«PNB bankas» darbības apturēšana rada pārpratumus

Pēc «PNB bankas» darbības apturēšanas problēmas radušās daudziem cilvēkiem. Kā «Bauskas Dzīvi» informējuši iedzīvotāji, radušies arī pārpratumi – izrādās, daži pensionāri sajaukuši «PNB banku» ar LPB – Latvijas Pasta banku.

Aculiecinieki informē, ka arī Bauskā bijusi problēma, kad satrauktie Latvijas Pasta bankas klienti ieradušies noskaidrot pasta ēkā, ko tagad darīt. «Jā, ir bijušas šādas situācijas, kaut gan ne «PNB bankai», ne Latvijas Pasta bankai nav nekāda sakara ar «Latvijas Pastu». «Latvijas Pastā» finanšu pakalpojumus sniedz Pasta norēķinu sistēmā,» informē Gundega Vārpa, VAS «Latvijas Pasts» Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja.

Speciāliste skaidroja, ka arī «Latvijas Pastā» bez maksas ir iespējams atvērt kontu jebkurā pasta nodaļā Pasta norēķinu sistēmā. «Tas sniedz iespēju saņemt algu, pensiju, pabalstus un citus maksājumus, veikt pārskaitījumus uz juridisku un privātpersonu kontiem pasta nodaļās, kā arī kredītiestādēs Latvijā un ārvalstīs, iemaksāt un izņemt no sava konta skaidru naudu, apmaksāt rēķinus par īres, komunālajiem un citiem pakalpojumiem,» informē G. Vārpa. Pēdējās dienās pasta nodaļu apmeklētāji to arī aktīvi dara – kopš pagājušās piektdienas no jauna atvērti jau vairāk nekā 2800 kontu. Parasti ik mēnesi atver ap 700 jaunu kontu.

Mūsu novados konti slēgtajā «PNB bankā» ir bijuši Bauskas un Vecumnieku novada pašvaldībai. «Bauskas novada pašvaldībai ir atvērts norēķinu konts «PNB bankā», kurai ir aizliegums sniegt finanšu pakalpojumus. Aicinām cilvēkus, kuri līdz šim savus maksājumus veica uz «PNB bankas» kontu, turpmāk maksājumu veikšanai izmantot norēķinu kontus citās bankās,» informē Bauskas novada centralizētās grāmatvedības nodaļas vadītājs – galvenais grāmatvedis Aigars Vērmanis.
Iecavas novada sabiedrisko attiecību speciāliste Diāna Goldmane sacīja, ka Iecavas pašvaldībai «PNB bankā» nekad konta nav bijis. Šajā novadā «PNB bankā» darbības apturēšana problēmas nav radījusi.

Ziņu aģentūra LETA informē, ka «PNB bankas» darbības pārtraukšanas dēļ pensijas un pabalstus laikus nesaņēma vairāk nekā desmit tūkstoši cilvēku. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) pārstāve Iveta Daine uzsver, ka visiem cilvēkiem, kuri saņēma pensijas vai pabalstus kontos «PNB bankā», jāatver jauns konts citā bankā vai Pasta norēķinu sistēmas konts «Latvijas Pastā». Par jauno kontu jāiesniedz iesniegums VSAA, kura izmaksu uz jauno kontu nodrošinās trīs darbdienu laikā.

Katram, kurš no 22. augusta dosies uz «PNB bankas» filiālēm, vajadzēs atvērt kontu bankā «Citadele», lai saņemtu garantēto atlīdzību, piemēram, kontā palikušo neizņemto pensiju. Ja līdz tam klients VSAA ir paziņojis par konta maiņu, bet kādā citā kredītiestādē, otrreiz aģentūrā nav jāvēršas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas