Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Plāno piešķirt papildu naudu PII «Mārpuķīte» darbinieku algām 4

Rundāles novada domes sociālo, izglītības un kultūras jautājumu komitejas sēdē deputāti nolēma atbalstīt algu paaugstinājumu trim pirmsskolas izglītības iestādes (PII) «Mārpuķīte» darbiniekiem.

Bērnudārza vadītāja Judīte Zeltiņa uz komitejas sēdi 15. augustā bija sagatavojusi projektu par grozījumiem budžetā, lūdzot papildu finansējumu – 1490 latu – no pašvaldības budžeta programmas «Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem». Šāda summa nepieciešama trīs darbinieku – pedagoga, logopēda un apkopējas – algu paaugstināšanai no septembra līdz decembrim. Komiteja lūgumu apstiprināja un jautājumu novirzīja izskatīšanai finanšu komitejas sēdē.

Pedagoga algai kopā ar sociālajām iemaksām nepieciešami papildu 695 lati. PII vadītāja skaidro, ka pērn divas grupiņas apvienotas vienā lielākā grupā. Iepriekš pedagogs strādāja ar 14 bērniem, tagad grupiņā ir 26 audzēkņi. «Vienam skolotājam novadīt nodarbības tik lielam pulkam ir grūti,» darbu komentē J. Zeltiņa. Balstoties uz situāciju, vadītāja ierosina piešķirt pedagoga darbam klāt pusslodzi, kam turpmākajā gadā papildus vajadzīgi gandrīz 700 lati.

Tikpat liels slodzes un atalgojuma palielinājums nepieciešams izglītības iestādes logopēdam. Pusslodze nozīmē 10,5 papildu darba stundas nedēļā. Iestādes vadītājas vietniece Ieva Jaunzeme skaidro, ka pērn logopēda palīdzību vajadzēja 44 bērniem vecumā no četriem līdz septiņiem gadiem, bet logopēds slodzes dēļ varēja strādāt tikai ar 26. Speciālists parasti strādā grupās ar diviem trim bērniem vai individuāli, katram vienā nodarbībā veltot 20 – 30 minūtes, tāpēc visiem laika nepietika.

«Ļoti svarīgi ir laikus sākt strādāt, jo nepareiza runas attīstība var ietekmēt bērna domāšanu, atmiņu un citus svarīgus procesus,» uzsver izglītības iestādes pārstāve I. Jaunzeme. Palielinot darba slodzi, logopēds varēs palīdzēt visiem bērniem, kam speciālista palīdzība būs nepieciešama. Līdzīgi domā Rundāles novada domes speciāliste izglītības un informācijas tehnoloģiju jautājumos Zinaida Sparāne: «Ar esošo darba slodzi logopēds vai nu strādā ar daļu bērnu, vai arī pēc sava darba laika, tāpēc pašvaldībai būtu jāatbalsta slodzes palielināšana.»

Tāpat algas pielikums par desmit procentiem lūgts izglītības iestādes apkopējai. Nesen bērnudārza telpās atklāts jauniešu informācijas centrs. PII «Mārpuķīte» ikdienā uzturas vairāk cilvēku, palielinās kopjamo telpu apjoms. Algas pielikumam no septembra līdz decembrim papildus nepieciešami 100 lati.

Novada speciāliste izglītības jautājumos Z. Sparāne atbalstījusi šos ierosinājumus un lūgusi deputātus tos apstiprināt. Komitejas sēdē šis projekts tika pozitīvi novērtēts un nosūtīts izskatīšanai uz finanšu komitejas sēdi un pēc tam uz domes sēdi.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

atbalstu!

Nodarbību vadīt ir vieglāk nekā rotaļu laikā mācīt bērnus sadarboties vienam ar otru neplēšoties, neapsaukāties un tml

pirms 7 gadiem, 2013.08.18 23:13

māte

bet kā ar algu pielikumu audzinātājām um auklītēm?

pirms 7 gadiem, 2013.08.19 15:54

es

Pareizi būtu teikt: Ja rotaļu laikā bērniem iemāca sadarboties neplēšoties, tad nodarbību vadīt ir vieglāk!!!
To jebkurā gadījumā dara audzinātāja!

pirms 7 gadiem, 2013.08.20 00:46

apkopēja

Gribētos zināt cik liela platība jākopj papildus ja mēnesī pielikumā sanāk 25.00ls.Skolā ja pieliek platību algu samazina. Kā tad Sparānes kundze vienu iestadi atbalsta bet par otru neliekas zinis.

pirms 7 gadiem, 2013.08.20 13:43

Vietējās ziņas