Pirmsskolas izglītības iestāžu apmeklētība Iecavā nav krasi mazinājusies

Ar pagājušo nedēļu valdība noteikusi vairākus drošības pasākumus arī pirmsskolas izglītības iestādēm, lai īstenotu «Covid-19» izplatības mazināšanu līdz Lieldienām. Galvenais mērķis ir ierobežot bērnu daudzumu pirmsskolas izglītības iestādēs.

Premjers Krišjānis Kariņš norādījis: «Mērķis ir elementārs – samazināt bērnu skaitu bērnudārzos, jo, ja dārziņā sanāk 20 bērni, faktiski sanāk 20 dažādas mājsaimniecības ar visiem saprotamo vīrusa izplatības risku.»

«Bauskas Dzīve» sazinājās ar Iecavas pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājām, lai noskaidrotu, kā pirmā darba nedēļa pagājusi, ievērojot stingrākās rekomendācijas.
Pirmsskolas izglītības iestādes (PII) «Cālītis» vadītājas pienākumu izpildītāja Marina Vesere vērtē: «Mūsu ikdienā nekas nav mainījies, cik bērnu iepriekš apmeklēja bērnudārzu, tik arī pašlaik apmeklē, ja nu vienīgi skolēnu brīvlaikā audzēkņu skaits mazliet samazinājās.»

«Cālītis» strādā pēc stingri noteiktas kārtības: vecāki maskās bērnus atved līdz namdurvīm, tur viņus sagaida dežurants un bērnus pavada uz grupiņu. Vecāki bērnudārzā neienāk, skaidro M. Vesere un turpina: «Pēc iespējas vairāk, cik vien iespējams, uzturamies svaigā gaisā, kad vakarā vecāki nāk pēc bērniem, visi esam ārā. Pastiprināti gan vēdinām telpas, gan veicam uzkopšanas darbus, bet darbinieki reizi nedēļā tiek testēti, lai kontrolētu, vai kādam nav koronavīruss. Medmāsiņa strādā ciešā sadarbībā ar audzinātājām, vērojam, kā bērni jūtas.»

Apmēram trešdaļa «Cālīša» darbinieku ir pārslimojuši «Covid-19» un jau atgriezušies darbā, bet tos, kuri vēl veseļojas, ļoti gaidot atpakaļ darbā. «Lēmums vest vai nevest bērnu uz dārziņu, ir jāpieņem vecākiem, un tas ir uz vecāku sirdsapziņas, mēs strādājam un darām to labāko. Protams, situācija ir sarežģīta, mēs visi – gan pedagogi, gan vecāki un arī bērni – esam paguruši no saspringtā režīma, bet strādājam un dzīvojam ar cerību, ka tas reiz beigsies,» rezumē M. Vesere.

PII «Dartija» vadītāja Irīna Freimane apliecina, ka uzticas un respektē vecāku lēmumu – vest vai nevest bērnu uz dārziņu. Pašlaik saņemti vien līdz desmit iesniegumiem ar lūgumu saglabāt vietu pirmsskolas mācību iestādē līdz ierobežojumu beigām. «Jau no rudens darbu organizējam tā, lai vecākiem nav jāienāk telpās,» telefona sarunā stāsta I. Freimane, «arī mūsu iestādes telpas ir izkārtotas tā, ka bērnu ēdināšanu nodrošinām grupu telpās, mums nav kopīgas ēdamzāles, tā katru grupiņu varam noturēt savā «burbulī», izslēdzot liekus kontaktus. Daudz esam ārā, svaigā gaisā.»

Vadītāja uzsver, ka šis kaut saspringtais laiks, rosina arī meklēt dažādus jaunus risinājumus. Visas aktivitātes tiek atspoguļotas PII «Dartija» «Facebook» lapā, un ikviens var pārliecināties publicētajās fotogrāfijās un videosižetos, ka «Dartijā» patiešām laiks tiek pavadīts jautri un izzinoši – te «Zaķīšu» grupas ziemas aktivitātes un ziemas prieku baudīšana, silto džemperu diena «Zvaniņu» grupā, pavasaris ir ne tikai ārā dabā, bet arī uz palodzes... Savukārt pirmdien, 22. martā, Starptautiskajā ūdens dienā, «Dartijā» mazie pētnieki ūdeni pētīja, lēja, mazgājās, laistīja, taupīja, dzēra, svēra.

Ar šo nedēļu pirmsskolu iestāžu apmeklētība ir pieaugusi, informē Vija Ieleja, Iecavas novada izglītības nodaļas vadītāja – pirmdien, 22. martā, PII «Dartija» apmeklēja 79,5% bērnu, PII «Cālītis» 54%.

Nedaudz mazāks apmeklējums bija pagājušajā nedēļā, kad bija skolēnu
brīvlaiks un vecākie brāļi un māsas varēja pieskatīt jaunākos. V. Ieleja uzsver un aicina: «Iecavas novada pirmsskolas izglītības iestādes ir atvērtas un uzņem visus bērnus, kurus vecāki nevar pieskatīt. Šis ir sarežģīts laiks, un saprotams, ka ar maziem bērniem arī attālināti ir ļoti grūti strādāt. Paldies vecākiem par sapratni, ka visi kopā rūpējamies par mūsu veselību un drošību. Rūpējoties par veselību, aicinu vecākus, kuriem ir iespēja, pieskatīt bērnus mājās un nevest uz dārziņu.»

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas