Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Plāno apvienot Iecavas internātpamatskolu un Dzimtmisas pamatskolu 32

15.novembrī plkst.18 Iecavas kultūras namā notiks iedzīvotāju tikšanās ar Iecavas novada domes vadību, lai iepazītos ar plāniem reorganizēt Iecavas internātpamatskolu un Dzimtmisas pamatskolu, aģentūra LETA uzzināja novada domē.

Pašlaik Iecavas internātpamatskolas telpas netiek efektīvi izmantotas - skolā mācās 187 skolēni, bet ēkas kapacitāte ir 290. Tāpat tiek prognozēts, ka pēc internātskolas statusa likvidēšanas vairākums to skolēnu, kas uz Iecavu brauc mācīties no citām pašvaldībām, nākamajā mācību gadā skolas gaitas varētu izvēlēties turpināt citur.

Tāpat, ņemot vērā esošo skolēnu skaitu - 97 - Dzimtmisas pamatskolā, pašvaldībai nav saimnieciski ekonomiska pamatojuma ieguldīt lielas naudas summas ēkas atjaunošanā un kvalitatīva mācību darba nodrošināšanā. Lai skola atbilstu valstī noteiktajām prasībām, būtu jāveic ne vien ēkas remonts, bet arī jāparedz jauna piebūve, kurā atrastos sporta zāle.

Dzimtmisas pamatskolā mācās 72 bērni, kas ir deklarēti Iecavas novadā. No tiem 43 uz skolu tiek vesti no Iecavas. Tādēļ viens no variantiem, kā telpu izmantošanas efektivitāti Iecavas internātpamatskolā varētu palielināt, būtu Dzimtmisas pamatskolas un Iecavas internātpamatskolas reorganizācija. Esošajiem Dzimtmisas pamatskolas audzēkņiem un pedagogiem tiktu piedāvāta vieta jaunizveidotajā Iecavas pamatskolā vai Iecavas vidusskolā.

Šonedēļ domes Attīstības komitejas deputāti vienbalsīgi atbalstījuši reorganizācijas variantu, kas paredz no nākamā mācību gada Iecavas novadā vispārējās izglītības programmu īstenot divās mācību iestādēs - Iecavas vidusskolā un Iecavas pamatskolā.


Pievieno komentāru

Komentāri 32

6 PAAUDZES

ATBILDE Tr-TĀDIEM KĀ TEV UN LĪDZĪGIEM LIEKAS IR KĀDS LABUMS NO SKOLAS SLĒGŠANAS.JAU GADUS NTOS ATPAKAĻ KLĪDA RUNAS ,KA IR UZRADIES KĀRTĒJAIS NAUDAS MAISS ,KURŠ PIRKŠOT PLEZĪRAM UN UZDZĪVOŠANAI MŪSU SKOLU.

pirms gada, 2018.11.07 08:24

Pp

Gan jau ēka paredzēta sadarbības parnerim armēnim kādam spa vai dzertuvei

pirms gada, 2018.11.05 14:35

Viktorija

Esmu šo skolu absolvējusi. Jāsaka, ka lēmums ir pārgalvīgs. Tik jauka skoliņa. Cerams vēl kaut ko var glābt

pirms gada, 2018.11.05 18:37

T

Tik jaukajai skoliņai ir arī pamatīgas izmaksas,jāskatās reāli.

pirms gada, 2018.11.05 19:25

Viktorija

Vai tad nu esam tik nabadzīgi, ka pēkšņi vairs nevaram šo skolu atļauties?

pirms gada, 2018.11.05 20:12

Vikiņai

ar to arī apsveicam, ka esi absolvējusi šo skolu, nu un ko tālāk darīsim- dod naudu šī jaukuma uzturēšanai!

pirms gada, 2018.11.07 07:47

Viktorija

Ja vajadzēs, tad iedošu arī naudu. Un nepriecājies par ātru, šī skola vēl nav likvidēta, un visi tie (pašvaldībai piederīgie), kas šo tēmu ir pacēluši, lai gūtu sev savtīgu labumu, drīz vien lies gaužas asaras. Meliem, bezsaimnieciskumam un zagšanai pienāks gals. Taisnība, bērnu intereses un likums ir skolas pusē - shēmas, melošana, zagšana, intrigas un neizdarība ir pašvaldības pusē...

pirms gada, 2018.11.07 08:08

Jautājums Viktorijai

Cik daudz naudas varēsiet dot, ja ēkas remontā jāiegulda vairāki miljoni eiro?

pirms gada, 2018.11.07 18:22

Viktorijai

Malacis Viktorija! Vai tagad nezin kādu iemeslu dēļ Latvijas simtgadē esam kļuvuši šausmīgi nabagi, ka jālikvidē viss. Mazāk vajadzētu tērēt stulbiem, nelietderīgiem projektiem. Nešaut salūtos pusmiljonus. Drīz varēs vērot Latvijā loģisku parādību. Skolu likvidācijai sekos analfabētisma pieaugums, jo visi nevarēs un pat necentīsies nokļūt uz tālu esošām skolām. Tad varēsim runāt par Latviju kā vienu no nabadzīgākajām un arī neizglītotākajām analfabētu valstīm.Nevajadzēja 100 gadus, kad latvieši noveda purvā savu dārgi izcīnīto valsti.

pirms gada, 2018.11.10 12:01

Juhans

Vai tad Bite jau nav noskatījis šo skolu sev par viesu namu?

pirms gada, 2018.11.05 20:03

6 PAAUDZES

KĀRTĒJAIS GENOCĪDS PRET LAUKU SKOLĀM.PIETIEK JAU AR IZCILĀ IZGLĪTĪBAS MINISTRA ŠADURSKA REFORMĀM.DZIMTMISAS SKOLA PASTĀV NO 1877 GADA.GAN KARI,GAN BADA LAIKI BIJA PIEREDZĒTI,VISĀDAS VALDĪBAS.,BET TAGAD ,KAD GANDRĪZ KATRS BRAUC AR SPOŽU AUTO UN SPAIDA INTERNETA TUKŠĀS PASAULES TAUSTIŅUS ,TIK TUVU DABAI UN SIRSNĪBAI MŪSU SKOLA NEVAR PASTĀVĒT?KĀ TAS VAR BŪT?

pirms gada, 2018.11.07 08:12

skolotāja

Tā ir lirika,visur laukos mazās skolas likvidē,kāpēc lai šī būtu izņēmums.Bērni jau nepaliks mežā zem egles,ir cita skola,kas labprāt izglītos.Lēmums pareizs,tur nav ko vairāk komentēt.

pirms gada, 2018.11.07 15:07

domā ar galvu

Tuvu dabai var būt arī brīvdienās ar bērniem uz mežu aizbraucot,tāpēc nav mākslīgi jāuztur vesela skola!!

pirms gada, 2018.11.07 15:09

BĀRBELIETE

Krievu teiciens vietā:LOMAĶ- NE STROIĶ. VAR LIKVIDĒT UN TO IR VIEGLĀK DARĪT, BET KO DARĪSI, KA VISS BŪS SALAUZTS, NOLIKVIDĒTS? VAI BŪS KO LIKT VIETĀ ? PAREIZI TEICA ANDREJS MEDIŅŠ, ATKLĀJOT BĀRBELES ATJAUNOTO SKOLU:" KAUNS , UN VĒLREIZ KAUNS IR SKOLU AIZSLĒGT, NOLIKVIDĒT, TAS LIECINA PAR VADOŠO AMATPERSONU STULBUMU UN ALKATĪBU." CELT VAJAG, NE BARBARISKI GRAUT.

pirms gada, 2018.11.10 12:15

Vita

Skolas ēka kā viduslaikos.Kauns pašvaldībai.Tā nolaist ēku.

pirms gada, 2018.11.07 19:25

Vitai

Nu un kādas ir Bauskas novada lauku skolas?Tas pats.Atbalsta jau tikai pilsētu.Pārējās nolaistas.

pirms gada, 2018.11.07 19:29

Vitai

Kuras ir nolaistas?Skolām naudas pietiek.Vajag tik saimniekot.Bet ar tām bērnu interesēm nu gan nav nekā.Ja gribēs slēgt skolu vai apvienot ,tad darīs.Diemžēl tie darītāji ir deputāti,no kuriem lielākā daļa nezin kādi dzīves apstākļi ir lauku bērnam.Bet tas jau netraucē pacelt rociņu spriedumam.

pirms gada, 2018.11.08 06:26

skola

Izlasiet textu,aizstāvji,no 72 deklarētajiem pašvaldībā,43 tiek vesti no Iecavas!!Vai nav ekonomiski izdevīgāk tos 29 bērnus no Dzimtmisas vest uz kādu no Iecavas skolām,nevis ieguldīt miljonu renovācijā.Varbūt labāk šo naudu būtu izmantot vajadzībām,ko varētu izmantot vairāk Iecavas iedzīvotāji,nevis neliela bērnu grupiņa.Protams-tīrs gaiss,putnu dziesmas,eko,utt.,bet tomēr..

