Policija vēl mēnesi vērtēs iespējamos likumpārkāpumus biedrībā «Kalna svētību kopiena» 2

Valsts policija pagarinājusi resorisko pārbaudi, kas augustā sākta saistībā ar iespējamiem likumpārkāpumiem  biedrībā «Kalna svētību kopiena», portālu informēja Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa.

Viņa paskaidroja, ka objektīvu iemeslu dēļ uzsāktā resoriskā pārbaude un administratīvā pārkāpuma process par iespējamiem likumpārkāpumiem  «Kalna svētību kopienā» ir pagarināts par vienu mēnesi.

Pārbaudi veic Bauskas iecirkņa amatpersonas, un kopienas vadītājs, katoļu priesteris Andrejs Mediņš ar policiju sadarbojas, portālam apstiprināja D. Kalniņa.

Jau ziņots, ka biedrībā «Kalna svētību kopiena» Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) kopā ar Tiesībsarga biroja pārstāvi augustā konstatējusi, ka bērni tikuši nodarbināti lauku darbos no desmit līdz 12 stundām dienā bez iespējas saņemt medicīnisko palīdzību un pārkāpumu gadījumā tiekot sodīti ar pārtikas devu ierobežošanu.

Kā iepriekš informēja VBTAI pārstāvis Taivo Trams, pārbaudē tostarp tika konstatēts, ka nepilngadīgie, kas uzturas Bruknas muižā, tiek nodarbināti lauku darbos nesamērīgi ilgi, bet gadījumā, ja bērns nav izpildījis noteikto dienas normu, darbs turpinās arī nakts stundās. Pārkāpumu gadījumā viens no soda veidiem esot pārtikas devu ierobežošana - bērni spiesti pārtikt no maizes un ūdens.

Biedrības «Kalna Svētību kopiena» vadītājs, prāvests Mediņš, reaģējot uz notiekošo, preses konferencē noliedza lielāko daļu pārkāpumu, saistībā ar kuriem VBTAI ierosinājusi pārbaudes lietu.


Vienlaikus, ņemot vērā VBTAI iesniegumu, policija sāka resorisko pārbaudi. Likumsargi skaidro visus apstākļus par iespējamiem pārkāpumiem, kas saistīti ar jauniešu uzturēšanos Bruknas muižā Bauskas novada Dāviņu pagastā.


Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vika

Labāk lai vērtē kāds hajs notiek latvijā jauniešu vidē dažādos narkotiku perekļos. Sienas klāt kopienai, kas vispāf kaut ko dara latvijas pagrimšanas mazināšanā

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.02 06:51

Vietējās ziņas