Prāta spēlēs pārbauda zināšanas par Bausku 2

Sestdienas, 6. marta, vakarā katrs interesents no savām mājām varēja piedalīties Bauskas kultūras centra organizētajā erudīcijas spēlē «Prāta lokāls».

«Prāta lokāls» ir tiešsaistes erudīcijas spēle ar izklaidējošiem elementiem par Bauskas vietām, vērtībām un cilvēkiem, ko droši varēja spēlēt no mājām vai jebkuras vietas, kur pieejams internets. Spēle noritēja septiņās kārtās pa astoņiem jautājumiem katrā – kopumā 56 jautājumi. «Šajā reizē papildus tika izspēlēta arī «ekspreskārta» ar jautājumiem no sadarbības partnera «Bauskas kebabs».

Jautājumi aptvēra plašu tēmu loku – par Bauskas vēsturi, notikumiem Bauskas pilskalna parka estrādē un novada kultūrtelpā, par Bauskas vietām, cilvēkiem un citām tēmām. Jautājumiem ir ne tikai plašs tēmu loks, bet arī daudzveidīgs pasniegšanas stils, kas ļauj pārbaudīt ne tikai dalībnieku zināšanas, bet arī atjautību – jāpazīst attēlā apslēptie elementi, cilvēku balsis un audioieraksti, jāprot orientēties savas pilsētas vidē un vēsturē,» laikrakstam «Bauskas Dzīvei» pastāstīja Bauskas kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Kristiāna Paula Lībiete. «Bauskas Dzīve» pamanīja, ka spēlē bija jautājums arī par laikraksta žurnālistu Uldi Varneviču – bija dota fotogrāfija no viņa bērnības, un dalībniekiem jāatmin, kas šī ir par personu tagad.

Kristiāna Paula Lībiete atklāja, ka kopumā erudīcijas spēlē «Prāta lokāls» piedalījās 57 mājsaimniecības. «Priecājamies par atsaucību no iedzīvotāju puses, tāpēc domājam par erudīcijas spēļu turpināšanu arī tuvākā nākotnē. Dalībnieki atzīst, ka jautājumi nav bijuši īpaši viegli, bet tas spēli padarījis tikai interesantāku, jo ļāvis uz šķietami zināmiem faktiem paraudzīties no cita skatpunkta un iegūt jaunas zināšanas par novadu. Spēle esot bijusi gan izklaidējoša, gan izzinoša,» stāsta K. P. Lībiete.
Bauskas kultūras centra pārstāve aicina baušķeniekus paust savu viedokli un aizpildīt īsu elektronisko aptauju, lai palīdzētu noskaidrot Bauskas kultūras vērtības astoņās dažādās kategorijās: vietējās tradīcijas, arhitektūra un dizains, skatuves māksla, vizuālā māksla, literatūra, mūzika, kino un ainava.

Kristiāns Jakubovskis uz spēli bija atbraucis no Pienavas Tukuma novadā. Līdz spēles sākumam viņš iepazinis Bausku, bet vakarā spēles gaitā viņš šķetināja tās vēsturi, vietas un cilvēkus. «Bauska ir skaista pilsēta. Var redzēt, ka infrastruktūra šeit ir sakārtota, izņemot to, ka cauri pilsētai brauc kravas automašīnas, šeit ir daudz apskates objektu,» stāsta K. Jakubovskis, «neesmu vietējais, bet, izmantojot loģiku, varēja atbildēt uz vairākiem jautājumiem. Uzzināju daudzus interesantus faktus.»

Baušķeniekam Nikam Ķerpim spēle patika. «Bija interesanti, uzzināju lietas, kuras iepriekš par Bausku nezināju. Man bija skaidras atbildes par festivāliem, grūtības sagādāja Bauskas vēsture,» saka N. Ķerpis. Viņš uzskata, ka spēles formāts bija labi pārdomāts, bija jautājumi «ar odziņu». Ja būšot arī nākotnē iespēja piedalīties šādos konkursos, viņš to darīšot kopā ar ģimeni.

Labākie:
1.vietu ieguva komanda «Maruta» ar 643 punktiem;
«Uzvarniekiem» otrā vieta ar 569 punktiem,
bet «Kasparam» – trešā vieta ar 553 punktiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vietējās ziņas