Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Policisti šoferus pagaidām vēl nesodīs

Kravas automobiļiem, pārvietojoties pa valsts galvenajiem autoceļiem, no 1. jūlija ir jāmaksā nodeva. To paredz Autoceļu lietošanas nodevas likums.

Jaunās kārtības ieviešanu visvairāk izjūt degvielas uzpildes staciju (DUS) personāls, kā arī ceļu policisti. Administratīvo pārkāpumu kodeksā noteikts sods par ceļu nodevas jeb vinjetes nemaksāšanu. Ja vinjete nebūs samaksāta pilnā apmērā, piemēros 40 eiro sodu. Ja nodeva nebūs maksāta vispār, pārkāpējam nāksies šķirties no 120 eiro. Soda naudas samaksāšana neatbrīvos no vinjetes pirkšanas turpmākai transporta līdzekļa kustībai.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa  patruļdienesta rotas vecākais inspektors Aleksandrs Sidorčiks skaidro, ka policijas ekipāžām dots norādījums šonedēļ uzreiz soda naudu nepiemērot: «Ņemot vērā lielo transporta plūsmu, grūtības ar vinjetes ātru un ērtu iegādi, mēs šoferiem izskaidrosim jauno kārtību, aicināsim viņus tuvākajā vietā vinjeti iegādāties. Mūsu mērķis nav uzreiz šoferus sodīt.»

Iebraucot no Lietuvas pa A7, mūsu pusē vinjeti var iegādāties DUS «Statoil» Ceraukstē un Bauskā, arī DUS «Lukoil» Bauskā un Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Bauskas nodaļā. Ceraukstes «Statoil» darbinieki jauno kārtību uz savas ādas izjutuši vissmagāk. Vēl ceturtdien, 3. jūlijā, A7 malā pie DUS bija mašīnu rinda, šoferu pilna bija arī operatoru telpa.

«Mums ir nedaudz mierīgāk nekā kolēģiem. Tomēr pircēji regulāri ienāk. Vairāk ir Latvijas uzņēmēju, kas iegādājas vinjeti gadam,» tā ceturtdien, 3. jūlijā, «Bauskas Dzīvei» skaidroja DUS «Statoil» Bauskā vadītāja Elita Medvedeva. Bez garām rindām nodevu var samaksāt arī CSDD Bauskas nodaļā. Nodaļas priekšnieks Ingurs Kugrēns stāsta, ka vinjetes iegādājas galvenokārt vietējie pārvadātāji.
Pirmajās jūlija dienās daudz darba bija arī DUS «Lukoil» Bauskā personālam. «Rindas bija ne pa jokam. Tagad nedaudz mierīgāk. Nodevas maksātāji galvenokārt ir ārzemnieki,» stāsta DUS operatore Agija Zubova.

Iebraucot Latvijā no Biržiem caur Skaistkalni, tuvākā iespēja samaksāt nodevu ir DUS «Lukoil» Ķekavā. Lai neradītu liekas problēmas, kravas auto vadītājiem ieteikts samaksāt nodevu portālā lvvignette.eu. Maksājums internetā būs bez papildu izdevumiem.

Pērkot vinjeti DUS «Lukoil», nāksies šķirties no diviem eiro. Tāda pati komisijas maksa noteikta DUS «Statoil». Norēķinoties ar «Statoil» uzņēmuma degvielas karti, komisijas maksai ir 50 procentu atlaide. Vinjetes var iegādāties arī DUS «Virši-A». Te apkalpošanas maksa noteikta 1,50 eiro. Mūsu novados vienīgā «Virši-A» DUS atrodas Vecumnieku novada Vallē. Savukārt, maksājot ceļu nodevu CSDD, nāksies šķirties tikai no 73 eirocentiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas