Policija kontrolēs ātrumu 24 stundu garumā

Pirmo reizi Latvijā norisināsies 24 stundu ātruma kontroles maratons, portālu informē Ilze Jurēvica, Valsts policijas sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste.

Latvijā šāds ātruma kontroles maratons, kas ilgs 24 stundas, vēl nav organizēts. Tas sāksies 16. aprīlī plkst. 6 un ilgs tieši vienu diennakti. Valsts policijas darbinieki īpaši intensīvi kontrolēs atļautā braukšanas ātruma ievērošanu.16. aprīlī kopā ar policijas inspektoriem strādās arī «Bauskas Dzīve».

Šis maratons pirmo reizi vienlaicīgi notiks vairākās Eiropas Savienības dalībvalstīs. Akcijas mērķis ir atturēt transportlīdzekļu vadītājus no pārkāpumu izdarīšanas, kas saistīti ar atļautā braukšanas ātruma ievērošanu, un aicināt autovadītājus izvēlēties tādu braukšanas ātrumu, kas ir drošs pašiem un pārējiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

24 stundu ātruma kontroles maratona idejas autori ir Vācijas ceļu policisti. To pirmo reizi īstenoja 2012. gadā. Pēc tā noslēguma akciju atzina par lietderīgu. I. Jurēvica piebilst, ka Latvijā šī gada pirmajos trīs mēnešos uz ceļiem ievainojumus guvuši 814 satiksmes dalībnieki, bet dzīvību zaudējuši 39. Savukārt par pārsniegtu atļauto braukšanas ātrumu šoferiem uzrakstīti 19 730 administratīvā pārkāpuma protokoli.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas