Popularizēs trīs pilis 6

Bauskas novada domes pieteiktais projekts «Lielupes ielejas dārgumi» 12 projektu konkurencē ieguvis augsto trešo vietu, informē novada domes lietvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Šomina.Projektu konkursu «Eiropas izcilākie tūrisma galamērķi» rīkoja Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Tūrisma attīstības valsts aģentūru. Tika pieteikti 12 projekti, par izcilāko tūrisma galamērķi Latvijā šogad atzīts Līgatnes novada domes iesniegtais projekts «Līgatnes papīrfabrikas ciemats». Tas nozīmē, ka Līgatni popularizēs vietējos un ārvalstu medijos, par to uzņems videofilmu, ko demonstrēs projekta noslēgumā Eiropas tūrisma foruma laikā. Otro vietu konkursā ieguva Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja pieteikums «Karostas cietuma starptautiskā atraktivitāte - sabiedriskās iniciatīvas veiksmes stāsts». Bauskas novada attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ilze Tijone, paužot gandarījumu par projekta augsto novērtējumu, vēstī, ka tas ļaus vairāk popularizēt mūsu trīs izcilos arhitektūras pieminekļus: Bauskas, Mežotnes, arī kaimiņu novada Rundāles pili. Informāciju par šiem projektiem izvietos projekta «Eiropas izcilākie tūrisma galamērķi» izdevumos. «Vides filmu studija» gatavojas uzņemt piecu minūšu videofilmu par trim pilīm un to apkārtni. «Mūsu ieguldītais darbs, šo projektu izstrādājot, veicinās tūristu interesi. Šajā ekonomiskajā situācijā tas ir ļoti svarīgi,» skaidro I. Tijone.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

JOKS

ideja par dolomīta celiņu gar pili laikam jau pieder "pilskungam". Ap pili jau visam jābūt autentiskam, bet par apmeklētājiem nav padomāts. To jau varētu labot, bet mūsu novadā jau ir svarīg''ak - kā izskatās - nevis - kā jūtās -.....

pirms 9 gadiem, 2011.06.01 23:13

monta

jāpiekrīt Janim. Iespējams, ka celiņš veidots a'la autentisks Livonijas laikiem, bet pārvietoties pa to ļoti grūti. Sestdien ejot uz koru svētkiem gandrīz kājas izlauzu, nācās brist pa zālāju (ko starp citi darīja liela daļa koristu) un ne jau aiz ļauna prāta.

pirms 9 gadiem, 2011.06.01 00:39

jocīgā

Jāni, nu kāds neizbraucams? Es ar savu bērnu un viņa ratiem nez kāpēc tur varēju izbraukt bez problēmām gan kā pils apmeklētāja, gan vienkārši dodoties pastaigās uz Pilskalna parku. Atkal jau pārspīlējam....

pirms 9 gadiem, 2011.05.31 22:39

Janis

Es ar ģimeni arī vēlētos šo konkrēto Bauskas pili apmeklēt, bet tajā un tās teritorijā nav iespējams iekļūt ne ar bērnu ratiem, ne cilvēkiem ar ierobežotām kustības spējam. Jaunizbūvētais akmeņu seguma celiņš ar vieniem vai otriem ratiem ir neizbraucams un pa zālienu pārvietoties nedrīkst, ko apliecina abpus celiņam izbūvētā koka apmale.
Esmu šo problēmu kā portāla "Bauskas dzīve" lietotājs nosūtījis redakcijai, lai pievērš uzmanību, bet pagaidām nekādas reakcijas nav, laikam šķiet, ka viss šajā sakarā ir kārtībā.

pirms 9 gadiem, 2011.05.31 22:23

Piekrīt es - lai gan mums ir ko piedāvāt tūristiem, pati piedāvāšana ir krietni jāmācās!!!

pirms 9 gadiem, 2011.05.31 18:42

es

.... sestdien svētku dalībnieki meklēja Bauskas kartes RIMI, nevarēju viņiem nekā palīdzēt.... varbūt ir iespēja RIMI atvērt kādu stendu, kas reklamē Bausku, izsniedz bezmaksas kartes, bukletus par Bauskas novadu, varbūt iespējams vienoties ar Eilu???
Novads varētu ņemt piemēru no Jēkabpils, kur bērni bija sestdien, tur svētku dalībniekiem tika izsniegts svētku norises apraksts kopā ar pilsētas karti, nu, ļoti forši un pārdomāti. Vai tas nebūtu forši?

pirms 9 gadiem, 2011.05.31 18:31

Vietējās ziņas