pirms gada, 2018.11.08 14:29

Atbilde

Ir ekonomiski izdevīgāk, tikai žēl, ka bērniem nepiešķirs vietu Iecavas Vidusskolā, kurā izglītības līmenis ir pieņemums. Inernātskola diemžēl ir ļoti skumjā stāvoklī intelektuālā ziņā. Bet nu šaubos, ka Iecavas dome ļaus 'lauku' bērniem attīstīties

pirms gada, 2018.11.08 19:56

Skola

Piekrītu,par izglītības kvalitāti ir cits stāsts un tur nav nekāda sakara ar skolas ēku un renovāciju.Internātskola diemžēl ir ar zemu izglītības līmeni.Varbūt to var atrisināt tā,ka Dzimtmisas skolotāji strādās internātskolā un to līmeni paaugstinās.

pirms gada, 2018.11.08 22:07

Skolai Atbilde

Konceptuāli - ir jāveido izglītības iestāžu reorganizācija visā novadā, jānomaina internātskolas vadība un skolotāji kopumā. Attīstības un izglītības komitejai strādājot kopā, vairāku gadu garumā šo var īstenot un pat ļoti veiksmīgi, bet ne pāris mēnešu laikā. Tāds paviršs darbiņš būs

pirms gada, 2018.11.09 09:41

Draugs

Prātīgs lēmums! No Iecavas uz šo skolu tiek vesti bērni, kas īsti nespèj tikt lîdzi programmai Iecavas vidusskolà.

pirms gada, 2018.11.09 20:50

Mīļo draudziņ.

Beidz ņirgāties par bērniem.Man tavs komentārs uzbur bildi,kurā bērnus sakrauj un ved uz kaut kurieni,sakot,ka tur būs labāk.Vajadzēja rakstīt-šajā skolā varēs mācīties bērni.

pirms gada, 2018.11.10 07:33

Atbilde Draugam

Tādēļ vedīsim visus uz Internātskolu, kur no Dzimtmisas iet bērni, kuri netiek līdzi.

Pati absolvēju Dzimtimisas skolu un strādāju starptautiskā uzņēmumā ASV, jo ieguvu izcilu izglītību. Toties zinu daudz muļķīšus no Iecavas Vidusskolas, kuri nespēj neko vairāk kā rakt.

Toties to, ka Iecavas vidusskolā nievājoši attiecas pret lauku bērniem varu teikt 100% un drīzāk skolai un vecākiem vajadzētu mācīt bērniem manieres un kā vienlīdzīgi attiekties pret visiem. Varbūt tad 'nevestu' uz lauku skolām bērnus, kurus apbižo klasēs 'bullies' un fiziski iespaido. Paldies

pirms gada, 2018.11.12 14:03

Absolvents

Ko var visu laiku murgot par tiem miljoniem, kas it kā būšot jāiegulda Dzimtmisā. Tur nevajag pat simts tūkstošus, lai nomainītu jumtu un tā skola stāvēs vēl simts gadus ! Nu patīk jau tām atbildīgajām personām saskrūvēt tās tāmes. Kāpēc? Visos konkursos uzvar viena un tā pati firma. Kaut kur ļoti dzirdētas lietas saistībā ar būvniecību." Atkati" vai kā nu tās lietas tur sauc ? Varbūt šeit vajag parakt dziļāk ?

pirms gada, 2018.11.11 19:10

.

Kā nav kauna rakstīt tādus komentarus! Dzimtmisas skoleni, pat nav salidzināmi ar lielu daļu vidusskolas skolēniem. Skolēnu sekmes ir izcilas nemaz nerunājot par uzvedību.
Vai izdevīgak nebūtu vest bērnus no dzimtmisas uz iecavu??? Neee
Jo jebkurā gadijuma arī ja pagasts nenodrošinatu transportu uz skolu. Es savus bērnus tik un tā vestu uz dzimtmisu. Un dzivoju es pašā iecavas centrā.

pirms gada, 2018.11.15 08:00

F

Gribu redzēt, ko tie gudrinieki darīs, kad no tiem 100 berniem tikai kadi 30 parnaks uz internātu ???? jo kā musu gudrās galvas domē teica lielakā daļa iedzīvotaju esot deklarejušies citos novados un viņiem nabadziņiem viņi jauztur. Bet runa jau nebija tikai par bērniem. Tā, kā mīlši kas nav deklarēti šajā miestā kravajiet tik mantas un prom.. nesedesim tak nabaga dome uz galvas. Es pienemsi automātiski izdeklarējos , par spīti ????????

pirms gada, 2018.11.15 08:15

Hmm

Domāju, ka sen bija jālikvidē šī vecā morāli un tehniski novecojusī Dzimtmisas pamatskola. Tā 99% vairs neatbilst mūsdienu skolu kritērijiem. Un nav ko gaudot par šīs skolas nepieciešamību, jo šo naudu par skolas nelietderīgo uzturēšanu labāk ieguldīt vidusskolas un Iecavas pamatskolas (pagaidām internātskolas) speciālistu un mūsdienu tehnoloģiju nodrošināšanā un attīstībā.

pirms gada, 2018.11.18 14:23

Vietējās ziņas