Plenēra laikā Bauskā tiks papildināta Rīgas ielas rožu aleja 11

No 25. jūlija līdz 2. augustam Bauskā norisināsies jau 16. glezniecības plenērs «Bauskas vasara», kurā piedalīsies astoņas mākslinieces, lai Bauskai veltītu īpašu gleznojumu, portālu informēja Bauskas kultūras centra pārstāve Ilze Lujāne.

Viņa stāsta, ka savu dalību plenērā apstiprinājušas mākslinieces no Bauskas, Kandavas, Rīgas un citām Latvijas pilsētām ar pieredzi lielformāta darbos – Dārta Stafecka, Laura Matilde-Ikerte, Laima Grigone, Linda Romanovska, Līga Jansone, Līga Mergina, Neonilla Medvedeva un Aija Straume.

Plenēra organizatore, Bauskas Kultūras centra gleznošanas studijas “Meistars Gothards” vadītāja Inga Krolle atklāj, ka šogad plenēra formāts esot pilnīgi savādāks nekā iepriekšējos gadus.

«Šogad «Meistars Gothards» īstenos projektu «Ziedēšana», kura autore un māksliniece ir Laura Matilde-Ikerte. Projekta laikā profesionālās mākslinieces apgleznos Rīgas ielas baltās pirts ēkas sienu aptuveni 150m2 platībā. Savukārt izstādē, kas no pirmā līdz 21. augustam atradīsies Bauskas muzejā, būs aplūkojami mākslinieču atvestie darbi, kā arī Andra Dūmiņa fotogrāfijas, kurās būs iemūžināts ēkas apgleznošanas process,» stāsta I. Krolle. Tā kā Rīgas ielā jau rotājas izšūtas un tamborētas rozes, arī Bauskas pirts ēkas gleznojumu iecerēts ieturēt ziedu tematikā, un, kā norāda Inga Krolle, ar šo projektu Rīgas iela tiks paturpināta kā rožu aleja.

Plenēra laikā mākslinieki nakšņos Bauskas pilī, bet no darba brīvajā laikā paredzēts atpūsties Bauskā un tās apkārtnē, lai smeltos iedvesmu turpmākiem radošiem darbiem. Projektam «Ziedēšana» daļu finansējuma piešķīris Zemgales plānošanas reģiona Latvijas Valsts mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītās Zemgales kultūras programmas konkurss, daļu Bauskas novada pašvaldība. Tāpat māksliniecēm atbalstu sniegs SIA «Vides Serviss», kā arī vairāki Bauskas apkārtnes uzņēmēji un privātpersonas.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

mjāā

Tā pušķošanās jau ir laba lieta, bet izšūtās rozes vajadzētu kādreiz izmazgāt vai uz ķīmisko. Ļoti skaista ir "veļas mājas siena"!

pirms gada, 2019.07.25 08:38

Līga

maijā rozes pindzelēja, atsvaidzinot krāsu.

pirms gada, 2019.07.25 14:27

Tauta

Siena ar daudz rozēm skaista, vismaz cilvēkus nemāna ar boulingu. Nav par daudz ar tām rozēm aizrāvušies? Varbūt dzīvos ziedus vairāk stādam? Jo mākslīgā roze velk uz slāvisko stilu.

pirms gada, 2019.07.25 19:38

Cik var

Cik vēl ilgi šīs bezgaumības Bauskā tiks kultivētas? Lupatu puķes pie sapuvušu māju sienām. Tā nu reiz ir spoža izpratne par skaistu pilsētvidi! Sviests!!!

pirms gada, 2019.07.25 20:07

tieši

Tieši tā, nav ko nokārt ar lupatām vecās būdas!

pirms gada, 2019.07.26 13:00

Vēsturnieks

Źēl, ka Bausku sāk pārvērst par krievu ģerevņu. Kad latvieši agrāk tādas lupatas karinājuši pie māju ārsienām?Varbūt vienīgi alu laikmetā.

pirms gada, 2019.07.26 09:29

Atbilde...

Dārgie Kritizētāji ! Vispirms izdariet kaut ko to " sapuvušo sienu " labā , tad varēsiet atļauties kritizēt citus .????????????

pirms gada, 2019.07.26 12:07

Atbilde...

Dārgie Kritizētāji ! Vispirms izdariet kaut ko to " sapuvušo sienu " labā , tad varēsiet atļauties kritizēt citus .????????????

pirms gada, 2019.07.26 12:08

Doma

Ar lupatu rozēm pievērst uzmanību graustiem... Vai tas ir prāta darbs?

pirms gada, 2019.07.26 12:36

Tauta

Lai katras mājas īpašnieks uzpasē savu mājas fasādi. Nevis ar lupatu rozi aizklāts katru nesmukumu savai mājai.

pirms gada, 2019.07.29 22:17

Vietējās ziņas