Plāno vadības maiņu Iecavas bērnudārzā «Cālītis» 8

Iecavas pašvaldības izglītības, kultūras un sporta komitejā otrdien apspriedīs vadības maiņu pirmsskolas izglītības iestādē «Cālītis».Otrdien, 5. jūlijā, pulksten 8.30 plānotās komitejas sēdes darba kārtībā iekļauts punkts par pirmsskolas izglītības iestādes «Cālītis» ilggadējās vadītājas Ļubovas Momotas atbrīvošanu no amata un bērnudārza metodiķes Ingrīdas Lāces iecelšanu viņas vietā.Komiteja izskatīs arī ierosinājumu par ilggadējo ieguldījumu sveikt Ļ. Momotu ar domes goda rakstu un piešķirt naudas balvu. Ļ. Momota iepriekš «Bauskas Dzīvei» paudusi, ka varētu atstāt amatu, jo jūtas gana daudz padarījusi un ir jau pensijas gados. Savukārt I. Lāce bērnudārzā «Cālītis» strādā ilgstoši un ir ļoti pieredzējusi pirmsskolas izglītības speciāliste.Opozīcijas deputāte Beāta Mīlgrāve (PS) gan pauž neizpratni, kāpēc iestādes vadītāja maiņa notiek bez vakantā amata konkursa, kurā starp vairākiem pretendentiem varētu izvēlēties profesionāli atbilstīgāko kandidātu. «Bauskas Dzīvei» pagaidām nav izdevies iegūt skaidrojumu par šādu kārtību.Jau vēstīts, ka līdzīgi tādā kā pilnvaru nodošanas veidā pērnā gada nogalē tika mainīta vadība citā Iecavas pašvaldības iestādē – kultūras namā. Ilggadējā direktore Biruta Švītiņa ieteica savu pēcteci – māksliniecisko vadītāju Almu Spali, ko domes deputāti arī vienprātīgi atbalstīja. Pēcāk pensijā aizgājušajai B. Švītiņai tikai izveidots jauns amats – kultūras nama saimniecības vadītāja, kurā viņu, gan ar vairākkārtēju apspriešanu un plašākām diskusijām, deputāti tomēr iecēla. Pirms tam tika likvidēts kultūras nama saimnieciskā darbinieka amats, kuru iepriekš ieņēma B. Švītiņas dzīvesbiedrs.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

vietējais

Ja tik ļoti vēlas atstāt aiz sevis savējos , tad jāsāk domāt vai nav kas slēpjams . ir jāveic konkurss un viss būs likumīgi. ir jādod visiem iespējas.Ne jau katrs ir vadītājs kuram liela darba pieredze. Nevajag uzreiz meklēt deputātos vainas. Cik zināms viņa ilggadēja darbiniece, un ilggadējiem kažoks ne bez blusām.

pirms 9 gadiem, 2011.07.05 22:08

Taisnībai

Bet loģiski. Vai tad būtu jānotiek tā, kā mazākums vēlas? Kā vēlas bankrotējusī jenotība, vai ? Un ja dzīvo šajā vietā , tad cieni to un nesauc par miestu, bet ja ne - ir vēl ap 100 labāku Latvijā un visa pasaule vaļā...

pirms 9 gadiem, 2011.07.05 21:32

Taisnība

Starp citu, tur strādā Inguna Lāce, ne Ingrīda. Konkursus rīko, lai atrastu labāko, nevis bailēs, ka lietas "nāks gaismā" pieņem savējo, kurš nereti ir vājš līderis un organizācijas psihologs. Bet šajā miestā viss notiek tā,kā pozīcija vēlas. Lai visiem veicas, skatīsimies uz cilvēku darbiem un tad vērtēsim!

pirms 9 gadiem, 2011.07.05 20:25

riktīgais konkurss

Pozīcijas deputāti netiek aptaujāti. Mazāko tautas atbalstu guvušais pozīcijas deputāts savāca 1739 vēlētāju balsis, bet deputāte Mīlgrāve- 486.

pirms 9 gadiem, 2011.07.04 15:29

Lasītājai

Par to , ka deputātus ievēl, neviens nešaubās un kas no tā sanāk, redzam vispirms 100 gaišajās galvās...:) . Bet deputātiem,ja vien tie nav bezdarbnieki, ir arī pamatdarbs... tad tajā pamatdarbā bija konkurss?
Pēc kura likuma tad"nākas"rīkot tos konkursus?

pirms 9 gadiem, 2011.07.04 14:30

Lasītāja

jautajumi, - atbildēšu, ka deputātus patiesībā nepieņem darbā, bet ievēl tauta. Un tur konkurss tiešām ir riktīgs. Pašvaldībās uz iestāžu vadītāju amatiem tiešām nākas rīkot konkursus.

pirms 9 gadiem, 2011.07.04 12:29

Annija

Opozīcijas deputāte.... Tas jau izsaka visu. Galvenais sacelt vētru ūdens bļodā. Kaut patiesībā nekas slikts nevienam nav nodarīts. Neviens no šādas amatu maiņas nav cietis. Cilvēķi ar daudzgadēju pieredzi tiek ielikti savā vieta. Nesaskatu kur opozīcijai ir problēma, ja nu vienīgi strīds strīda pēc.

pirms 9 gadiem, 2011.07.04 11:49

jautājumi

Vai opozīcijas deputāte Mīlgrāve tika darbā pieņemta konkursa kārtībā? Kurš likums nosaka, ka jārīko konkurss?

pirms 9 gadiem, 2011.07.04 11:15

Vietējās ziņas