Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Precizēts: Rundāles novads pretendē uz Eiropas Gada pašvaldības titulu 4

Precizēta pirmā un otrā rindkopa.

Noslēgusies pieteikšanās konkursam «Eiropas Gada pašvaldība 2014». Šogad pirmajā kārtā sacentīsies 22 pašvaldības, portālu informēja Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) pārstāve Ilze Mutjanko.
 
Zemgales plānošanas reģionā uz pirmo kārtu līdz ar Rundāles novadu pieteicies Jelgavas novads un Jelgavas pilsēta, kā arī Jēkabpils pilsēta. Kurzemes plānošanas reģionā ir pieteicies Pāvilostas novads, Nīcas novads un Ventspils pilsēta. Vidzemes plānošanas reģionā pašvaldības šogad ir bijušas visaktīvākās, un pieteikumi iesniegti no septiņām pašvaldībām – Valmieras pilsētas, Burtnieku novada, Smiltenes novada, Priekuļu novada, Valkas novada, Cēsu novada un Raunas novada.

Rīgas plānošanas reģionā pirmajā kārtā sacentīsies Tukuma novads, Stopiņu novads, Baldones novads, Jaunpils novads un Jūrmalas pilsēta. Savukārt Latgales plānošanas reģionā pieteikumi saņemti no Daugavpils pilsētas, Dagdas novada un Viļakas novada.

Katrā plānošanas reģionā ir izveidota vērtēšanas komisija, kas līdz 20. jūnijam vērtēs pašvaldības pēc iesniegtajām pieteikuma anketām un citiem kritērijiem. Konkursā vērtēs iedzīvotāju dzīves kvalitātes aspektus, kuru īstenošanā īpašu ieguldījumu var sniegt tieši pašvaldības, piemēram, personības attīstības veicināšanā, kas sevī ietver izglītību, fizisko labsajūtu, mobilitāti, sociālo iekļaušanu, attālināto pakalpojumu pieejamību un citus kritērijus.

Trīs labākās pašvaldības no katra plānošanas reģiona tiks izvirzītas otrajai kārtai valsts mēroga konkursā. 15 pašvaldības sacentīsies otrajā kārtā, līdz 26. septembrī svinīgā apbalvošanas ceremonijā tiks sumināti visi konkursanti. Šogad, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, pašvaldības vērtēs trīs kategorijās: lielās pilsētas, novadu pašvaldības ar iedzīvotāju skaitu līdz 7000 un ar iedzīvotāju skaitu virs 7000.
I. Mutjanko stāsta, ka konkursu organizē ar mērķi veicināt pašvaldību atbalstu iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanā, nodrošinot saviem iedzīvotājiem daudzveidīgas un kvalitatīvas izglītības, atpūtas un iesaistīšanās iespējas.

Šogad tiks piešķirts tituls «Eiropas Gada pašvaldība» un noteikti laureāti divās nominācijās – «Pašvaldība izglītotam, radošam un aktīvam iedzīvotājam» ar apakšnomināciju «Pašvaldība veselam iedzīvotājam» un «Pašvaldība iedzīvotāju iesaistīšanai» ar apakšnomināciju «Pašvaldība ES vērtību un iespēju popularizēšanai».

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Lasītājs

Par ko esam pelnījuši.

pirms 6 gadiem, 2014.05.14 10:52

xxx

Jā, bet valsts kontrole, pašvaldībai - negatīvs atzinums

pirms 6 gadiem, 2014.05.13 11:13

Krizdole

Var tuvāku paskaidrojumu?

pirms 6 gadiem, 2014.05.13 12:10

Vietējās ziņas