Plāno paplašināt atkritumu šķirošanas punktu Bauskā; rosinās sabiedrisko apspriešanu 15

Lai SIA «Eco Baltia vide» saņemtu Valsts vides dienesta B kategorijas atļauju, visdrīzāk, būs jārīko sabiedriskā apspriešana. Par to deputāti lēma vides un attīstības komitejas sēdē 10. septembrī.

Šogad SIA «Eco Baltia vide» atvēra otrreizējo izejvielu šķirošanas centru Bauskā. Tomēr jau pēc īsa laika posma kļuva skaidrs, ka uzņēmumā nepieciešama lielāka jauda, tāpēc tika lūgta atļauja Valsts vides dienestam un Bauskas novada domei saņemt B kategorijas atļauju vides piesārņojošām darbībām.

Bauskas novada domes sēdēs uzņēmuma pārstāvji informēja, ka galvenās atšķirības būs šķirojamā apjomā, bet iedzīvotājiem nekas nemainīsies – nebūs izteiktas smakas un citu problēmu. Tomēr Valsts vides dienests rosināja Bauskas novada domes deputātus pieņemt lēmumu par to, vai nepieciešama sabiedriskā apspriešana.

Bauskas novada saimnieciskās nodaļas vadītājs Jānis Feldmanis informēja, ka šķirojamo atkritumu  apjoms vienalga būs neliels un nebūs kaitīgu izmešu un negatīva iespaida uz vidi. «Smakas un trokšņi neietekmēs iedzīvotāju dzīves kvalitāti,» tā J. Feldmanis.

Vides un attīstības komitejā deputātu vairākums sākumā iestājās par to, ka bez apspriešanas var iztikt. Juris Landorfs atzina, ka vērtīgāks būtu neitrāla eksperta atzinums par potenciālo kaitīgumu. Deputāti Uldis Kolužs un Mārīte Ķikure uzsvēra, ka tas var kavēt uzņēmuma darbību. Bauskas novada domes juriste Evita Grigorjeva un J. Feldmanis atzina, ka saistībā ar «Covid-19» ierobežošanas nosacījumiem apspriešanu klātienē nevarēs veidot – tā būs jārīko pašam uzņēmumam interneta aptaujas vai papīra anketu veidā.

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks bija par iedzīvotāju anketēšanu. «Lai ir cilvēku iesaiste,» tā A. Jātnieks. Par sabiedriskās apspriešanas nepieciešamību bija arī deputāte Helvija Greiere – lai tuvāko namu iedzīvotāji būtu vairāk informēti un varētu paust savu viedokli. Beigās lielākā daļa deputātu nobalsoja par jautājuma tālāku virzīšanu uz novada domes sēdi.

Deputāti Mārīti Ķikuri interesēja arī tālākā notikumu gaita – kas notiks, ja cilvēki nobalsos pret. «Viņiem būs atbilde no Valsts vides dienesta,» informēja E. Grigorjeva. Viņa pauda uzskatu, ka iedzīvotāju viedokli tomēr ņems vērā. J. Landorfs minēja, ka apspriešanā,
visdrīzāk, piedalīsies tikai tie, kas ir pret atļaujas izsniegšanu, jo pozitīvi noskaņotie piedalās retāk, un tas var kropļot rezultātu statistiku.

Noslēgumā J. Feldmanis sacīja, ka šķirošanas centra paplašināšana ir nepieciešama arī Bauskas pilsētai. Pašlaik centrs spēj uzņemt tikai pusi no Bauskas pilsētas šķirotajiem atkritumiem – pārējais uzņēmumam «Vides serviss» jāved uz Rīgu. Ja šķirošanas centrs spēs pārstrādāt lielāku apjomu, tad visu varēs nodot tepat, kas būs ekonomiski izdevīgāk.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

Labi

Būtu jauki, ja uzņēmums sakārtotu izdangāto ceļu gar mazdārziņiem un pirts ēku. Darbi atstāti "pusratā" . Ar velosipēdu bērnam (arī pieaugušajam) nav diez ko viegli un droši pabraukt. Par Bērnu ratiņiem nemaz nerunājot. Visapkārt nepabeigti darbi..Ceļu uz angāriem, kur pašiem jābrauc,protams, sataisīja, bet otrpus angāriem atstāja visu "pusratā"..

pirms mēneša, 2020.09.15 09:26

Jurģis

Tur pa lielam vis ir privātīpašums

pirms mēneša, 2020.09.15 20:25

njjaa

a, ko ta tu gribeeji!? lai tur viss peec rozeem!??))

pirms mēneša, 2020.09.15 14:28

to njjaa

jā, tiesi tā es gribēju.

pirms mēneša, 2020.09.15 19:10

ip

Vai man kāds grib iestāstīt,ka plastmasa pudeles,kurās bija piens,jogurts vai ķīmiskas vielas nesmird? Vai netīri atkritumi nesmird? Ķikures kundze vai tiešām jums iespējami samaksāts,lai jūs atbalstītu atkritumu šķirošanu pilsētā Bauska,kur apkārt dzīvo jūs ievēlējušie vēlētāji???

pirms mēneša, 2020.09.15 21:47

!

