Pirmo reizi Rundāles pilī būs apskatāma mārtiņrožu izstāde

No 2. līdz 10. oktobrim Rundāles pils pirmā stāva vestibilā būs apskatāma mārtiņrožu izstāde – ziedi no kolekcionāres Ināras Pētersones dārza, portālu informēja Rundāles pils muzeja komunikācijas speciāliste Ilze Kusiņa.

Viņa pavēstīja, ka aizputniecei I. Pētersonei mārtiņrožu audzēšana aizsākusies kā hobijs. Visu mūžu strādājusi par pedagoģi, bet ar mārtiņrožu audzēšanu sākusi nodarboties 1980. gadā. Pirmos stādus kurzemniece mantojusi no savas mammas - tās bijušas vecas šķirnes. Pēc tam saņemts dāvinājums no draudzenes, kura stādus iegādājusies Salaspils Botāniskajā dārzā. Tā atraisījies puķu audzēšanas prieks.

I. Pētersones ģimenes mājas dārzā aptuveni 2500 kvadrātmetros aug pusotrs tūkstotis stādu - vairāk nekā 50 mārtiņrožu šķirņu. Audzētājas kolekcijā ir vismaz desmit veco mārtiņrožu šķirņu, kas mūsdienās esot liels retums.

Izstādes ietvaros Rundāles pilī apmeklētājiem būs iespēja apskatīt dažādu šķirņu mārtiņrožu ziedus, turklāt 2. oktobrī no plkst. 10 līdz 18 Rundāles pilī viesosies pati ziedu audzētāja un labprāt atbildēs uz interesentu jautājumiem par mārtiņrožu audzēšanu, kopšanu, uzglabāšanu un iegādi.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas