Plūdoņa pieminekli Bauskā veidos tēlnieks Ģirts Burvis 9

Bauskā, Saules dārzā, nākamvasar tiks atklāts piemineklis dzejniekam Vilim Plūdonim. To veidos tēlnieks Ģirts Burvis. Bauskas novada domē trešdien, 18. decembrī, izvērtēšanas komisija noskaidroja konkursa pirmo triju vietu ieguvējus.

Augstāko vērtējumu saņēma tēlnieka Ģirta Burvja darbs, kura devīze ir «Uz saulaino tāli». Viņš arī ieguvis tiesības projektu realizēt. Par iegūto otro vietu 300 latu naudas balva piešķirta metam ar devīzi «Atmodusies straume». Tās autors ir tēlnieks Āris Smildzers. Trešā vieta un 200 latu naudas balva piešķirta tēlnieka Kristapa Gulbja darbam «Un vārti vaļā veras».

«Bauskas Dzīvei» Ģ. Burvis pauda gandarījumu vispirms jau par to, ka Bauskā sarīkots šāds konkurss. Šogad Latvijā tas bijis vienīgais izsludinātais tēlniecības darbu konkurss. Viņš atklāja, ka piemiņas zīmes izgatavošanai izmantos dažādu metālu sakausējumus, kas saules gaismā varētu radīt interesantu vizuālo efektu.

Ģ. Burvis veidojis vairāk nekā 50 dažādus lielformāta darbus, kas izvietoti visā Latvijā. Viens no jaunākajiem, sabiedrības pozitīvu vērtējumu guvušais darbs ir skulpturālā grupa «Rīdzinieki». To autors izgatavojis kā veltījumu rakstniekam Augustam Deglavam un viņa romānam «Rīga».

Atzinīgi konkursam iesniegtos darbus vērtēja Bauskas novada Būvvaldes vadītāja Dace Putna. Viņa uzslavēja materiālu dažādību, kādā tēlnieki pauduši vēlmi veidot pieminekli. Arī Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks izteica gandarījumu, ka konkursam iesniegti desmit kvalitatīvi, interesanti un ļoti dažādi darbi. Tas ļāvis žūrijai izvēlēties labāko. Viņš piebilda, ka pašvaldība iecerējusi nākamo gadu Bauskas novadā izsludināt par Viļa Plūdoņa gadu.

Vairāk viedokļu par Plūdoņa pieminekļa būvi Bauskā lasiet laikraksta drukātajā versijā piektdien, 20. decembrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

mēmele

Ļoti skaists! Jau nevaru sagaidīt, kāds izskatīsies dabā...

pirms 6 gadiem, 2013.12.19 14:39

u

ka tik muuseejie prastu noveerteet, un neapgaana.

pirms 6 gadiem, 2013.12.19 22:13

plūdefekts

Dažādu metālu sakausējumā vajadzētu būt arī kanalizācijas akas vāka kusnim

pirms 6 gadiem, 2013.12.19 15:19

janka

nu jā, vēsturnieks piekraus pilnu pilsētu ar pieminekļiem,būtu labāk bomājis par cilvēku labklājību,nevis dzelžu sakausējumu, ,un samaksa no nodokļu maksātājiem,un budžetā naudas nav,,,,

pirms 6 gadiem, 2013.12.19 20:16

Jurka

Tā višs ir - vajadzēja labāk to naudu izdalīt nabagiem, nevis "piekraut" Bausku ar pieminekļiem.
Tos taču ne apēst, ne, kas vēl svarīgāk, izdzert, nevar. Un pieminekļu Bauskā; jau tā daudz - kādi trīs vai. Bet ja nopietni, mazliet mulsina tas caurstaigājamais dzejnieka siluets. Īsti neasociē ar jēdzienu "piemineklis", drīzāk tāds kā "vides objekts" par Plūdoņa tēmu. Personīgi man šķiet, ka arī apspēlētā tēma "Uz saulaino tāli" (tātad atsauce uz sacerējumu, kurā asprātīgā un asi satīriskā formā izsmieta sava laika politiskā virtuve), nav tas, ar ko mūsu dvēselēs dziļi iegulusi Plūdoņa dzeja.

pirms 6 gadiem, 2013.12.19 22:25

Telnieks ar cirvi

Ļoti neveiksmīga izvēle. Asociējas ar padomju laika māksliniecikajām kroplībām un mākslinieka radošās fantāzijas impotenci. Tehnoloģiski šo "plūdoņēkli" uz CNC iekartas var izgriezt pāris stundu laikā un arī nevajag runat muļķības par unikaliem sakausējumiem. Nekas vairāk par ST3 diez vai tiks ņemts. Kopā savelkot "plūdoņekļa" izmaksām nevajadzētu pārsniegt 1500 Ls ar uzstādīšanu, ieskaitot nodokļus un lielo atklāšanas rautu...

Tu pērle iznirusi
No dzelmju pusnaktīm;
Kā pērli tevi dārgu
Mēs sirdī glabāsim.

pirms 6 gadiem, 2013.12.20 11:06

@

Man gan patīk!

pirms 6 gadiem, 2013.12.20 14:35

papagailis koko

cik nu daudz laika pagājis kopš vēlēšanām, bet kaut kas jau ir padarīts. ja nemaldos, tad šoruden pilsētā gājēju ērtībai ir nobruģēti vairāki celiņi. šajā mācību gadā bezmaksas pusdienas saņem arī lielāku klašu bērni. no jaunā gada vecāki par bērniņa piedzimšanu saņems taustāmu uzmundrinājumu. gan jau, ka vēl ir kaut kas izdarīts.

pirms 6 gadiem, 2013.12.20 00:13

Apsardze

Kā nosargāsim metāla sakausējumu no metāla savācējiem?

pirms 6 gadiem, 2013.12.20 16:19

Vietējās ziņas