Visas pudeles ir jāizmazgā, ja vēlaties šķirot. Netīras pet un hdpe nav derīgas šķirošanai. Tātad, ja cilvēks izpilda prasības, tad konteinerī nonāk tikai tīra tara un līdz ar to - nesmird.

pirms mēneša, 2020.09.16 07:40

!!

bet neiet runa par apzinīgu pilsoņu izmazgātajām, bet tādu, kam pat sarkanā gaisma luksoforā nav šķērslis

pirms mēneša, 2020.09.16 12:01

afrikacanis

Radiet iespēju Bauskā nodot visa veida atkritumus šķirotā veidā, bez visādām kaprīzēm un īslaicīgiem pieņemšanas periodiem, tad būs mazāk jāšķiro. Maksājiet vismaz transporta tiesu par acīmredzamām un pietiekami vērtīgām izejvielām- plastmasu , elektroniku( retzemju metāli), krāsainajiem un melnajiem metāliem, gumiju, koku, tekstilu, stiklu, papīru, ja tie nav saķēpāti kopā ar visādām ķimikālijām un pārtikas atkritumiem un ir pietiekamā apjomā. Izstrādājiet skaidru sistēmu. Vajadzētu beidzot sadalīt teorētiski un praktiski divas lietas-izejviela un atkritums.
Izdomājiet beidzot kā pārtikas un citus bioloģiskos atkritumus piespiest nemest konteineros kopā ar citiem atkritumiem. Citiem atkritumiem viennozīmīgi jābūt dalītiem, turklāt vairāk dalītiem nekā pašlaik.
Ja šķiros "kokteili", tad kā cīnīsies ar žurkām un putniem?

pirms mēneša, 2020.09.16 09:50

nemaz tik sen

Bauskas novada administrācija laikrakstā deklarēja, ka apjomi būs mazi un nekādas papildus B kategorijas atļaujas nebūs vajadzīgas, notiks vien šķirošana, bet "iedod velnam mazo pirkstiņu" un tas šajā gadījumā attiecas tieši uz novada domi un deputātiem

pirms mēneša, 2020.09.16 11:59

Peteris!

Kāpēc šīm 7 daudzīvokļu mājām, kas ir blakus būtu jācieš vēl no atkritumu pārstrādes! Pietiek jau, ka blakus ir graudu pārstrādes rūpnīca , kas rūc un piena kombināts, kas izceļās ar savu aromātu! Vai tad nepietiek Bauskā pamestu vietu arpus pilsetas, kur šāda veida rūpniecību iekartot ?

pirms mēneša, 2020.09.16 18:29

Piena kombinats

Vai Bauskas dopme ir pamanijusi , ka tur ir apstradati mazdarzini blakus....Kada jega no parstrades, kad plasmas bus blakus esosajiem jaelpo!

pirms mēneša, 2020.09.16 18:32

kāda mārutka pēc?

novads par vairāk kā miljonu uztaisīja Lidlauka ielu, kas tā vien zaķiem kur paskraidīt, jeb tādam "rūpalam"šis "parks"galīgi nav piemērots?

pirms mēneša, 2020.09.16 19:50

Diemžēl

Diemžēl visa teritorija no D un A līdz pat Latraps teritorijai skaitās rūpnieciskās apbūves teritorija.. Kāda domes darbiniece reiz man atbildēja, ka iedzīvotājiem ar to jārēķinās, ka tā ir rūpn. apbūves terit. un tur pieļaujamas attiecīgas darbības..

pirms mēneša, 2020.09.18 08:29

?

Vai tad civilizētajā pasaulē atkritumu pārstrāde nav rūpniecisks process?! Kāpēc neder lidlauks? Jeb lidlaukā būs dzelzceļa, tai skaitā ceļu un tiltu būvnieku bāzes? Kaut kas no dzelzceļa būvniecības un uzturēšanas infrastruktūras lidlaukā varētu būt reālākais variants lai izbēgtu no miljonu atmaksas. Dzezceļnieki visu neaizņems, paliks arī atkritumiem vieta, ja vien pārstrādi veiks civilizēti.Vienīgi dzelzceļa būvētāji piebeigs ceļus un ielas.Droši jaunais autobānis ir projektēts kā pilsētas iela, nevis kā nopietns autoceļš. Jābūt kompensācijai. Stirnas, pūces, griezes un citi lidlauka iemītnieki būs jāupurē, kas jau arī tiek darīts.

pirms mēneša, 2020.09.18 10:44

Vietējās ziņas