Plānos aktīva dzīvesveida attīstību 2

Ar sacensībām «Spirtniekos» Iecavā un invalīdu sporta spēlēm Bauskā mūsu novados sākās Eiropas sporta nedēļas pasākumi. Tie 13. septembrī noslēgsies ar jātnieku sacīkstēm «Drostalās» Iecavas novadā un rudens velobraucienu Bauskas novadā.

Eiropas sporta nedēļa ir jauna Eiropas Komisijas iniciatīva. Tās mērķis ir veicināt fizisko aktivitāti. Plānots, ka šāds pasākums turpmāk notiks katru gadu septembrī. Akcijā aicinātas iesaistīties darba vietas, izglītības iestādes, entuziasti, sporta klubi un fitnesa centri.

Viens no lielākajiem notikumiem bija Bauskas novada atklātie vasaras sporta svētki cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, kurus organizēja invalīdu sporta un rehabilitācijas biedrība «Bauska».

Biedrības vadītājs Ilgonis Rencis informēja, ka ieradās vairāk nekā 150 dalībnieku no Bauskas, Vecsaules un Īslīces pagasta, sporta biedrības «Zvaigzne», pansionāta «Derpele», Siguldas, Tukuma, kā arī Lietuvas pilsētām Biržiem un Radvilišķiem. Sacensībās startēja 13 cilvēki ratiņkrēslos. Dalībnieki savu meistarību demonstrēja desmit dažādos sporta veidos.

I. Rencis atzina, ka negaidīti daudz interesentu sacentās vingrinājumā ar pneimatisko šauteni. Noskaidrojot uzvarētājus, konkurence bija ļoti sīva. Vecsaulietis Oskars Gāzējs izcīnīja vairākas  godalgas un pārsteidza ar izcilu rezultātu lodes grūšanā – piecus kilogramus smagā lode raidīta 13,02 metru tālumā. Komandu sacīkstēs veiksmīgākie bija Radvilišķu vienības pārstāvji, kas plūca laurus stafešu sacīkstēs, otrajā vietā – Vecsaules pagasta komanda, trešie – tukumnieki.

Otrdien, 8. septembrī, Bauskas novada domē notika vēl viens pasākums, kurš iekļauts Bauskas novada Eiropas sporta dienas sarakstā – Bauskas novada sporta attīstības stratēģijas 2015. – 2020. gadam izstrādei veltīts seminārs.

Uz diskusiju par sporta attīstību Bauskas pusē bija ieradusies Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktora vietniece sporta izglītības un attīstības plānošanas jautājumos Anda Mičule, Latvijas sporta muzeja direktore Agra Brūna un Latvijas Pašvaldību savienības padomnieks sporta jautājumos Guntis Apīnis.

Bauskas novada pašvaldības izpilddirektora vietniece Ineta Ruhocka norādīja, ka sporta attīstības stratēģijas izstrādi veicinājušas Valsts kontroles pārbaudes, kurās norādīts, ka novadā šāda dokumenta nav. Bauskas novada sporta organizatore Inga Ūbele un Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas direktore Biruta Grantiņa iepazīstināja ar pašreizējo situāciju un aprakstīja nākotnes attīstības vīzijas.

Stratēģijas izveidi vada Egija Stapkēviča. Viņa norādīja, ka galadokumentu veidos semināros, darba grupās paveiktais, pieredzes braucieni un aptaujas lapas, kuras aicināts aizpildīt ikviens Bauskas novada iedzīvotājs. Seminārā otrdien izveidoja darba grupas, kuras turpinās stratēģijas izstrādi.

Šonedēļ Iecavas un Bauskas novadā vēl notiks dažādas sportiskas aktivitātes. Iecavā 10. septembrī plānoti veselības apļu skrējieni. 11. septembrī dienas centrā «Iecavnīca» vingros māmiņas ar mazuļiem. Šajā pašā dienā cauri Bauskai vīsies labdarības skrējiens Varšava–Kauņa–Rīga, kurā var piedalīties arī mūsu novadu skrējēji.

Svētdien, 13. septembrī, notiks Bauskas rudens velobrauciens, kas savulaik bija plānots bez jebkādas saistības ar Eiropas sporta nedēļu. Pasākuma organizators Kaspars Brazovskis sacīkstēs gaidīs aktīvus sportistus, uzņēmumu un izglītības iestāžu komandas, ikvienu riteņbraucēju, kurš vēlas veikt 20 kilometru distanci ar velosipēdu.

Iecavā svētdienas pēcpusdienā iecerēta sacīkšu «Krājam km Iecavā» dalībnieku apbalvošana. Visu nedēļu, izmantojot mobilo aplikāciju «Endomondo», ikviens dalībnieks braucot, skrienot, soļojot vai nūjojot var «vākt kilometrus». Nedēļa noslēgsies ar «KSMR Fitness» fiziskās sagatavotības treneru rīkotu treniņu Iecavas stadionā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Egija Stapkēviča

Seko līdzi plānošanas procesam un iesaisties
http://www.bauska.lv/lv/lidzdaliba/sporta-nozares-attistibas-planosana/1-seminars

pirms 5 gadiem, 2015.09.10 15:00

Vietējās ziņas