Pirms brauciena izvairās no jautājumiem 45

Bauskas rajona Padomes un vietējo pašvaldību darbinieki, kā arī privātpersonas, šodien, 31. jūlijā, pulksten 8 rītā devās ceļā uz Šveici. «Bauskas Dzīvei» ierodoties autobusa pieturas vietā, pieredzes apmaiņas brauciena dalībnieki uzgrieza muguras un izvairījās no fotogrāfa, kā arī atteicās atbildēt uz jautājumiem.Pie korespondentiem pienāca kāds vecāka gadagājuma vīrietis un nofotografēja, viņš sacīja: «Ielikšu bildes internetā, varēsit par sevi palasīt! Kad paši brauc (domāti žurnālisti - K. S.), tad nekā neatskaitās.»  Braucējs atteicās minēt savu vārdu un pastāstīt par brauciena mērķiem. No neoficiāliem avotiem laikraksts uzzināja, ka vīrietis ir rajona Padomes strādnieces dzīvesbiedrs. Līdzīga attieksme bija arī citam «Bauskas Dzīves» uzrunātam vīrietim, kurš pasākumā, iespējams, arī piedalās kā privātpersona: «Nav komentāru. Tas uz jums neattiecas, vai dodos kā līdzbraucējs.» Drosmīgāka par kungiem un citiem kolēģiem bija Izglītības pārvaldes galvenā speciāliste pieaugušo izglītības jautājumos Līga Kirilko: «Mani interesē jautājumi, kas saistīti ar izglītību. Proti, mācību iestāžu vizuālais izskats, mūžizglītība. Tās ziņā tūrisma objekti arī ir svarīgi.  Pērn sadarbībā ar Hipotēku banku notika divi uzņēmējdarbības kursi, tos apmeklēja daudz interesentu. Kāds dalībnieks izveidojis kosmētikas salonu, cits nelielu veļas mazgāšanas uzņēmumu. Kursu dalībniekiem ir jautājumi par jaunām uzņēmējdarbības idejām. Tās varu gūt braucienā. Turklāt par redzēto Šveicē stāstīšu sanāksmē vietējo pašvaldību pieaugušo izglītības koordinatoriem, kas notiks septembrī.» Bagātajā valstī 40 rajona pārstāvji iepazīs tūrisma biznesa ietekmi uz unikālām dabas vērtībām un to saglabāšanu. Tā rakstīts pasākuma nodrošinātājas SIA «IMPRO ceļojumi» veidotajā brauciena aprakstā.  «Bauskas Dzīve» atgādina, ka pasākums ilgs desmit dienu, tā darba kārtībā nav minēts neviens seminārs vai tikšanās ar vietējo pašvaldību pārstāvjiem. Vietējo varu pārstāvji Šveicē apskatīs Reinas ūdenskritumu, Mainavas salu, pilsētu Lucernu, kalnus Jungfrau reģionā, ko apmeklē ievērojams skaits tūristu, kultūras un vēstures pieminekļus galvaspilsētas Bernes vecpilsētā, dabas un kultūras objektus Ženēvas ezera krastā. Turklāt viņi pabūs Francijas Alpu kalnu tūrisma galvaspilsētā Šamonī, lielākajā pilsētā Šveices itāliskajā daļā - Lugāno, kur apmeklēs Raiņa un Aspazijas māju Kastaņolā, kā arī Lihtenšteinā. Aprakstītais pasākums vienam dalībniekam izmaksā 398 latus. Kopējā tāme sasniedz 15 920 latu. Trīs privātpersonas izdevumus segs pašas, teic rajona Padomes (RP) izpilddirektore Dagnija Ludrika. Savukārt 37 vietējo pašvaldību un RP darbinieku dalības izmaksas segs darbavietas no budžeta līdzekļiem, kurus veido nodokļi.

Pievieno komentāru

Komentāri 45

mammai

Būtu tā kā laiks saprast, ka rajona padome nav viens un tas pats, kas pilsētas dome. Nejauc divas dažādas iestādes. Kas būs ja tevi ar tēti kāds sāks jaukt?

pirms 12 gadiem, 2008.08.06 22:06

domes aizstavjiem mes aizstavjiem

par ko tad gaile maju ta steidz parbuvet...2 stavi balkons veranda lodzija un apkalpo dargaka firma paej paskaties..

pirms 12 gadiem, 2008.08.06 20:14

mamma

Kad gāju Domei prasit, lai atmaksa daļu ceļa izdevumu, kad berns piedalijas basketbola turnira, tad Domes darbinieki atbildeja naudas nav palidzet nevaram, tagsd skaidrs, kur nauda paliek,

pirms 12 gadiem, 2008.08.06 20:03

Anta

Re kā ir, es strādāju, lai šie varētu izklaidēties, bet pašai kaut kā nepietiek! Arī es gribētu aizbraukt pa lēto 10 dienas atpūsties!
Bet atbalstu avīzi, cilvēkiem jāzin, kur paliek mūsu naudiņa. Ierosinu cien. korespondentam vēlāk painteresēties, kas mums būs no Šveices labumiem, ko mums derīgu ir iemācījušies? Kur mums būs Alpiem līdzīgi kalni, bet kur kāds ūdenskritums?
Kāpēc e-lietu ministrei par Zemeņu kūkas ēšanu bija jāatkāpjas no darba, bet šiem par kruizu rīkošanu tiks noorganizēts jauns pieredzes apmaiņas brauciens?

pirms 12 gadiem, 2008.08.06 11:29

Nu nejauciet domi ar padomi,ja sakārtosies novadi, tad izbeigsies šis murgs. Tas jau nav tikai par braucieniem vien , kaS domei jāizstrebj. Domes darbinieki nekad nav braukuši ekskursijās par pilnu cenu. Dome segusi 40% no summas, nekad neviens darbinieks nav saņēmis komandējuma naudu.Tas ir normāli, ka nedaudz pabalsta. Tā kā nejauciet.....

pirms 12 gadiem, 2008.08.06 10:14

Tāpēc

Lai lasītāji atkal domātu, ka visu laiku brauc vieni un tie paši.

pirms 12 gadiem, 2008.08.05 16:42

feini gan

kāpēc šoreiz nav minēti uzvārdi un amati, kas brauc???

pirms 12 gadiem, 2008.08.05 14:47

nodokļu maksātāja

Nekad neesmu interesējusies kā konkrēti tiek izlietoti mani nodokļi, bet domāju, ka šie braucēji tak arī ir nodokļu maksātāji. Droši vien tā summa (398 Ls)ir tikai neliela daļa no viņu nodokļos samaksātās naudas. Man arī, ja būtu tāda iespēja, nekas nebūtu pretī tādā veidā saņemt atpakaļ kaut daļu no savas nodokļos samaksātās naudiņas. Neskaužu tiem, kam šāda iespēja ir, priecājos par viņiem. Bet latviešiem jau nav labākas nodarbes kā apriet otru latvieti! Diemžēl:((((

pirms 12 gadiem, 2008.08.04 18:41

tuks

Nabaga apzaktais... Ko tad viņi tev nozakuši? Pirms kādu apsūdzēt, vismaz vajadzētu cilvēka uzvārdu pareizi iemācīties uzrakstīt un citus vārdus latviešu valodā arī. Un pēc tam runāt konkrēti, vai klusēt.

pirms 12 gadiem, 2008.08.04 17:04

apzaktais

Kad rajona padome beigs klaji ņirgāties par tautu.GALVANIE VADOŅI --OKMANIS,LUDRIKA,MELNGAILIS. Prokuratūra !----Cietums raud.

pirms 12 gadiem, 2008.08.04 15:20

vijolītei

Nejauc, lūdzu, pilsētas domi ar rajona padomi! Domei var daudzko pārmest, bet ne ceļošanu par sabiedrības naudu.

pirms 12 gadiem, 2008.08.04 14:53

vijolite

Manas domas - Par oilsētas domi, šeit darbs ir VID , darba inspekcijai un prokuratūrai !!!!

pirms 12 gadiem, 2008.08.04 14:28

Bauskas Dzīve - domājams ir tukšākā, vājākā avīze LATVIJā.

pirms 12 gadiem, 2008.08.03 18:04

klipa

IZVAIRAS,JO KAUNS ZURNALISTIEM UN MUMS ACIS PASKATITIES!!!
MES JAU AR LAISTU PAR SVESU NAUDU CELOJUMA:))
SAKOPJAT LABAK VECPILSETU:))

pirms 12 gadiem, 2008.08.03 12:47

:))

Interesanti gan- brauc darbinieki, kuri ir pelnījuši.Es uzskatu,ka es arī esmu pelnījusi, bet man savā laikā mana draba vieta neapmaksāja, nedomāju,ka strādāju sliktāk par to,kura aizbrauca ...skumji, bet fakts.

pirms 12 gadiem, 2008.08.02 23:10

Liekulīgā

Kristīnīte S. jau ir aizmirsusi , kā pirms dažiem gadiem brauca pētīt Itlijas darbaļaužu ikdienu un ne jau par savu naudu.. Mēs gan atceramies.

pirms 12 gadiem, 2008.08.02 22:51

fukss

ko gan Bauskas Dzīve rakstītu savā tenku lapelē, jā nebūtu RP , ko apriet, tik tukšu avīzi vēl jāpameklē

pirms 12 gadiem, 2008.08.01 16:56

Es

Es arī esmu braukusi šādā braucienā un piekrītu ,ka tā nu nevajag formēt - komandējums vai pieredzes brauciens.
Brauc pašvaldību darbinieki ,kuri ir to pelnījusī un tā arī vajag formulēt : par labu darbu, tad nebūtu nekāda runāšana.Tas ir žurnālistu darbs rakstīt par visu , nenoliegsiet ,ka pašiem arī interesē, bet tikai par citiem un noteikti tas sliktākais vairāk interesē ,kā labais.

pirms 12 gadiem, 2008.08.01 11:05

Vietējās ziņas