Policisti izglīto aprūpes centra iemītniekus

Valsts sociālās aprūpes centra «Zemgale» filiālē «Iecava» «Smiltaiņos» Iecavas novadā 26. martā bija ieradušies Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa darbinieki. Akcijā «Strauja sirds, bet lēnas kājas» viņi aprūpes centra iemītniekiem stāstīja par drošību.

Valsts sociālās aprūpes centra «Zemgale» filiālē «Iecava» ilgstošā aprūpē atrodas 147 klienti ar dažādiem garīga rakstura veselības traucējumiem, lielākā daļa staigājoši. Tiek veikta viņu veselības un sociālā aprūpe. Notiek arī sociālā rehabilitācija, veicinot personu integrāciju sabiedrībā.

Aprūpes centra pasākumu organizatore Sandra Kanča stāsta: «Redzējām, ka tā ir nepieciešamība. Lielākajai daļai klientu ir brīvais režīms, viņi var doties laukā. Bieži redzu, ka citi iet bez gaismu atstarojošām vestēm. Mums dažādi jautājumi bija kļuvuši aktuāli. Kad par drošību runā profesionāļi, tas ir citādāk. Jāmācās arī atbildības jēdziens. Neizprotot dažādas lietas, nereti cilvēki iedzīvojas problēmās, piemēram, ar kredītiem. Tālab aicinājām pie sevis policistus. Lai klienti redz, ka policija nav vienmēr tā, kas soda, bet arī tā, kas palīdz, lai viņi, piemēram, uz ielas var pieiet un palūgt palīdzību.» Arī filiāles vadītāja Rita Siliņa apliecina, ka drošības jautājumi iestādē ir aktuāli, un priecājas par policistu ierašanos.

Sociālās aprūpes centrā bija ieradušies Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa darbinieki: Kārtības policijas nodaļas inspektore Olga Rusule, tās pašas nodaļas jaunākā inspektore Diāna Vasiļjeva, Satiksmes uzraudzības rotas jaunākais inspektors Atis Buka un Patruļdienesta rotas kārtībnieks Endijs Simanovičs.

Zālē viņus gaidīja ap 70 cilvēku. Likumsargi sāka ar prezentāciju par gājēju un velosipēdistu drošību. Aprūpes centra klienti noskatījās arī prezentācijas par administratīvo un kriminālo atbildību. Inspektore O. Rusule jautāja, kuri smēķē. Pacēlās ļoti daudzas rokas. Tādējādi bija aktuāli arī jautājumi, kur drīkst pīpēt, kur ne. Publika allaž saviļņojās, kad tika saukti naudas sodi par konkrētiem pārkāpumiem. Tad zālē atskanēja drošs un atklāts jautājums: «Vai otrās grupas invalīdu var ielikt cietumā?» Noskaidrojās, ka otrā grupa neatbrīvo no atbildības; ja persona ir rīcībspējīga, tad viņu var sodīt. 


Aprūpes centra iemītnieks Oļģerts Oļiševskis bija aktīvs un zinošs klausītājs, labprāt piedalījās diskusijās un atbildēja uz jautājumiem. Ikdienā vīrietis ejot laukā, nereti  braucot arī ar velosipēdu. Viņš bija priecīgs par viesiem un izglītošanos un sacīja: «Viss bija noderīgi, visvērtīgākā informācija bija par kredītiem, par pārējo zināju pats.» Vīrs istabiņā dzīvo ar savu draudzeni Gaļinu Vinogradovu. Arī citi iemītnieki atzina, ka bijis interesanti, to arī varēja redzēt pēc viņu uzmanīgās un ieinteresētās klausīšanās un aktīvās iesaistīšanās. Radās iespaids, ka ikviens kaut ko iemācījās un ņems to vērā turpmāk, gādājot par savu drošību. Inspektore O. Rusule vērtē klausītājus: «Malači, bija aktīvi!»

Bauskas iecirkņa policisti akcijā «Strauja sirds, bet lēnas kājas» arī februārī bijuši Vecumnieku pansionātā «Atvasara» un Bauskas novada pansionātā «Derpele». Ar lekciju viņi tur tiekot gaidīti atkal.

Satiksmes drošības kampaņu «Strauja sirds, bet kājas lēnas» organizē Valsts policija sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Jāņa Rozes grāmatnīcu, Rīgas Aktīvo senioru aliansi un Autotransporta direkciju. Kampaņa tiek finansēta no Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja līdzekļiem.

Vietējās ziņas