Prasa vēl vienu autobusu uz Janeikām 3

Valsts SIA «Autotransporta direkcija» uzņēmusies mainīt autobusa braukšanas laiku uz Janeikām Bauskā.

Zemgales plānošanas reģiona pārstāvji un SIA «Autotransporta direkcija» skaidro, ka ir saņemts lūgums autobusa atiešanas laiku no Bauskas autoostas mainīt no pulksten 13.30 uz 15.30, lai skolēni var vieglāk nokļūt no pilsētas centra uz Janeikām. Tomēr izrādās, ka bez skolēniem ir arī citi braucēji, kas nav par to sajūsmā.

Neapmierinātību «Bauskas Dzīvei» pauda Aija Pīrāga Janeikās, bet viņa nav vienīgā, kurai šādas grafika pārmaiņas rada problēmas. Viņa gatavo vēstuli valsts SIA «Autotransporta direkcija» ar prasību atjaunot maršrutu pulksten 13.30 un vāc iedzīvotāju parakstus.

«Cilvēki nav apmierināti ar to, ka divi autobusi iet gandrīz vienlaikus – pusčetros un piecos. Kurš uz kapiem vai uz dārzu brauc vakarā? Parasti uz kapiņiem aizbrauc pusdivos dienā un tad piecos vakarā mājās. Tagad iznāk, ka kapiņos esi ap četriem un piecos jau jābūt atpakaļ! Tāpat ar dārzu. Iepriekš varēji no rīta astoņos aizbraukt uz dārzu, pusdivos mierīgi varēja braukt mājās. Tagad jāgaida vēl divas stundas, kad iestājas dienas lielākais karstums,» neapmierināta ir A. Pīrāga.

Viņa par sevi teic, ka esot gana jauna – tikai 70 gadu, uz kapiņiem vai dārzu varot izstaigāt kājām. Pat tādā karstumā kā šajās dienās. Toties citu pensionāru esot ļoti žēl. Citi pat tagad saucot taksometru, lai tiktu uz mājām. «Eju pa to ceļu un skatos – iet cilvēks karstā dienā uz kapiem, spieķītis pie rokas, novītušas puķītes pār otru roku. Es to vairs nevaru izturēt. Vai kāds «no augšas», no priekšniekiem, šo skatu redz!?» sašutusi ir A. Pīrāga.

Kaut ko no protestiem «augšā» ir sadzirdējuši. Inta Vizla, valsts SIA «Autotransporta direkcija» Sabiedriskā transporta plānošanas nodaļas maršrutu tīkla plānotāja, informē, ka no 1. jūlija paredzēti grozījumi maršrutā, šim reisam nosakot sezonālas izmaiņas. Vasaras mēnešos no 1. jūlija līdz 31. augustam autobuss no Bauskas autoostas līdz Janeikām izbraukšot pulksten 13.30 un atpakaļ 13.40, bet pārējā laikā no 1. septembra līdz 31. maijam no Bauskas izbrauks pulksten 15.30 un atpakaļ 15.40.

Savu skatījumu uz situāciju izklāsta Andis Eihvalds, Zemgales plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta un autoceļu attīstības nodaļas maršrutu tīklu plānotājs: «Jautājums ir izrunāts un izskaidrots, kad un kāpēc veikti grozījumi. Protams, kā jau vienmēr, ir kāds, kas nav apmierināts, bet es arī uzsvēru, ka skolēni ir prioritāte. Lai visas puses vismaz daļēji būtu apmierinātas, pēc sarunām ar Autotransporta direkciju un pārvadātāja pārstāvi sagatavoti iespējamie grozījumi, kas pašlaik jau ir apstiprināti. Tas nozīmē, ka vasaras mēnešos, no 1. jūlija un turpmāk minēto reisu izpildīs vēlamajā laikā plkst. 13.30 darbdienās,» informē A. Eihvalds.

Aktīvā Janeiku iedzīvotāja neuzskata, ka tas atrisinās problēmas. Viņa pārmet, ka lēmums pieņemts bez pietiekama pamatojuma. «Pati esmu strādājusi autotransporta nozarē. Braucu līdzi, skatījos un rēķināju. Neredzu, ka pusčetros brauktu vairāk pasažieru nekā savulaik pusdivos. Papētiet taču, kas un kā notiek! Vai nu tā vienkārši cilvēki ceļ trauksmi?» tā A. Pīrāga.

Viņa norāda, ka arī septembrī un oktobrī cilvēkiem vajag gan uz kapiņiem, gan uz dārzu. Un citi arī dārziņos sāk strādāt jau aprīlī. Tāpat Janeiku iedzīvotāji reizē pauž neizpratni par to, kāpēc diskusijas ap šo maršrutu ir tik sīvas, – nav skaidrs, kāpēc, ja jau tā vajag, nevar saglabāt divus reisus? Tas ir pilsētas reiss, turp un atpakaļ 20 minūtēs – vai tiešām tas izmaksā tik dārgi, lai būtu vērts radīt cilvēkiem tik nepatīkamas problēmas? A. Pīrāga uzsver, ka sūtīs vēstuli ar prasībām uz Autotransporta direkciju un, ja maršrutu neatjaunos, pievērsīs tam uzmanību arī rudenī, kad atsāksies reiss pusčetros. «Es vienalga vākšu parakstus, un mēs pieprasīsim reisu pusdivos,» saka A. Pīrāga.

«Bauskas Dzīve» piebilst, ka, piemēram, šajā mācību gadā skolēniem autobuss nebija vajadzīgs, jo mācības lielākoties notika attālināti, izņemot kādus pāris mēnešus. Autotransporta direkcijai būtu jāņem vērā reālā situācija, rīkojoties elastīgāk.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Lita

Vajag autobusu pusdivos, pusčetros autobusā nav neviena pasažiera, skolēni vispār nav redzēti, tādi ir mani novērojumi, jo braucu uz dārzu katru dienu.

pirms mēneša, 2021.06.22 12:08

L.

Vai berniem no skolas jaiet ar kājam!!??Un Jūsu lakstu un paunu sezona beidzās rudeni!!

pirms mēneša, 2021.06.22 22:16

Lita

Otrais variants, no 1. jūnija līdz 1. septembrim atjaunot reisu 13.30 ,slēgt reisu 15.30.

pirms mēneša, 2021.06.23 12:56

Vietējās ziņas