Populārākā grupa – «Sestā jūdze» 5

Pēdējā Kantrifestivāla diena Bauskā pulcēja mazāku cilvēku skaitu nekā sestdienā. Iespējams, ka dažus nobiedēja rīta lietus, citi jau domāja par pirmdienu.Pēcpusdienā laiks uzlabojās un skatītāju vietas pildījās.Lielu interesi izraisīja arī Latvijas kantriizpildītāju uzstāšanās. Par sešpadsmit grupu šovu stāsta Latvijas Kantrimūzikas asociācijas prezidents Uldis Ozoliņš: «Galvenais mērķis ir ierakstīt DVD disku, kurā būtu latviešu grupu dziesmas.» Katra grupa iepazīstināja skatītājus arī nedaudz ar sevi, pastāstot daudz ko interesantu. Dziedātāja Guna Kalna no Liepājas uz Kantrifestivālu bija atbraukusi pirmo reizi: «Šāda iespēja uzstāties ir kaut kas fantastisks. Spēlēju klasiskajā kantristilā, līdzīgi kā Pits Andersons. Ceru, ka nākotnē varēšu uzstāties jūsu festivālā biežāk.»Sestdienas naktī gan bija vairāki starpgadījumi balles laikā. Stāsta Bauskas Domes kārtībnieks Aldonis Buls: «Bija dažas sadursmes, kuru laikā gūtas traumas. Tomēr vienmēr ir bijis skaidrs, kas ir vainīgais un par ko. Neviens no cietušajiem iesniegumu policijai nevēlējās rakstīt. Šajā festivālā jaunie ir kopā ar vidējo paaudzi, tāpēc viņi ir mierīgāki.»Sestdienas vakarā izveidojās rindas uz tualešu būdiņām. Latvijas Kantrimūzikas asociācijas komercdirektors Mārtiņš Ruža ņems to vērā: «Domāsim par lielāku skaitu nākotnē. Likās, ka vairāk nekā desmit būdiņu būs pietiekami. Mums šogad pirmo gadu ir arī atsevišķa invalīdu tualete.»Pēdējā Kantrifestivālā uzstājās krievu grupa «Kukuruza». Grupas solists Georgijs Palmovs stāsta par savas grupas mūzikas stilu: «Mēs nespēlējam kantristila mūziku, bet mūs vienmēr aicina uz Kantrifestivāliem. Arī Krievijā izpratne par to, kas ir kantri, ir visai nosacīta. Organizējot pasākumus, mums zvana un vaicā: «Vai jūs spēlējat kantri? Bet vai cepures jums ir?»» Uzstāšanās laikā «Kukuruzas» fanu pulciņš galvenokārt drūzmējās gar skatuvi un aktīvi atbalstīja savus elkus. Vakara noslēgumā tika paziņoti aptaujas rezultāti par labākajām grupām un solistiem. Fakts, kas nebija nekāds pārsteigums, - solisti bija tajās pašās vietās, kur viņu grupas. Trešo vietu ieguva grupa «Dakota» un solists Edvīns Zariņš, otrajā vietā grupa «Klaidonis» un solists Māris Sloka. Savukārt pirmo vietu jau otro gadu pēc kārtas ieguva grupa «Sestā jūdze» un solists Agris Gedrovičs.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Guna Kalna

country un Rock'n'Roll ir ljoti tuvu viens otram. Rokenrols radaas savienojoties Country muuzikai un Rhythm&Blues. Un Pits, kaa iists Rokenrola karalis, protams, lieliski izpilda arii clasissic country.

pirms 12 gadiem, 2008.10.09 22:38

Trusis

Sesta juudze arii patreiz ir vislabaabakaa no kantrii grupaam Latvijaa! Dakotas dazzi muzikki uz skatuves kaapa totaali piedzeerussies, man bija kauns skatities, tapeec gaaju prom.

pirms 12 gadiem, 2008.07.22 11:26

coiez

Dziedātāja Guna Kalna no Liepājas :«.. Spēlēju klasiskajā kantristilā, līdzīgi kā Pits Andersons".
Vaitad PitsAndersons rocknroll nespēlē ???.. varbūt ko jaucu, bet līdz šim par to tā kā biju pārliecināts

pirms 12 gadiem, 2008.07.16 02:28

offline

"Pēdējā Kantrifestivālā uzstājās krievu grupa «Kukuruza»".

Hellooooo!!! BDz - vai tiešām šis bija pēdējais Kantrīfestivāls, kas nosvinējis savu 10.to jubileju un tagad devies pelnītā atpūtā????!!!

pirms 12 gadiem, 2008.07.15 13:19

kalvis

nevis mierīgāki ir tāpēc, ka kopā ar vidējo paaudzi, bet gan tāpēc, ka apsargi ir krietni vairāk..

pirms 12 gadiem, 2008.07.15 12:50

Vietējās ziņas