Policija Bauskas novadā uziet marihuānas audzētavu 4

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonas atklājušas marihuānas audzētavu Bauskas novadā. Policisti par marihuānas realizēšanu un audzēšanu aizturējuši trīs vīriešus, kopā atsavinot vairāk nekā 2,8 kilogramus nežāvētas marihuānas un ap 400 gramiem izžāvētas marihuānas, portālu informēja Diāna Lūkina, Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste.
Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 3. nodaļas amatpersonas bija ieguvušas informāciju, ka Bauskas novadā tiek audzēta marihuāna. Policisti, pārbaudot saņemto informāciju, konstatēja, ka Bauskas novadā kāda 63 gadus veca vīrieša privātīpašumā ierīkota un tiek uzturēta marihuānas audzētava.
Izmeklēšanas laikā policisti noskaidroja, ka marihuānas audzēšanā un tirgošanā iesaistījusies personu grupa. Proti, 1956. gadā dzimis vīrietis ierīkojis un pieskatījis marihuānas audzētavu, bet divi 1984. gadā dzimuši vīrieši nodarbojušies ar marihuānas tirdzniecību Rīgā un Bauskas novadā.
Veicot sankcionētas kratīšanas aizturēto dzīvesvietās un transportlīdzekļos, policisti konstatēja un izņēma 403,14 gramus izžāvētas marihuānas un 2,8 kilogramus nežāvētas marihuānas – augu stādus.
Šī gada 20. martā policisti aizturēja visus iepriekš minētos vīriešus, kuri iepriekš nebija nonākuši policijas redzeslokā.
Pret aizturētajiem Valsts policijā ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253.1panta 3. daļas par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu realizācijas nolūkā un neatļautu realizēšanu lielā apmērā.

Likumā par šādu noziegumu paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem. Sākts arī kriminālprocess pēc Krimināllikuma 256. panta 1. daļas par narkotiskās vielas saturošu augu neatļautu sēšanu vai audzēšanu. Par šādu likuma pārkāpumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Maigonis

Baigi modē ir audzēt! Nu un tad, ko tālāk?

pirms gada, 2019.04.21 19:37

Vietējās ziņas