente uzsver: «Vadītājs nav nekas bez koristiem, dejotājiem, mūziķiem. Viņi ir tie varoņi, kuri savu laiku, enerģiju, dzīvesprieku un veselību nesavtīgi iegulda Dziesmu svētku kopīgā brīnuma radīšanā.»

Deju kopas «Mēmele» dalībnieks Jānis Eimuss Dziesmu un deju svētkos piedalās kopš 1984. gada, pie Tamāras Ļisovcovas Bauskas Valsts ģimnāzijā kolektīvā «Odziņa» dejo viens no Eimusu ģimenes dēliem – Alvis. «No šīs vasaras svētkiem īpaši atmiņā paliks lieliskais koru un simfoniskās mūzikas koncerts «Arēnā Rīga», uz kuru spējām izrauties. Par 9. novembra sarīkojumu teikšu tā – ir patīkami saņemt šādu paldies, varētu vien diskutēt par pasākuma formātu,» atzīst J. Eimuss.

Saietā paldies tika sacīts arī brīvprātīgajām palīdzēm un kultūras darbiniecēm, kuras svētku laikā gādāja par dalībnieku ērtībām naktsmītnēs Rīgas skolās. Viena no viņām, Codes pagasta kultūras organizatore Solvita Rotberga, neslēpj, ka vairāk par visu gribētu būt svētku dalībniece: «Esmu dejojusi divos lielajos svētkos, vēl vienos noteikti gribu būt deju lieluzveduma dalībnieku pulkā.»

Sarīkojuma scenārija autore bija Latvijas Kultūras koledžas audzēkne Laura Iļjina. Viņa ir brunaviete, savulaik dziedājusi Mārītes Jonkus vadītajā skolas korī un piedalījusies skolēnu Dziesmu svētkos. Šis sarīkojums bija L. Iļjinas diplomdarbs, ko vērtēja pasniedzēji Aigars Balulis un Imants Jaunzems.

Pateicības koncertā dziedāja Sabīne Berezina, Mārtiņš Jātnieks, Aija Dūmiņa, vokālās studijas «Miljons» dalībnieki, piedalījās mūsdienu deju grupa «Lēra». Dziesmu un deju svētku dalībniekiem lielākā dāvana bija balle.  

UZZIŅAI

Bauskas novadu  XXV Vispārējos latviešu dziesmu un XV deju svētkos pārstāvēja 21 amatierkopa ar 556 dalībniekiem:

Deju kopas: «Jandāls» un «Odziņa» – vadītāja Tamāra Ļisovcova; «Mēmele» un «Mēmelīte» – vadītāja Ligita Irbīte; «Code» – vadītāja Gunta Sirmele; «Biguļi» – vadītāja Santa Zemīte; «Līdums» – vadītāja Aiva Skaldere.

Jauktie kori: «Dzīle» – diriģents Jānis Āboliņš; «Grenctāle» – diriģents Vitolds Rijnieks; «Kamarde» – diriģents Jānis Rotšteins; «Mēmele» – diriģents Einārs Redbergs; «Četri vēji» – diriģents Uģis Matvejs; «Mežotne» – diriģente Mārīte Jonkus.

Sieviešu koris «Skalve» – diriģente Ingrīda Zemļinska un senioru koris «Sarma» – diriģente Daina Ārmane.

Folkloras kopas: «Dreņģeri» – vadītāja Ināra Grēniņa; «Vecsaule» – vadītāja Sarmīte Zandere; «Laukam pāri» – vadītāja Elīna Kūla-Braže; «Trejupe» – vadītāja Aldona Sormule.

Tautas lietišķās mākslas studija «Bauska» – vadītāja Sandra Ķisele.

Pūtēju orķestris «Bauska» – diriģents Juris Krūmmalis.


Pievieno komentāru

Komentāri 10

nu,nu

Un kur tad solītie Rīgas mākslinieki???? Atkal kārtējais ķeksīša pasākums ar vietējiem māksliniekiem...

pirms 6 gadiem, 2013.11.11 09:54

Kāpēc tā?...

Nezinu, kādi māķslinieki tika solīti, bet kaut ko tādu vērot bija neiedomājami neērti. Ne tik daudz tie saldie vārdi, bet tieši pateicības koncertam vajadzēja kļūt par skaistu, māksliniecisku baudījumu klātesošajai, ne jau zemā kultūras līmeņa, publikai.
Bet meitenei Laurai - lai veicas turpmāk un izdodas nošķirt graudus no pelavām.

pirms 6 gadiem, 2013.11.11 10:48

Velta

Laurai šoreiz neveicās ar sadarbības partneriem Bauskas tautas namā. Meitene taču varēja izmantot tikai to, ko viņai piedāvāja.

pirms 6 gadiem, 2013.11.11 19:14

Dancis

Man arī metās šķērmi.

pirms 6 gadiem, 2013.11.11 19:53

tiešām, kāpēc tā?

Piekrītu iepriekšējam komentāram. Koncerta daļa bija briesmīga. Lai arī dzīvojam laukos, tomēr varēja padomāt par kaut ko citu, nevis vietējiem, kuri redzēti un dzirdēti visos iespējamos novada pasākumos.

pirms 6 gadiem, 2013.11.11 13:08

NAUDA

Gribētu redzēt kur Jūs dabūtu finansējumu tiem Rīgas māksliniekiem, domāju, ka šis pasākums nebija iekļauts gada budžetā un finansējums tam bija niecīgs, tāpēc priecājieties, ka tāds vispār bija un priecājieties par Jums sniegto uzmanību un sniegtajiem priekšnesumiem!

pirms 6 gadiem, 2013.11.12 19:10

Naudai

Nav jāpriecājas par to kā nav. Ja nav, tad lai nav vispār. Jārunā par to, kas nav izdarīts labi. Nevis jākož lūpā un jāizliekas dziedot, ka "Viss ir labi, viss ir labi/mana tēva zemītē..."
ATVAINOJIET - sadi...sa šo pasākumu, kā smalki saka politiķi.

pirms 6 gadiem, 2013.11.12 20:46

zirgs

ir tāds teiciens: "dāvinātam zirgam zobos neskatās". pieļauju, ka šie mākslinieki jums uzstājās bez atalgojuma un tīras sirds, bet jums tikai nolikt savus vietējos. žēl, ka pat savējos paši neprotat novērtēt, bet paši gribat būt visur atzīti mākslinieki.

pirms 6 gadiem, 2013.11.12 21:53

Vietējās ziņas