Policisti skaļrunī izsaka brīdinājumu nepulcēties 2

Pēc 29. marta grozījumiem Ministru kabineta rīkojumā «Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu», paredzot, ka gan publiskās iekštelpās, gan publiskās ārtelpās visām personām obligāti jāievēro divu metru distance un vienlaikus atļauts pulcēties tikai diviem cilvēkiem, lai iedzīvotājiem ikdienā atgādinātu par jaunajām drošības prasībām, policijas ekipāžas braucot skaļruņos brīdina par nepieciešamību ievērot distanci un nepulcēties. Šos ierobežojumus kontrolē gan Valsts policija, gan pašvaldības policija.

Teksts valstī ir vienots: «Uzmanību – policija! Nepulcējieties un ievērojiet divu metru distanci, blakus var atrasties ne vairāk par divām personām vai ģimenes lokā. Ievērojiet norādījumus un neapdraudiet citu cilvēku veselību un drošību!»

Valsts policijas ekipāžas skaļruņos jaunākos pulcēšanās ierobežojumus atskaņo ne tikai latviešu, bet arī krievu un angļu valodā, informēja Valsts policijas sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve Simona Grāvīte.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks Egīls Gailis apliecina, ka skaļrunī brīdinošo tekstu runājot jau visu šo nedēļu. Vienā iecirkņa automobilī esot ieraksts, tuvākajā laikā tas tiks nodrošināts vēl divās mašīnās. Pārsvarā tekstu atskaņojot manuāli – runā paši policisti. Citi ierakstu pārraida, izmantojot telefonu. «Mums ir jābūt labai dikcijai, citādi jau nemaz nevar policijā strādāt!» joko E. Gailis.

Bauskas pusē teksts skanot latviski, ieraksts ir arī krievu un angļu valodā. Vietās, kur iespējama pulcēšanās, piemēram, «Rimi» laukumā, gar autoostu, Bauzes tirgu, brīdinājumu norunājot vai atskaņojot divas trīs reizes. Tas darīts ne tikai Bauskā, bet arī, piemēram, Īslīces pagastā, Mežotnē, Iecavā un citur. Skaņa esot skaļa, lai patiešām būtu dzirdams.

Pusaudze Monta Īslīces pagasta Rītausmās policistu brīdinājumu sadzirdējusi, atrodoties savā dzīvoklī. «Bija tik skaļi, ka nobijos,» atzīstas meitene.

Patlaban Administratīvo pārkāpumu kodekss iedzīvotājiem par valdības noteiktās ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu paredz naudas sodu līdz 350 eiro.

No 13.  līdz 14. aprīlim Latvijā saistībā ar «Covid-19» vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi mazināt vīrusa izplatību.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

tiesa izšķirs

pēc cik gadiem tiesa konstatēs, kurš tieši no diviem indivīdiem ir pietuvojies otram tuvāk par tiem diviem metriem, jeb tas tiesām tagad primārais, viss kriminālais atlikts malā, varbūt lemj jau "trojkas"?

pirms gada, 2020.04.04 12:53

Vietējās ziņas