Plāno slēgt Vecumnieku cietumu

Iecerētā un plašsaziņas līdzekļos pavēstītā Vecumnieku cietuma slēgšana tik drīz nenotiks, portālam apliecināja pašreizējais Vecumnieku cietuma priekšnieks Aigars Starodubcevs.

Tieslietu ministrija (TM) pēc jauna cietuma atklāšanas Liepājā plāno slēgt ieslodzījuma vietas Jelgavā, Brasā un Vecumniekos. No šiem, kā arī daļu no Jēkabpils cietumā esošajiem ieslodzītajiem plānots pārvietot uz jauno cietumu Liepājā. Ministrijas pārstāvji otrdien, 4. augustā, valdībai sniedza informatīvo ziņojumu par ieslodzījuma vietu infrastruktūras attīstības īstenošanas gaitu.

Vecumnieku cietumā pašlaik uzturas ap 30 ieslodzīto. Optimālais vietu skaits te ir līdz 50. A. Starodubcevs pastāstīja, ka iestādē nodarbināti 30 strādājošo: «Tas tik tā šķiet, ka strādājošo skaits ir pārāk liels, salīdzinot ar ieslodzīto skaitu. Mums ir darbs dežūrās, jāpilda vairāki specifiski pienākumi. Ja vēlamies līdzināties labākajiem Rietumeiropas paraugiem, tad, piemēram, Norvēģijā uz vienu ieslodzīto ir trīs līdz četri darbinieki.»

Vecumnieku cietuma priekšnieka amatā A. Starodubcevs ir astoto gadu. Par iecerēto reorganizāciju priekšnieks ir dzirdējis, taču pagaidām tai netiek pievērsta īpaša uzmanība. Vēl paies laiks, kamēr uzbūvēs jauno cietumu Liepājā. A. Starodubcevs šaubās, vai, īstenojot reorganizāciju, kāds no strādājošajiem Vecumniekos dosies darbā uz Liepāju.
Pēc TM Ieslodzījumu vietu pārvaldes interneta vietnē pieejamās informācijas Latvijā pašlaik ir 11 dažādu veidu ieslodzījumu vietas. Vecumniekos ir vienīgais atklātā tipa cietums.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas