Policija reidā pārbaudījusi 84 transportlīdzekļus; sodījusi astoņus satiksmes dalībniekus 10

Valsts policijas Bauskas iecirkņa kārtības sargi 26. novembrī reida laikā mērīja riepu protektora dziļumu un pārbaudīja, vai tiek lietoti bērnu sēdeklīši un drošības jostas.

Oktobra beigās Baltijas valstu ceļu policijas priekšnieki kopīgā sanāksmē nolēma visās trijās valstīs – Latvijā, Lietuvā un Igaunijā – vienlaikus rīkot satiksmes drošības reidus.

«Bauskas Dzīve» kopā ar Bauskas iecirkņa kārtībniekiem Ēriku Freimani un Jāni Ceplīti pārkāpējus «medīja» Rīgas un Salātu ielas krustojumā Bauskā.

Pirmie padsmit autovadītāji gar policistiem brauca, ievērojot noteikumus – autovadītājs un pasažieri bija piesprādzējušies. Pēc kāda laika tika fiksēti pirmie satiksmes noteikumu ignorētāji.

Autovadītāja Liene drošības jostu bija uzlikusi, taču trīs bērni aizmugurējā sēdeklī nebija piesprādzēti. Liene sacīja, ka plānojusi braukt nelielu attālumu – no skolas līdz veikalam, tāpēc bērnus nav piesprādzējusi. «Tiklīdz izbraucam no pilsētas, visi piesprādzējamies. Grēkojam tikai īsos maršrutos,» atzinās Liene.

Autovadītājas vēsturē līdzīgi pārkāpumi netika konstatēti, tāpēc šoreiz Liene tika sveikā ar brīdinājumu. Par katru pasažieri, kurš nav piesprādzējies, likumā paredzēts sods 15 eiro apmērā, automašīnas šoferim par drošības jostas nelietošanu jāmaksā 30 eiro.

Mazliet vēlāk kārtības sargi aizturēja jaunu sievieti, kura nelietoja drošības jostu un, vadot transporta līdzekli, runāja pa telefonu. Autovadītāja skaidroja, ka nesen iekāpusi mašīnā un pilsētā parasti piesprādzējas pie pirmās apstāšanās vai krustojuma. Sieviete atklāja, ka drošības josta viņai netraucē, vadītāja apzinās, ka tās lietošana ir nepieciešama pašas drošības dēļ. Sieviete neslēpa, ka, vadot automašīnu, darba dēļ pa mobilo telefonu nākas runāt bieži, taču pie stūres viņa neraksta īsziņas un «nesērfo» internetā.

Trešais satiksmes noteikuma pārkāpējs Kaspars brauca nepiesprādzējies. Jaunais puisis portālam atklāja, ka drošības jostu nelieto, kopš vada auto – sešus gadus. Kaspars pieķerts pirmo reizi, tāpēc šoreiz izteikts brīdinājums. Šoferis atzina, ka viņu nebiedē naudas sods, bet gan punktu sistēma, par atkārtotu noteikumu pārkāpumu punktu bagāža tiks papildināta. «Esmu uzrāvies. Turpmāk sprādzēšos, lai nekrātos punkti,» tā jaunais vīrietis.
 
Bauskas iecirkņa kārtībnieks Jānis Ceplītis novērojis, ka braucēji drošības jostas izmanto aizvien biežāk. «Bauskā strādāju septiņus gadus. Redzu, ka cilvēki kļuvuši apzinīgāki un drošības jostas lieto aizvien biežāk. Reidu laikā braucēji vairāk ievēro noteikumus. Jo biežāk kontrolēsim, jo labāk būs. Iespējams, ka autovadītājiem izveidosies pieradums lietot drošības jostas,» spriež J. Ceplītis.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa  patruļdienesta rotas vecākais inspektors Aleksandrs Sidorčiks informē, ka reida laikā norīkotas trīs ekipāžas. Apturēti 84 transporta līdzekļu vadītāji, astoņiem noformēti protokoli. 92% pārbaudīto transporta līdzekļu bijušas ziemas riepas, visiem spēkratiem bijis pieļaujamais riepu protektora dziļums.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Petuhs

Kaspars bez jostas braukās kamēr ar pieri priekšējo stiklu nesaplēsīs!

pirms 5 gadiem, 2015.11.29 00:47

sliktais autovadītājs

Viss ir jāskatās pēc situācijas! Es savā laikā metu kūleņus, jo norāva aizmudurējo riteni (BU AUDI 100). Labi, ka nebiju piesprādzējies! A ja pēkšņi dīķis gadās?

pirms 5 gadiem, 2015.11.29 07:54

sahs

UN KAPEC BAUSKAS POLICIJA PATI NELIETO SIKSNAS? TIK RESNI KA NEVAR JOSTU UZLIK.

pirms 5 gadiem, 2015.11.29 09:31

dzidra

Analfabēt siksna ir priekšmets ar ko tevi noslānīt .

pirms 5 gadiem, 2015.12.02 07:12

ome

Vai tad tas ir policists,lupata,bikses nokritušas,priekšā krūtis vaļā,stāja kā bomzim,un kāds tad iespaids par viņu darbu,netīri šmuļi uz ceļa,kas traucē satiksmi.....Sidorčka kungs,pirms iziet uz norīkojuma vajag ŗita liniju,paskatīties vai poliči ir atbilstigi saģērbušies,bikses buktētas,jaklas tīras,utt ,tas noteikti netiek darīts, bet uz ceļa viņi ir dikti bravūrigi'''''''''''

pirms 5 gadiem, 2015.11.29 12:14

i

policists apģērbies atbilstoši laika apstākļiem, un ome- lupata esi tu, jo veca un naidīga.

pirms 5 gadiem, 2015.11.29 12:28

ZK

Paši menti brauc bez jostām,vis lielākie pārkāpeji ir menti,un vispār ments pat āfrikā ir ments

pirms 5 gadiem, 2015.12.02 07:09

Laura

Tas nabaga policīts tajā bildē izskatās tik nožēlojams noguris pārstrādājies,un neviens kas varētu viņu uzmudrināt.Labi es varētu viņam iedot ,lai tak kārumnieks pariecājas.

pirms 5 gadiem, 2015.12.02 07:16

Vietējās ziņas