Policija rīko reidu par alkohola tirdzniecību nepilngadīgajiem 2

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa policijas darbinieki  9. martā rīkoja kārtējo reidu vairākos veikalos, lai pārbaudītu, vai nepilngadīgām personām netiek pārdots alkohols, cigaretes un enerģijas dzērieni. Reida laikā vienā no veikaliem konstatēja pārkāpumu, portālu informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ieva Sietniece.

Viņa atklāja, ka likumsargi pārbaudes veikuši 11 veikalos – Bauskā un novadā. Negodprātīgu rīcību no pārdevējas puses policisti konstatējuši tikai vienā veikalā Īslīces pagastā. Pārdevēja, 1990. gadā dzimusi sieviete, kontrolpirkuma laikā nepilngadīgai personai realizējusi alkoholisko dzērienu. Par minēto pārkāpumu likumsargi uzsākuši administratīvo lietvedību. Izvērtējot reida rezultātus, policija secinājusi, ka tirgotavu pārdevēji godprātīgi pilda savus pienākumus.

I. Sietniece atgādina, ka par alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu pārdošanu nepilngadīgām personām tiek piemērots naudas sods – pārdevējam no 280 līdz 350 eiro, bet juridiskām personām no 700 līdz 1400 eiro.  Savukārt par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nodošanu nepilngadīgās personas rīcībā izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 140 eiro.

Par enerģijas dzērienu pārdošanu nepilngadīgajiem tiek piemērots naudas sods – pārdevējam no 140 līdz 175 eiro, bet juridiskajām personām – no 350 līdz 700 eiro.
Policija lūdz arī iedzīvotājus būt vērīgiem un nekavējoties ziņot par pamanītiem likumpārkāpumiem, zvanot pa tālruni 110.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

prātnieks

Točkas nepārbauda? To laikam nedrīkst? Ģenerāļi zaudēs %?

pirms gada, 2019.03.12 06:32

Vietējās ziņas