Policijas reidā Zemgalē – gājēju un autovadītāju drošības pārbaude 4

Visā Zemgales reģionā 14. februārī notika Valsts policijas rīkots reids, pievēršot pastiprinātu vērību gājēju uzvedībai, diennakts tumšajā laikā pārvietojoties pa neapgaismotiem ceļu posmiem. Uzmanība tika arī autovadītājiem, jo policisti mērīja automašīnu riepu protektora dziļumu.

Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa ekipāžas 14. februāra reidā mūspuses novados strādāja no plkst. 8 līdz pusnaktij. Arī «Bauskas Dzīve» no plkst. 18.30 divarpus stundas bija izbraukumā kopā ar VP satiksmes uzraudzības rotas vecāko inspektoru Aleksandru Sidorčiku, satiksmes uzraudzības rotas inspektori Antru Kerēvicu un patruļdienesta rotas kārtībnieku Dzintaru Zundu.

Vēl pirms kopā devāmies pārliecināties, kā gājēji gādā par savu drošību, tika fiksēts pārkāpums – policisti bija apturējuši nepilngadīga17 gadus veca jaunieša vadītu mašīnu. Viņš nedrīkstēja ceļu turpināt pie stūres, mammai ar taksometru nācās braukt pakaļ dēlam.

Pie veikala «Argo» Codes pagastā tumsā ieraugām Matīsu. Viņš pārvietojas bez atstarojošas vestes un bez atstarojošiem elementiem apģērbā. 17 gadus vecais puisis dzīvo citā pagastā, uz Bausku devies ciemos, tomēr uzreiz ceļu viņš nedrīkst turpināt. Diemžēl jāraksta administratīvo pārkāpumu protokols, jaunietim iedod arī atstarojošu vesti. Tā kā puisis vēl ir nepilngadīgs, vecākiem ar viņu kopā nāksies iet uz lietas izskatīšanu. Par šo pārkāpumu var izteikt brīdinājumu vai piemērot naudas sodu 7 – 30 eiro apmērā.

Turpat pie «Argo» veikala sastopam sievieti ar svētku kūkas kastīti rokās, arī viņa tumsā nebija redzama. «Izgāju tikai 300 metrus, parasti neesmu kājāmgājēja, braucu ar mašīnu,» pukojas dāma. Arī viņai administratīvo pārkāpumu protokols un atstarojošā veste.

Interesantā veidā par savu drošību bija parūpējušās Jolanta un Dace. Abas draudzenes gāja, sadevušās rokās, tumsā redzamas, lai arī inspektors A. Sidorčiks sākumā jautāja: «Vai tur iet viens vai divi?» Neizpratni bija radījis tas, ka abas dāmas bija draudzīgi uzvilkušas vienu vesti. Pārvietoties tas viņām nav traucējis, arī apģērbā bija gaismu atstarojoši elementi.

Vecākais inspektors Aleksandrs Sidorčiks sniedz skaidrojumu par gājēju drošību un atstarojošo elementu izmantojumu: «Cilvēkam ir jābūt redzamam gan no priekšas, gan aizmugures, tādēļ luktura izmantošana Ceļu satiksmes noteikumos nav paredzēta. Lukturi no muguras neredz, tas pats attiecas uz mobilo telefonu spīdināšanu. Lukturi un mobilie telefoni nekalpo par atstarojošiem elementiem un neatbrīvo gājēju no administratīvās atbildības, atrodoties uz ceļa neapgaismotiem posmiem. Arī atstarojošie elementi, ko pakar, piemēram, pie somas, no mugurpuses nav redzami. Tātad, ja nav redzams, nav drošībā uz ceļa. Atstarojošās lentes ap roku ir labāks variants, tomēr ideālākā ir veste vai iestrādāti atstarojoši elementi apģērbā. Akcents ir cilvēku drošība, tā ir mūsu uzmanības centrā, nevis protokoli. Nereti cilvēks uzskata, ka viņš aizies tikai mazu gabaliņu, piemēram, 300 metrus, bet arī neilgā laikā un mazā posmā, neievērojot drošību, var būt apdraudēts.»

Tā kā policisti bija trīs, ik pa brīdim tika stādinātas arī mašīnas un mērīts riepu protektora dziļums. Vairākums apturēto šoferu bija gādājuši par atbilstīgām riepām. Vienam nācās pūst alkometrā, jo auto salonā bija savāds smārds. Par laimi, vainīgs nebija alkohols, bet mašīnas logu šķīduma aromāts.

Ceļā uz Janeikām policisti apturēja automobili «Audi», Dz. Zunda mērīja riepu protektora dziļumu. Tas nepavisam nebija atbilstīgs. Kā izrādījās, šoferis Ainis pārvietojās ar mašīnu, kuras riepu protektora dziļums nesasniedz pat minimālos četrus milimetrus, piemēram, pirmajai pārbaudītajai riepai tas bija 3,24 mm. Vīrs nenoliedzami nevarēja turpināt ceļu pakaļ savai kundzei. Lai arī viņa zvanīja, dzīvesbiedrs skaidroja, ka policisti ir apturējuši un «riepas neesot labas». Tika sarakstīts administratīvo pārkāpumu protokols. «Domāju, ka riepām labs protektors, neesmu jau mērījis,» sarunā ar «Bauskas Dzīvi» atzina vīrs.


REIDA DIENAS STATISTIKA BAUSKAS REĢIONĀ
14. februāra reidā bija iesaistījušās piecas Bauskas policijas iecirkņa mašīnas un 11 darbinieki.

Mūsu novadu teritorijā šajā dienā tika fiksēti pieci gājēji, kas diennakts tumšajā laikā pārvietojās bez atstarojošās vestes vai gaismu atstarojošiem elementiem apģērbā.

Riepu protektoru policisti šajā laikā paguva pārbaudīt 210 mašīnām, sešām no tām tika konstatēts neatbilstīgs riepu protektora dziļums – mazāks par 4 mm. Par šo pārkāpumu sastādīti administratīvo pārkāpumu protokoli.

Reida laikā fiksēti arī trīs gadījumi, kad personas, divas no tām turklāt bija nepilngadīgas, stūrē transportlīdzekli bez vadītāja apliecības, viena to darīja atkārtoti gada laikā, tādējādi apdraudot gan sevi, gan citus satiksmes dalībniekus.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

LABRIT

ko vins tur vicinas ar saviem grabeklim , pats parkapj noteikumus un maca citiem ka dzivot ,dievs atradies .

pirms gada, 2019.02.15 21:06

ieteikums

varbūt, policistiem algu arī varētu maksāt tikai par tām reidu dienām, bet pārējās dienas noformēt kā bezalgas atvaļinājumu, turklāt tādu, kurā pienākas bezmaksas auto...

pirms gada, 2019.02.16 10:50

i

Un,ja tas ir pilsētas robežās,jo zīmes par pilsētas beigām ir tālāk uz abām pusēm,kāpēc tad ir neapgaismoti posmi???

pirms gada, 2019.02.16 19:00

vits

celi un ielas bedres , bet te par milimetriem riepas protektora piesienas,murgs kautkads

pirms gada, 2019.02.20 20:08

Vietējās ziņas